Lietuvos rinktinė pergalę dovanojo ir Šiauliams

Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (72)

Jul 31, 2015, 6:44 PM, atnaujinta Oct 22, 2017, 11:42 AM

Lietuvos krepšinio rinktinė pasirengusi pergalingai žygiuoti draugiškų rungtynių maratone. Jono Kazlausko auklėtiniai privertė dažnai klysti savo varžovus ir laimėjo antrąjį kontrolinį mačą. Šįkart Lietuvos komanda Australijos krepšininkus 92:85 (20:19, 28:22, 21:17, 23:27) nugalėjo Šiauliuose, o čia suspindėjo kitas jaunas perspektyvus kandidatas į rinktinę.

Jeigu Klaipėdoje rezultatyvus buvo Artūras Gudaitis, tai šįkart sirgalius linksmino Lukas Lekavičius.Trečiadienį Lietuvos rinktinė Klaipėdoje australus nugalėjo 80:68.

Rinktinės žaidimas. Lietuvos rinktinė pirmajame kėlinyje ilgą laiką žaidė vangiau už australus, kurie ėmė dominuoti po krepšiais. Tačiau J.Kazlauska į aikštę įleido šviežio kraujo ir lietuviai ėmė greitai taisyti situaciją. Po septynių minučių žaidimo jie atsiliko 10:19, bet tada puikiai pasirodžius ir D.Saboniui, spurtavo10:0 ir pirmąjį ketvirtį laimėjo 20:19. Po krepšiais kovą jie pralaimėjo 7:12.

Antrąjį ketvirtį L.Lekavičius pradėjo 7 taškais ir dvejomis išprovokuotomis pražangomis per dvi minutes. L.Lekavičius tada pridėjo dar du taškus, o lietuviai pirmavo 29:25. Lietuvos rinktinė žaidė kur kas laisviau.Į didžiąją pertrauką J.Kazlausko komanda žengė pirmaudama 48:41.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė ir toliau žaidė lengviau. J.Kazlausko auklėtiniai vertė varžovus daryti klaidas, vėl apie save priminė A.Gudaitis, kuris keletą kartų suklaidino varžovus, įdėjo į krepšį. Po vieno iš jo metimų lietuviai pirmavo 51:41. Savo sąskaitą atidarė ir J.Mačiulis, pelnęs penkis taškus iš eilės (60:48). Į lemiamą kėlinį lietuviai ėjo pirmaudami 69:58.

Ketvirtajame kėlinyje australai žaidė agresyviau, tad įvyko pasistumdymų sužaidėju. Į konfliktą M.Dellavedova įtraukti bandė ir D.Sabonį. Agresyvus varžovų žaidimas leido pabaigoje surengti baudų metimų maratoną, bet lietuviai šventė pergalę dar likus keletui sekundžių iki finalinio švilpuko.

Statistika.

Lietuva: L.Lekavičius ir M.Kuzminskas po 14, J.Mačiulis 10, R.Seibutis, M.Kalnietis 8, D.Sabonis (8 atk. kam.) ir P.Jankūnas su A.Gudaičiu po 7, Ž.Janavičius ir A.Milaknis po 5, R.Giedraitis ir A.Kavaliauskas po 4.

Australija: D.Andersenas 20, B.Motumas 15, A.Bogutas (9 atk. kam.) 12, B.Newley 11, Ch.Gouldingas 7, C.Bairstow 6, R.Broekhoffas 5, D.Martinas 4, M.Dellavedova 3, A.Gibsonas 2.

Lietuva – Australija

Dvitaškiai: 28/54 (52 proc.) – 21/40 (53 proc.)

Tritaškiai: 6/11 (55 proc.) – 9/19 (47 proc.)

Baudų metimai: 18/25 (72 proc.) – 16/20 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 32

Klaidos: 11 – 20

Perimti kamuoliai: 13 – 6

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 18

Ketvirtasis kėlinys. 92:85 (20:19, 28:22, 21:17, 23:27)

10 min.

D.Andersenas dvitaškiu komandą priartino iki 84:89. Netrukus R.Giedraitis pataikė du baudų metimus – 91:84. Lietuviai neskubėjo rengti atakos, tačiau ją skubotai turėjo baigti R.Seibutis, kuris buvo netaiklus. Netrukus B.Motumas pataikė vieną iš dviejų baudos metimų – 85:91. Australai prie baudų metimo linijos siuntė P.Jankūną. Šis pataikė tik antrąjį metimą – 92:85. Ch.Gouldinga greitai bėgo į priekį, bet sužingsniavo prieš D.Sabonį. Netrukus sirgaliai ėmė skanduoti „ačiū“. Lietuviai ėmė sveikinti vieni kitus.

