Šešiolikmečiai per draugišką mačą į miltus sumalė ukrainiečius

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų)

G.Petrausko auklėtiniai skambiai ruošiasi čempionatui.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo

BNS ir lrytas.lt inf.

Aug 1, 2015, 2:46 PM, atnaujinta Oct 22, 2017, 10:26 AM

Pirmą šių ekipų susitikimą ketvirtadienį Gedimino Petrausko auklėtiniai laimėjo 96:40 (25:14, 28:8, 19:16, 24:2).

Kaip ir pirmoje dvikovoje, lietuviai dominavo beveik visose statistinėse kategorijose. Lietuvos krepšininkai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (47-30), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (24-6). Vėl gerą gynybą demonstravę lietuviai privertė varžovus suklysti net 30 kartų, perėmė 16 kamuolių, kai ukrainiečiai – tik 5.

Rezultatyviausias Lietuvos komandoje antroje dvikovoje buvo Tomas Balčiūnas, pelnęs 18 taškų (9 atk. kam.). Po 14 nugalėtojams pelnė Lukas Uleckas (6 rez. perd.) ir Arnas Velička, 11 – Tadas Vaičiūnas.

Ukrainiečiai intrigą išlaikė tik pirmajame kėlinyje, kuriam pasibaigus rezultatas buvo lygus (17:17). Antrajame ketvirtyje įsibėgėję lietuviai netruko perimti iniciatyvos ir žaidimo kontrolės į savo rankas. Prasidėjus didžiajai pertraukai šeimininkai jau turėjo solidų pranašumą (47:27). Antroje rungtynių dalyje Lietuvos krepšininkai visiškai neutralizavo svečių puolimą ir neleido abejoti savo pajėgumu, rašoma LKF pranešime.

Lietuvos 16-mečių vaikinų krepšinio rinktinė ruošiasi Europos čempionatui, kuris rugpjūčio 6–16 dienomis vyks Kaune. Lietuvos rinktinė visas savo rungtynes žais Kauno sporto halėje. Europos čempionato kovas ji pradės B grupėje su Graikijos, Ispanijos ir Izraelio bendraamžiais.