Lietuvos aštuoniolikmečiai čempionate nepasigailėjo ir Rusijos

Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė<br>fibaeurope.com

Jul 27, 2015, 6:53 PM, atnaujinta Oct 23, 2017, 4:25 PM

Lietuvos aštuoniolikmečių krepšinio rinktinė, vedama Sauliaus Štombergo, Europos pirmenybėse Graikijoje žengia be pralaimėjimų. Sėkmingai užbaigę kovas pirmame etape, lietuviai nuo savo kelio patraukė ir Rusijos bendraamžius. Pirmadienį lietuviai naujai suformuotoje antrojo etapo F grupėje įveikė Rusiją 73:65 (13:14, 16:13, 24:14, 20:24) ir į turnyro lentelę įsirašė trečiąją įskaitinę pergalę.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite  nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE. Lietuviams ilgokai nesisekė surasti silpnų vietų Rusijos rinktinės žaidime – įklampinę į lėtą ir pozicinį žaidimą, rusai du kėlinius pirmavo ir tik prieš didžiąją pertrauką mūsiškiai persvėrė rezultatą 29:27.

Po 15 minučių pertraukos akistata vyko taškas į tašką, bet baigiantis kėliniui Lietuva po M.Varno pastangų susikrovė bent padoresnę persvarą – 42:38, 47:38. Maža to – laimėję atkarpą 19:3, mūsiškiai ketvirtame ketvirtyje pirmavo 57:41 ir mačo baigtis nekėlė didesnių klausimų.

Tiesa, rusai dar siekė atkurti intrigą ir likus kovoti 2 min. sumažino atsilikimą iki 56:64, o likus minutei – 66:60, bet lietuviai atsilaikė ir laimėjo 73:65.

Lietuva: M.Varnas 19 (6 atk. kam.), T.Sedekerskis 16 (7 atk. kam.), M.Echodas 10, L.Beliauskas 8, L.Birutis ir A.Beručka – po 4.

Rusija: F.Špakovas 19, I.Karpenkovas 10, T.Jakušinas  ir A.Sopinas – po 8.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 46-36, bet suklydo 25 kartus.

Pirmame varžybų etape lietuviai nugalėjo Graikijos, Kroatijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktines, o rusai įveikė suomius, bet krito prieš italus bei turkus.

Po šios dvikovos Lietuva savo sąskaitoje turi 3 įkaitinius taškus, o Rusija – nė vieno. Be šių ekipų F grupėje dar varžosi Turkijos, Italijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Graikijos ekipos.

Mūsiškiai antradienį žais su italais, o trečiadienį – su turkais.

Į atkrintamuosius mačus prasimuš keturios geriausios grupės komandos. Europos pirmenybėse pralaimėjimo kartėlio kol kas nėra patyrusios Lietuvos ir Prancūzijos ekipos.

Lietuvos krepšininkai 1994 ir 2010 metais tapo Europos jaunių čempionais, o 2006, 2008 ir 2012 metais iškovojo sidabro medalius.