9 min. J.Mačiulis metė perdavimą D.Saboniui po krepšiu ir čia M.Dellavedova alkūne trenkė aukštaūgiui. Netrukus žaidėjai apsižodžiavo, bet teisėjas skyrė tik paprastą pražangą. Netrukus australai apsigynė ir J.Mačiulis prasižengė penktąjį kartą. Ch.Goudlingas pataikė abu baudų metimus – 82:89. 8 min. B.Newley privertė prasižengti R.Giedraitį. Jis pataikė pirmąjį metimą. Taiklus buvo ir antrasis – 78:87. Netrukus D.Sabonis puikiai sužaidė nugara ir pridėjo dvitaškį – 89:78.

7 min. M.Kuzminskas atliko perdavimą J.Mačiuliui ir šis pataikė tritaškį – 85:73.

6 min. A.Bogutui buvo skirta nesportine pražanga. Jis šiurkščiai stūmė M.Kuzminską, kuris bėgo į greitą ataką. M.Kuzminskas nepataikė pirmojo baudos metimo, tačiau pataikė antrąjį – 80:70. Lietuviams dar atiteko kamuolys.

5 min. M.Kuzminskas pataikė baudos metimą – 79:68. Netrukus A.Bogutas pridėjo dvitaškį (79:70), o Ž.Janavičius suklydo. Netrukus klaidą padarė ir A.Bogutas.  4 min. D.Martinas dvitaškiu mažino skirtumą – 68:78. D.Sabonis prasižengė puolime, bet australai iš to nieko nepešė.

3 min. L.Lekavičius pelnė du taškus su pražanga ir buvo taiklus nuo baudų metimo linijos – 76:63.

2 min. B.Motumas pelnė tritaškį, bet A.Milaknis irgi turėjo, ką pasakyti. Tiesa, jo atsakymas – dvitaškis – 73:63.

1 min. C.Bairstow kėlinį pradėjo dvitaškiu, bet jam iškart atsakė D.Sabonis – 71:60.

Trečiasis kėlinys. Lietuva – Australija 69:58 (20:19, 28:22, 21:17)

10 min.

L.Lekavičius pataikė du baudų metimus – 67:56. Netrukus P.Jankūnas pridėjo du taškus – 69:56.

9 min. A.Kavaliauskas pergudravo M.Dellavedova, pelnė du taškus ir dar stojo prie baudų metimo linijos. A.Kavaliauskas buvo taiklus – 65:52.

8 min. D.Andersenas dviem baudų metimais skirtumą mažino iki 52:62.

7 min. M.Kalnietis liko laisvas ir pelnė du lengvus taškus – 62:50.

6 min. J.Mačiulis po australų minutės pertraukėlės pridėjo dvitaškį – 60:48. Jam atsakė D.Andersneas – 50:60.

5 min. Įpusėjus kėliniui B.Newley skirtumą mažino iki 48:56. Netrukus D.Sabonis padarė klaidą, bet D.Gibsono tritaškis skriejo pro šalį. J.Mačiulis už tai australus baudė dviem taškais – 58:46.

4 min. R.Seibutis primynė tritaškio liniją, kai metė laisvas – 56:46.

3 min. B.Newley pelnė du lengvus taškus, kai australai bėgo į priekį trys prieš vieną – 43:51. Netrukus J.Mačiulis atsidarė savo sąskaitą, kai pataikė tritaškį – 54:43.

2 min. A.Gudaitis perėmė kamuolį, lietuviai surengė ataką ir galiausiai D.Sabonis stojo prie baudų metimo linijos, kai privertė prasižengti Ch.Gouldingą. Pirmasis jo metimas buvo netaiklus. Antrasis skrodė krepšio tinklelį – 51:41. D.Sabonio ir A.Gudaičio tandemas išmušė iš vėžių A.Bogutą, kuris nepataikė. Lietuviams taškais atsakyti nepavyko.

1 min. Australai rungtynes mėgino pradėti tritaškiu, bet Ch.Gouldingas buvo labai netaiklus. Netrukus A.Gudaitis privertė prasižengti varžovą. Pakartojęs ataką jis pelnė du taškus – 50:41.

