Svajonė neišsipildė – aštuoniolikmečiai pralaimėjo pusfinalyje

Lietuvos rinktinė dėl aukso nekovos.<br>fibaeurope.com nuotr.

Aug 1, 2015, 9:10 PM, atnaujinta Oct 22, 2017, 9:16 AM

Karšta kova ir daugybė intrigos Europos jaunimo čempionate Lietuvos aštuoniolikmečiams baigėsi skaudžiai. Sauliaus Štombergo auklėtiniams nepavyko įgyvendinti svajonės – kovoti dėl Europos čempionato aukso. Lietuvos rinktinė pusfinalyje 58:68 (12:14, 15:15, 16:16, 15:23) pralaimėjo šeimininkams graikams, kurie šiame turnyre demonstruoja geriausią gynybą, o lietuvius ketvirtajame kėlinyje sušaudė tritaškiais.

Lietuviai sekmadienį kovos dėl bronzos. Jų varžovai – Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai. Graikijos rinktinė finale žais su Turkija.

Skaičiai. Lietuva: L.Bieliauskas 19, T.Sedekerskis 13 (15 atk. kam.), L.Birutis 10, A.Piliauskas 7, M.Echodas 5, G.Masiulis ir M.Varnas po 2.

Graikija: V.Charalampopoulos 22 (14 atk. kam., 7 rez. perd.), G.Papagiannis 15 (10 atk. kam.), N.Diplaros 9, M.Lountzis (7 atk. kam.) ir D.Skoulidas po 8, V.Mouratos 5, I. Milentigievitis Alifieris 1.

Graikija – Lietuva

Dvitaškiai: 10/29 (34,5 proc.) – 15/44 (34,1 proc.)

Tritaškiai: 10/29 (34, 5 proc.) – 8/25 (32 proc.)

Baudų metimai: 18/29 (62,1 proc.) – 4/8 (50 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 42 – 47

Perimti kamuoliai: 7 – 5

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 17

Klaidos: 8 – 10

Mačas. Graikai mačą pradėjo spurtu ir sužaidę šešias minutes pirmavo 11:3. Lietuviai buvo pataikę vienintelį tritaškį ir T.Sedekerskis galiausiai mažino skirtumą iki 5:11. Lietuviams galiausiai pavyko suvaldyti situaciją, kai L.Birutis pridėjo du taškus, o A.Pliauskas – tritaškį (10:11). Kėlinį graikai laimėjo 14:12.

Antrojo kėlinio starte rezultatas jau buvo lygus, bet graikai vėl padidino skirtumą iki 18:14. Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 21:21.

Į didžiąją pertrauką graikai išėjo pirmaudami 29:27. Lietuvos komandoje A.Pliauskas buvo pelnęs 7 taškus, o graikų – G.Papagianinis, 10 taškų.

Trečiajame kėlinyje lietuviai staigiai išlygino rezultatą, o tada L.Bieliauskas tritaškiu išvedė komandą į priekį 37:33, bet graikai galiausiai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė 45:39. L.Bieliausko ir T.Sedekerskio pastangomis lietuviai skirtumą sumažino ir į lemiamą kėlinį išėjo atsilikdami 43:45.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai ir toliau kabinosi į varžovus, bet šie įpusėjus ketvirčiui po gražaus G.Papagiannio dėjimo pirmavo 57:51.

Likus žaisti beveik tris minutes po L.Biručio metimo lietuviai atsiliko 55:60. Netrukus N.Diplaros pridėjo tris taškus ir graikai jau pirmavo 63:55.

Skaičiai. Graikijos rinktinė praleidžia mažiausiai taškų. Vidutiniškai varžovai graikams įmeta 56,1 taško. Tritaškius varžovai graikams mėto 26 proc. taiklumu, o bendras pataikymo procentas – 33,9. Lietuvos rinktinė pagal pelnomus taškus yra penkta turnyre. Ji vidutiniškai įmeta 71,1 taško. Graikai įmeta apie 65 taškus.

Žingsnis. Lietuvos rinktinė penktadienį 73:71 pranoko vokiečius. Graikijos rinktinė ketvirtfinalyje 67:59 nugalėjo bendraamžius iš Prancūzijos.