Lietuvos pergalę prieš suomius puošė gražus D. Sabonio žaidimas

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ir toliau be pralaimėjimų bėga draugiškų rungtynių maratone. Šeštadienį Jono Kazlausko auklėtiniai šventė pergalę 78:71 (25:18, 19:22, 17:16, 17:15) prieš Suomijos krepšininkus. Pergalė nebuvo tokia lengva ir saldi, kokios sirgaliai Alytuje tikėjosi po pirmojo kėlinio, kur lietuviai tiesiog užspaudė suomius gynyboje.

D.Sabonis pelnė 8 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.<br>T.Bauro nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>T.Bauro nuotr.
Rinktinės apšilimas.<br>T.Bauro nuotr.
J.Valančiūnas dar gavo laiko pailsėti.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (127)

Aug 8, 2015, 6:12 PM, atnaujinta Oct 21, 2017, 8:43 AM

Portalas lrytas.lt kviečia įvertinti Lietuvos rinktinės žaidėjų pasirodymą. Tai padaryti galite straipsnio apačioje, žaidėjams skirdami balus.

Šiose rungtynėse Mantas Kalnietis padalino gražių perdavimų. Pagrindinis rinktinės įžaidėjas dalijo tik perdavimus. Jų jis atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Tiesa, taškų jam pelnyti nepavyko – pro šalį skriejo visi trys dvitaškiai.

Sirgalius pradžioje gražiu žaidimu džiugino ir Domantas Sabonis. Apie savo svarbą rinktinei vis labiau pranešantis D.Sabonis iš viso pelnė 8 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. Jis ketvirtajame kėlinyje klaidinančiu judesiu privertė kristi varžovą ir pelnė du taškus su pražanga.

Mače išsiskyrė ir Mindaugas Kuzminskas. Pirmojoje pusėje jis buvo aktyviausias. Jis ilgą laiką buvo rezultatyviausias rinktinės žaidėjas, bet trečiajame kėlinyje šią privilegiją perėmė Paulius Jankūnas. M.Kuzminskas pelnė 9 taškus, o P.Jankūnas – 11.

Pirmą kartą draugiškų rungtynių cikle pasirodė komandos kapitonas Robertas Javtokas. Už veiksmus gynyboje giriamas „centras“ pelnė 6 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

Statistika. Lietuva: P.Jankūnas 11, M.Kuzminskas 9, R.Seibutis ir D.Sabonis (8 atk. kam.) bei D.Gailius po 8, A.Juškevičius ir J.Mačiulis bei R.Javtokas su M.Runkausku po 6, Ž.Janavičius ir A.Kavaliauskas po 5.

Suomija: P.Koponenas 21 (10 rez. perd.), S.Salinas 13, E.Murphy 10, J.Wilsonas 9, G.Lee ir M.Nuutinenas bei T.Kotti po 4, S.Huffas ir C.Lindbornas po 3.

Lietuva – Suomija

Dvitaškiai: 22/41 (54 proc.) – 20/46 (43 proc.)

Tritaškiai: 4/13 (31 proc.) – 7/19 (37 proc.)

Baudų metimai: 22/29 (76 proc.) – 10/12 (83 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 – 28

Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 16

Klaidos: 15 – 11

Perimti kamuoliai: 8 – 6

Mačas. Lietuvos rinktinė mačą pradėjo galingu sportu, o jo starte spindėjo D.Sabonis. Du taiklūs baudų metimai, vėliau dvitaškis iš po krepšio, atkovoti kamuoliai – visa tai papuošė vis daugiau pagyrimų sulaukiančio jauniausio stovyklos žaidėjo dosjė. Lietuvos rinktinė įsibėgėjo ir įsiveržė 11:0. Suomiai pirmuosius taškus pelnė po 4 minučių žaidimo ir vėliau pajuto ritmą, bet ketvirtį lietuviai laimėjo 25:18.

Antrajame kėlinyje lietuviai vėl pradėjo gera gynyba ir suomiai pirmuosius savo taškus pelnė po trijų minučių, kai lietuviai jau pirmavo 32:20. Šiame ketvirtyje J.Kazlauskas buvo priverstas porą kartų prašyti minutės pertraukėlių, nes gynyboje atsirasdavo sprangų, o puolimas neveikė taip sklandžiai, kaip jis norėjo. Suomiai po aštuonių minučių priartėjo 36:39, o kėlinį lietuviai laimėjo tik 44:40.