Statistika po dviejų kėlinių. Lietuvos rinktinė: M.Kuzminskas 10 taškų, L.Lekavičius 9, M.Kalnietis 6, R.Seibutis ir A.Gudaitis po 5, P.Jankūnas 4, A.Milaknis 3, D.Sabonis ir R.Giedraitis po 2, A.Kavaliauskas 1.

Australijos rinktinė: D.Andersenas 10, A.Bogutas 7, B.Motumas ir R.Broekhoffas po 5, Ch.Gouldingas ir M.Dellavedova po 3, A.Gibsonas, B.Newley, C.Bairstow ir D.Martinas po 2.

Lietuviai buvo atkovoję 14 kamuolių, australai – 17. Australija suklydo 11 kartų, o lietuviai – vos du.

Antrasis kėlinys. Lietuva – Australija 48:41 (20:19, 28:22)

10 min.

D.Andersenas į A.Gudaičio dėjimą reagavo tritaškiu – 39:46. Netrukus baudas metė R.Giedraitis. Pirmasis metimas buvo taiklus. Antrasis – taip pat – 48:39. Apsiginti nuo B.Newley atakos nepavyko. Jis kartojo ataką ir pataikė – 41:48. Netrukus A.Gudaitis prasižengė puolime. Australai rengė ataką likus žaisti 13 sekundžių. Lietuviai ją neutralizavo. Į didžiąją pertrauką Lietuvos rinktinė išėjo pirmaudama 48:41.

9 min. B.Motumas nepataikė tritaškio, bet taikliu metimu nepavyko atsakyti ir lietuviams. Sudrebėjo Ž.Janavičiaus ranka. Netrukus D.Andersenas stojo prie baudų metimo linijos , kur pataikė dukart – 36:44. Australai ėmė aktyviau gintis. Po krepšiu veržėsi A.Milaknis, bet jis buvo netaiklus. Čia suspindėjo A.Gudaitis, kuris pataisė komandos draugo metimą dėjimu – 46:36.

8 min. A.Bogutas prarado kamuolį ir netrukus lietuviai bėgo į priekį. O ten A.Bogutas ant žemės griovė A.Gudaitį, kai stumdėsi dėl vietos po krepšiu. A.Gudaitis stojo prie baudų metimo linijos ir nepataikė pirmojo metimo. Antrasis buvo taiklus – 44:34.

7 min. Lietuviai kartojo savo ataką ir tai darė efektingai. A.Milaknis smeigė tritaškį ir varžovai iškart prašė minutės pertraukėlės. Lietuvos rinktinė pirmavo 42:32. Po minutės A.Bogutas pelnė du taškus – 34:42.

6 min. P.Jankūnas didino skirtumą lengvais taškais – 37:32. M.Kuzminskui tai buvo antrasis rezultatyvus perdavimas. Netrukus lietuviai apsigynė ir jau rengė savo ataką. Netrukus M.Kuzminskas dėjimu pridėjo dvitaškį – 39:32.

5 min. M.Kuzminskas pasinaudojo plastiškumu, veržėsi krepšio link ir išmetė kamuolį viena ranka. Jis buvo taiklus – 35:30.

4 min. Patogioje vietoje po krepšiu atsidūrė M.Kuzminskas, skirtumą didinęs iki 31:25. C.Goudlingas mažino skirtumą iki 28:31.

3 min. L.Lekavičius pelnė savo devintąjį tašką iš eilės. Jis vienintelis pelnė taškus iš Lietuvos komandos. Po jo metimo lietuviai pirmavo 29:25.

2 min. Po netaiklaus D.Martino metimo L.Lekavičius pridėjo dar du taškus – 25:19. Netrukus Šiauliuose susirinkusius sirgalius tildė M.Dellavedova – 22:25. Netrukus australai apsigynė prieš A.Gudaitį ir D.Andersena išlygino rezultatą – 25:25.

1 min. Po ugningo lietuvių finišo pirmajame kėlinyje australai stengėsi neleisti lietuviams kišti kamuolio po krepšiu ir nukentėjo. L.Lekavičius po kelių bandymų privertė prasižengti N.Jawai, o netrukus ataką baigė tritaškiu – 23:19.

Pirmasis kėlinys. Lietuva – Australija 20:19

10 min.

Lietuvos rinktinė pirmąjį kėlinį baigė gražiu D.Sabonio bloku. Lietuviai pirmavo 20:19.

9 min. A.Gudaitis nepataikė iš vidutinio nuotolio, bet M.Kuzminskas pataisė jo metimą, netrukus perėmė kamuolį ir lietuviai išsiveržė 20:19.

