Lietuvos jaunimas prisižaidė – antausį jiems skėlė italai

Lietuvos aštuoniolikmečiai pergalingai kovoja Europos pirmenybėse.<br>fibaeurope.com

Jul 28, 2015, 6:54 PM, atnaujinta Oct 22, 2017, 10:20 PM

Beviltiškai sužaistas trečiasis kėlinys Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinei kainavo pirmąją nesėkmę Europos pirmenybėse Graikijoje. Be pralaimėjimų žengusi Sauliaus Štombergo treniruojama kariauna antradienį taip ir nesugebėjo išsikapstyti iš problemų aikštėje ir antrojo etapo F grupėje nusileido Italijos bendraamžiams 70:77 (19:20, 20:18, 11:22, 17:20). Tačiau ir po šio kluptelėjimo lietuviai turi gerus šansus patekti į atkrintamuosius mačus.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Iki šios dienos tik Lietuvos, Turkijos ir Prancūzijos rinktinės žengė turnyre be nesėkmių – laimėjo keturias pirmenybių rungtynės iš tiek pat galimų. Tačiau antradienį prancūzai suklupo, E grupėje nusileidę serbams 64:75. Tą patį padarė ir lietuviai – apie laimėjimą svajoję mūsų krepšininkai užsidirbo antausį. Ir Turkija pajautė pralaimėjimo kartėlį.

Nors pirmieji du kėliniai buvo panašūs į „švytuoklės“ sindromą – tai viena, tai kita komanda turėjo nedidelę persvarą, nė vienai ekipai nepasisekė įtvirtinti pranašumo, o Lietuva po dviejų ketvirčių pirmavo 39:38.

Po didžiosios pertraukos mūsų šalies atstovai pirmieji įmetė du taškus, tačiau po to pateko į gilią duobę – Italijos aštuoniolikmečiai pasinaudojo chaotiškomis ir netaikliomis lietuvių atakomis, atsakė tolimais metais ir laimėjo atkarpą 16:4. Nors S.Štombergo treniruojamas jaunimas suskubo mažinti atotrūkį, po trijų kėlinių vos vieną įskaitinį tašką šiame turnyro etape turėjusi Italija pirmavo 60:50.

Tik prasidėjus lemiamam kėliniui, lietuviai pakilo lemiamam šturmui ir jau po trijų minučių atsiliko tik per vieną tolimą metimą – 59:62. Tačiau atsitokėję italai neliko skolingi ir kėlinio viduryje vėl pabėgo saugiu atstumu 67:59. Lietuvos ekipą už ausų tempė T.Sedekerskis ir A.Beručka, kurie neleido varžovams atitolti ir bandė nagais kabinti į sprunkančius italus.

Likus 1 min. po T.Sedekerskio tolimo metimo skirtumas ištirpo iki 70:72. Tačiau Italijos krepšininkai atsilaikė prieš spaudimą, o lietuviai nesugebėjo greitai užbaigti atakų, daugiau nepelnė taškų ir nusileido 70:77.

Lietuva: T.Sedekerskis 21 (7/8 dvit.), A.Beručka 16, M.Varnas 8, M.Echodas ir G.Masiulis – po 6.

Italija: L.Cesana 22 (4/5 tritašk.), L.Tote 18, D.Moretti 10, L.Caroti 9 (5 rez. perd.), A.La Torre 6.

Mūsiškiai Europos čempionate Graikijoje be pralaimėjimų baigė pirmąjį Europos čempionato etapą, kuriame nugalėjo bosnius, graikus ir kroatus. Antrajame etape pirmuoju jaunių varžovu pirmadienį buvo Rusijos krepšininkai, kuriuos lietuviai įveikė 73:65.

Dabar Lietuva F grupėje turi tris taškus ir vieną nesėkmę, o italai – du taškus ir du pralaimėjimus.

Trečiadienį Lietuvos krepšininkai grumsis su vienu iš F grupės lyderiu – Turkija, kuri taip pat antradienį pralaimėjo. Turkai net 23-jų taškų skirtumu – 54:77 (8:20, 16:22, 13:21, 17:14) – pralaimėjo Graikijos ekipai.

Trečiosiose F grupės ketvirtojo turo rungtynėse antradienį Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė 67:61 (13:19, 24:7, 20:18, 10:17) įveikė Rusijos penketuką.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1. Lietuva 4 3 1 286:256 7

2. Turkija 4 3 1 263:240 7

3. Graikija 4 2 2 263:236 6

4. Italija 4 2 2 240:236 6

5. Bosnija ir Hercegovina 4 2 2 234:273 6

6. Rusija 4 0 4 238:283 3