Po pertaukos lietuviai mėgino vėl ilgesniam laikui nutildyti suomius, bet šie po poros minučių žaidimo buvo arti – 45:48, o įpusėjus kėliniui toliau kvėpavimo šeimininkams į nugarą – 49:51. Trečiąjį kėlinį lietuviai laimėjo vienu tašku (17:16) ir į lemiamą ketvirtį išėjo pirmaudami 61:56.

Lietuvos rinktinei bėdas labiausiai kėlė P.Koponenas. Į NBA patekti siekiantis suomis taikliai vieną po kito metė kamuolius. Jis tai darė ir nuo dvitaškių, ir nuo tritaškių zonos. Po vieno jo tritaškių suomiai atsiliko 65:70. Toks skirtumas figūravo praktiškai visą mačą, bet lietuviams pavyko pergale džiaugtis dar nenuskambėjus finalinei sirenai.

Mačas. Rugpjūčio 12 dieną Lietuvos rinktinė Kėdainiuose žais su Austrija.

Visi. J.Kazlauskas jau turi pilną treniruočių stovyklą. Ketvirtadienį su komanda treniruotis pradėjo ir Jonas Valančiūnas, atvykęs po asmeninių treniruočių su „Toronto Raptors“ klubu. Jis tapo paskutiniuoju – 17-u – kandidatų sąrašo žaidėju, prisijungusiu prie komandos.

Nežaidė. Abu mačus su Australija praleidęs kapitonas R.Javtokas pagaliau pasirodė aikštėje. Tačiau šįkart nebuvo registruoti 4 žaidėjai. Sirgaliai dar neišvydo rungtyniaujančio J.Valančiūno, šįkart nežaidė ir naujokai Rokas Giedraitis, Lukas Lekavičius, Artūras Milaknis. Už suolo ribų liko ir Artūras Gudaitis.

Sėkmė. Lietuvos rinktinė ankstesnius du draugiškus mačus žaidė Klaipėdoje ir Šiauliuose. Abu kartus lietuvių varžovai buvo australai ir abu kartus Lietuvos rinktinė šventė pergalę – 80:68 ir 92:85.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys. Lietuva – Suomija 78:71 (25:18, 19:22, 17:16, 17:15)

10 min.

D.Gailius ir vėl privertė prasižengti varžovus. Pataikė abu metimus – 78:69. Mačą lietuviai laimėjo 78:71.

8 min. D.Gailius veržėsi krepšio link ir privertė prasižengti varžovą, kuris mėgino kiečiau užblokuoti kelią prie galinės linijos. D.Gailius pataikė abu metimus – 76:67.

7 min. M.Runkauskas užtikrintai metė baudas – 72:65. Po E.Murphy taškų per greitą ataką suomiai atsiliko 67:72.

6 min. P.Koponenas ir vėl sėkmingai atakavo – 62:68. Netrukus D.Gailius pridėjo du taškus, bet P.Koponenas gavo šiek tiek erdvės ir pelnė tris taškus – 65:70.

5 min. A.Juškevičius pelnė du taškus, bet netrukus P.Koponenas atsakė tritaškiu. Lietuvos rinktinė pirmavo 68:60.

4 min. Po netaiklaus P.Koponeno metimo D.Sabonis nusiėmė kamuolį. Taškų pelnyti surengtoje atakoje nepavyko.  3 min. D.Sabonis klaidinančiu judesiu privertė kristi suomių gynėją ir netrukus pelnė du taškus su pražanga. Jo baudos metimas buvo taiklus – 66:57.

2 min. Lietuvos rinktinės atotrūkį R.Seibutis padidino dviem taškais – 63:57.

1 min. C.Lindbomas baudos metimu skirtumą sumažino iki 57:61.

Trečiasis kėlinys. Lietuva – Suomija 61:56  (25:18, 19:22, 17:16)

10 min.

P.Koponenas baudų metimais skirtumą mažino iki 56:59. Netrukus R.Javtokas prametė metimą. Suomiai puolime klydo ir netrukus Ž.Janavičius ėjo prie baudų metimo linijos. Jis pataikė pirmąjį metimą. Antrasis irgi buvo taiklus – 61:56.

