Beviltiškai du kėlinius žaidę lietuviai neprilygo serbams

Lietuviai neprilygos serbams.<br>Vidmanto Balkūno nuotr. iš archyvo.

Jul 17, 2015, 9:25 PM, atnaujinta Oct 25, 2017, 2:25 PM

Lietuvos jaunimo (U-20) krepšinio rinktinė Europos čempionato ketvirtfinalyje nesugebėjo pasipriešinti Serbijai ir kovą tęs tik dėl 5-8 vietų. Penktadienio vakarą serbai lietuvius įveikė 82:69 (13:17; 8:30; 24:15; 24:20).

Rezultatas tikrosios kovos neatspindi – serbai jau antrajame kėlinyje triuškino lietuvius, o didžiausia jų persvara rungtynių metu siekė 29 taškus.

Rungtynių pradžia lietuviams nieko blogo nežadėjo – pirmajame kėlinyje mūsiškiai dažnai buvo priekyje ir tik kėlinio pabaigoje serbams pavyko įgyti trapią persvarą – 17:13.

Tačiau antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė visiškai subyrėjo – serbai ketvirtį pradėjo tritaškiu ir ėmė triuškinti lietuvius. Lietuviai klydo lygioje vietoje ir leido įsismaginti varžovams, kurie greitai įgijo dviženklę persvarą ir dar greičiau ją pavertė nepadoria.

Antrąjį kėlinį lietuviai pralaimėjo net 8:30 ir po pirmosios rungtynių pusės buvo triuškinami 26-ių taškų skirtumu – 21:47.

Antroji rungtynių pusė tebuvo formalumas, o serbai tiesiog mėgavosi žaidimu, kol lietuviai bandė išvengti gėdingo pažeminimo.

Šiame mače lietuviai suklydo net 23 kartus, 17 jų – pirmoje rungtynių pusėje. Rinktinės lyderis Domantas Sabonis šį kartą, kaip ir visa rinktinė, liko šešėlyje – jis pelnė 6 taškus ir sugriebė 5 atšokusius kamuolius.

Tai buvo ketvirtoji lietuvių nesėkmė čempionate – jie tiek pat iškovojo ir pergalių. Šeštadienį Lietuvos rinktinė pratęs kovą dėl 5-8 vietų, o mūsiškių varžovais bus Latvijos rinktinė.

Dar nė karto nesuklupusi ir aštuntąją pergalę pirmenybėse pasiekusi Serbijos komanda dėl patekimo į finalą žais su Turkija, kuri latvius įveikė 72:58.

Kitą porą kovoje dėl vietos finale sudarys Prancūzija ir Ispanija. Pastaroji ketvirtfinalyje 67:55 nugalėjo Belgiją, o prancūzai 80:58 nepasigailėjo čekų.

Lietuva: Paulius Valinskas ir Edvinas Šeškus po 19, Martynas Sajus ir Lukas Aukštikalnis po 9.

Serbija: Marko Guduričius 17, Dejanas Davidovacas 16, Nikola Rebičius 15, Marko Tejičius ir Rade Zagoracas po 10.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Serbija 13:17

Lietuviai mačą pradėjo prasčiau ir atsiliko 0:4, tačiau netrukus patys atsakė aštuoniais iš eilės taškais – 8:4 lietuviai priekyje. Netrukus serbai atsakė tritaškiu su pražanga ir lygino rezultatą.

Lietuviai ir toliau lygiai kovėsi su serbais ir privertė juos prašyti pertraukėlės – 12:11. Kėlinio pabaiga nebuvo tokia sėkminga – netaiklūs metimai ir klaidos leido serbams pirmauti 17:13

Antrasis kėlinys: Lietuva – Serbija 21:47 (13:17; 8:30)

Tik prasidėjus kėliniui lietuviai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės – serbai po tritaškio pirmavo 20:13. Netrukus serbai įgijo dviženklę persvarą – 25:13.

Serbai ir toliau naudojosi lietuvių klaidomis ir neužtikrintu žaidimu bei greitai susikrovė jau triuškinančią persvarą – 39:18.

Po nesportinės Lietuvos pražangos serbai bėgo dar toliau ir ilsėtis išėjo pirmaudami 47:21. Antrąjį kėlinį mūsiškiai pralaimėjo net 8:30.

Trečias kėlinys: Lietuva – Serbija 45:62 (13:17; 8:30; 24:15)

Serbai ir toliau nebuvo linkę sustoti – trečią kėlinį jie pradėjo eiliniu tritaškiu – 50:21.

Įpusėjus kėliniui lietuviams pavyko kiek pristabdyti neigiamo rezultato augimą – 31:55. Po kelių sėkmingų atakų ir Luko Aukštikalnio tritaškių kėlinio pabaigoje lietuviams pavyko kiek sumažinti varžovų pranašumą – 45:62.

Ketvirtas kėlinys: Lietuva – Serbija 69:82 (13:17; 8:30; 24:15; 24:20)

Ketvirtąjį kėlinį abi ekipos pradėjo netaikliais metimais ir klaidomis, kol serbai įsūdė tritaškį – 65:45. Lietuviai į tai atsakė penkiais taškai ir priartėjo iki 50:65.

Arčiau priartėti lietuviams sekėsi sunkiai, o po dar vieno L.Aukštikalnio tritaškio serbai vis dar buvo priekyje solidžia persvara – 63:50.

Serbai greitai nužudė bet kokias lietuvių viltis – 78:60. Varžovai persvarą išlaikė iki mačo pabaigos – lietuviai pralaimėjo 69:82.

Varžovai. Serbijos rinktinė šiame čempionate laimėjo visas septynerias žaistas rungtynes. Savo ruožtu lietuviai laimėjo keturis, o suklupo tris kartus.

Serbai čempionate pirmauja pagal pelnomus taškus ir yra viena geriausiai besiginanti komanda. Mūsiškiai – vos trylikti pagal pelnomus taškus, tačiau ginasi kiek geriau.

Lyderiai. Varžovų gretose sunku išskirti lyderius – tai komandiškiausiai žaidžianti čempionato komanda. Net keturi serbai pelno dviženklį taškų skaičių – Nikola Rebičius, Rade Zagoracas, Marko Tejičius ir Marko Guduričius.

Kelias. Laimėjusi ekipa šeštadienį pusfinalyje žais su Turkija, o pralaimėjusi rinktinė dėl garbės kovos su Latvija.