8 min. Sirgaliai plojo D.Saboniui, kuris taikliu metimu skirtumą mažino iki 16:19. Netrukus A.Jawai prasižengė puolime.

7 min.

A.Gudaitis gavo perdavimą, kurio nesitikėjo ir jo mėginimas atakuoti baigėsi NBA čempiono A.Boguto bloku. Lietuviai atsiliko 12:19.

6 min. Po minutės pertraukėlės į aikštę žengė A.Gudaitis ir D.Sabonis. Juos tritaškiu pasveikino M.Kalnietis – 10:13. Apsiginti lietuviams nepavyko – 10:15. Netrukus D.Sabonis puikiai pergudravo varžovą, bet jo metimas buvo netaiklus. Australai dar padidino skirtumą – 17:10.

5 min. A.Kavaliauską australai paliko laisvą, bet šis nepataikė iš vidutinio nuotolio, nors turėjo daugiau nei pakankamai laiko nusitaikyti. Lietuvos rinktinei padėjo tai, kad ji apsigynė nuo varžovų atakos.

4 min. B.Motumas pelnė penktąjį tašką, kai atsimušęs nuo gynėjo sugebėjo pataikyti metimą. Australai pirmavo 10:4, bet netrukus R.Seibutis pelnė du taškus su pražanga. R.Seibutis pataikė ir baudos metimą – 7:10. Jam R.Broekhoffas atsakė tolimu metimu – 13:7.

3 min. Australijos rinktinė pirmavo 8:4, kai po skirtumą didino po M.Kalniečio klaidos. Netrukus J.Mačiulis nepataikė dvitaškio, bet apsigynė.

2 min. M.Kalnietis privertė ošti Šiauliuose susirinkusiu sirgalius, kai pataikė tritaškį – 4:3. Netrukus D.Martinas persvėrė rezultatą – 5:4. Australai po P.Jankūno netaiklaus tritaškio pridėjo vieną tašką – 6:4.

1 min. Ginčo kamuolį atkovojo australai. Per pirmąją jų ataką A.Bogutas stojo prie baudų metimo linijos, kai privertė prasižengti A.Kavaliauską. Pirmajame mače taškų nepelnęs A.Bogutas pataikė vieną metimą – 1:0.

Starto penketai. Lietuva: M.Kalnietis, R.Seibutis, J.Mačiulis, P.Jankūnas, A.Kavaliauskas.

Australija: R.Broekhoffas, C.Gouldingas, D.Martinas, B.Motumas, A.Bogutas.

***

Grafikas. Lietuvos rinktinė iš klaidų, padarytų per mačus su Australija, galės mokytis savaitę. Rugpjūčio 8 dieną J.Kazlauskas su komanda vėl žais draugiškas rungtynes. Alytuje lietuviai susitiks su suomiais. Rugpjūčio 12-ąją Lietuvos rinktinės Kėdainiuose žais su Austrija, o tada ruošis draugiškam tarptautiniam turnyrui Kaune.

Stebėtojai. J.Kazlauskas antrosioms rungtynėms į sudėtį vėl neįtraukė kapitono Roberto Javtoko. Registruoti šįkart nebuvo ir naujokas Marius Runkauskas bei Adas Juškevičius su Deividu Gailiumi.

Pirmosiose rungtynėse be R.Javtoko mačą iš šalies stebėjo Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis ir Žygimantas Janavičius.

Trauma. D.Gailius per treniruotę ketvirtadienį susimušė kelį. Medikai jį apžiūrėjo ir nustatė, kad rimtų sužeidimų nėra, nors krepšininkas gali praleisti keletą treniruočių.

Išsiskyrė. Pirmosiose rungtynėse rezultatyviausias buvo A.Gudaitis. Sutartį su Vilniaus „Lietuvos rytu“ vasarą pasirašęs 22 metų 208 cm ūgio vidurio puolėjas sužaidė 14 minučių ir pelnė 11 taškų. Jis pataikė 5 baudų metimus iš dvylikos.

Debiutai. D.Sabonis per savo debiutines rungtynes trečiadienį pelnė 4 taškus ir atkovojo 7 kamuolius. R.Giedraitis – 3, M.Runkauskas – 2, o A.Milaknis – 8.

Žvaigždė. Į Australijos rinktinę pirmą kartą po 2008 metų Pekino žaidynių sugrįžo vidurio puolėjas Andrew Bogutas. NBA čempionu su „Golden State Warriors“ šiemet tapęs aukštaūgis per pirmąsias rungtynes taškų pelnyti nesugebėjo.