Lietuvos aštuoniolikmečiai – Europos čempionato pusfinalyje

Lietuvos rinktinė pateko į pusfinalį.<br>fibaeurope.com nuotr.

Jul 31, 2015, 6:42 PM, atnaujinta Oct 22, 2017, 11:42 AM

Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė ištvėrė rungtynių Graikijoje karštį ir pateko į Europos čempionato pusfinalį. Sauliaus Štombergo auklėtiniai atsitiesė po dviejų pastarųjų pralaimėjimų ir 73:71 (18:23, 24:20, 19:16, 12:12) palaužė Vokietijos komandą, kuri šiame turnyre į priekį žengė padedama tvirtų aukštaūgių.

Lietuvos rinktinė pusfinalyje žais su šeimininkais, kurie ketvirtfinalyje nugalėjo prancūzus. Kitame pusfinalyje varžysis Bosnijos ir Hercegovinos bei Turkijos komandos.

Vokietijos rinktinė rungtynes pradėjo spurtu 6:2. Pranašumą įgavę vokiečiai jo nepaleido. Vėliau jie pirmavo 10:4, o kėlinį baigė pirmaudami 23:18. Vokietijos komandoje nesustabdomas pirmajame kėlinyje buvo K.Mushidi, kuris pelnė 8 taškus.

Antrąjį kėlinį vokiečiai pradėjo tritaškiu, kurį pataikė T.Taras – 26:18. Skirtumą šiek tiek mažino G.Masiulis, pataikęs baudos metimą. Netrukus lietuviai gavo dar vieną puikią progą, bet M.Varnas nepataikė tritaškio. G.Masiulis atkovojo kamuolį puolime ir šįkart tritaškį metė L.Bieliauskas, bet ir jis buvo netaiklus. Dar ataką pratęsti bandė T.Sedekerskis, bet jo dvitaškis irgi buvo netaiklus. Galiausiai jį taisė L.Birutis – 21:26.

Įpusėjus antrajam ketvirčiui po L.Bieliausko tritaškio lietuviai priartėjo 28:30. Galiausiai lietuviai įgijo pranašumą, kai L.Bieliauskas pridėjo dar vieną tritaškį, o M.Varnas pataikė du baudų metimus – 35:34.

Per paskutines sekundes vokiečiai sužaidė užtikrinčiau ir antrąjį kėlinį baigė pirmaudami 43:34.

Po dviejų kėlinių Lietuvos komandoje išsiskyrė 9 taškus pelnęs M.Varnas. 8 pridėjo L.Bieliauskas. Vokietijos komandoje K.Mushidi buvo surinkęs 11 taškų, o L.Kratezeris – 10.

Trečiajame kėlinyje komandoms prireikė dviejų minučių ir penkiolikos sekundžių, kad būtų pelnyti taškai. Tai padarė L.Birutis ir lietuviai pirmavo 44:43. Netrukus vokiečiai atsakė pora taiklių atakų ir išsiveržė 47:44. Komandos toliau stumdėsi ir į ketvirtąjį kėlinį lietuviai žengė pirmaudami 61:59.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai žaidė aktyviau, tačiau savo žaidimą pagreitino ir vokiečiai. Kai T.Taras pataikė tritaškį, jiems iki Lietuvos rinktinės trūko tik taško – 64:65. Įpusėjus kėliniui po G.Galinausko tritaškio lietuviai pirmavo 68:64.Likus žaisti porą minučių lietuviai prašė minutės pertraukėlės, kai vokiečiai priartėjo 69:70.

Likus žaisti aštuonias sekundes T.Sedekerskis dar pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir lietuviai pirmavo 73:70. Jie tokiu rezultatu ir laimėjo rungtynes, atvėrusias kelią į pusfinalį. T.Taras dar spėjo sumažinti skirtumą iki 71:73.

Lietuvos komandoje T.Sedekerskis pelnė15 taškų. Tiek pat pridėjo ir L.Birutis, atkovojęs 14 kamuolių. M.Varno sąskaitoje -13 taškų. Vokietijos komandoje 18 taškų pelnė K.Mushidi.

Kovojo. Vokietijos rinktinė dar šiemet šventė pergalę prieš lietuvius. Abi komandos žaidė draugiškas rungtynes, kai ruošėsi Europos čempionatui ir tada pergalę šventė vokiečiai – 80:78.

Žengė. Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai jau pateko į pusfinalį. Jie 70:64 (23:19, 17:17, 7:19, 23:9) nugalėjo Ispaniją. Kitame etape – ir turkai. Jie 90:79 (22:21, 20:19, 13:21, 15:9, 20:9) nugalėjo serbus.