8 min. R.Javtokas atkovojo kamuolį puolime po netaiklaus D.Sabonio metimo ir netrukus pridėjo du taškus – 59:53.

7 min. Po netaiklaus varžovų metimo R.Seibutis gražiai baigė greitą ataką – 57:51.

6 min. A.Kavaliauskas mėgino pro rankų mišką mesti iš po krepšio, bet jam to padaryti nepavyko. Po netaiklaus metimo jis prasižengė, mėgindamas atimti kamuolį. Netrukus E.Murphy dėjo į krepšį – 51:53. P.Jankūno reakcija buvo du taškais ir pražanga. Baudos metimas buvo netaiklus, bet  Lietuvos rinktinė pirmavo 55:51. P.Jankūnas tapo rezultatyviausiu rinktinės žaidėju, savo sąskaitoje turėdamas 11 taškų.

5 min. R.Seibutis nepataikė tritaškio, bet P.Jankūnas atkovojo kamuolį puolime. Netrukus jis išprovokavo pražangą. Jis pataikė vieną metimą – 51:47. Netrukus P.Koponenas atsakė dvitaškiu – 49:51. P.Jankūnas vėl metė baudas ir šįkart taikliai atakavo abu kartus – 53:47.

3 min. A.Kavaliauskas galingai blokavo G.Lee metimą ir netrukus P.Jankūnas greitą ataką baigė dėjimu – 50:45.

2 min. Suomiai nusprendė po du spausti M.Kalnietį. Lietuvos rinktinės įžaidėjas tuo pasinaudojo – atliko perdavimą P.Jankūnui, o šis pelnė du taškus – 48:40. Šįkart suomių nutildyti ilgam nepavyko. S.Salinas pelnė du taškus, nors metė pro A.Juškevičiaus ranka – 42:48. Po P.Koponeno tritašio suomiai priartėjo 45:48.

1 min. Trečiąjį kėlinį metimu iš toliau pradėjo A.Kavaliauskas – 46:40. Netrukus lietuviai apsigynė.

Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinėje rezultatyviausias buvo M.Kuzminskas, pelnęs 9 taškus. J.Mačiulis pridėjo 6, o D.Sabonis – 5 taškus. Suomijos komandoje S.Salinas buvo pelnęs 11 taškų, o J.Wilsonas – 6.

M.Kalnietis buvo atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus. P.Koponenas buvo atlikęs 8 rez. perd.

Antrasis kėlinys. Lietuva – Suomija 44:40  (25:18, 19:22)

10 min.

M.Kalnietis pamatė, kad D.Gailius bėga krepšio link, pakabino ore kamuolį ir D.Gailius įsirašė du taškus – 44:38. Netrukus P.Koponenas pridėjo dvitaškį – 40:44.

9 min. R.Seibutis greitą ataką baigė dvitaškiu – 42:38.

8 min. S.Salinas tritaškiu skirtumą mažino iki 36:39. Netrukus D.Sabonis metė baudas. Pirmasis metimas buvo netaiklus, o antrasis krito į krepšį – 40:36. Ir kai lietuviai užsimiegojo, S.Salinas liko vienas netoli krepšio ir skirtumas tirpo iki 38:42.

7 min. M.Runkauskas nerado erdvės įlįsti po krepšiu ir atidavė kamuolį R.Javtokui. Tai buvo paskutinė atakos sekundė ir kapitonas iškart išmetė kamuolį. Jis buvo netaiklus, bet jį atsikovojo M.Runkauskas ir pelnė du taškus – 39:28. Netrukus lietuviai vėl gerai apsigynė, bet M.Kalniečio bandymas sužaisti vienas prieš vieną buvo nesėkmingas. Suomiai atsakė taškais – 30:39.

6 min. G.Lee suklaidino M.Runkauską ir netrukus pataikė dvitaškį – 26:37. Netrukus P.Koponenas pridėjo dar du taškus – 28:37. Po A.Juškevičiaus klaidos ir D.Gailiaus pražangos J.Kazlauskas prašė minutės pertraukėlės.

5 min. J.Kazlauskas prašė minutės pertraukėlės ir po jos A.Juškevičius pataikė tritaškį – 36:24.

4 min. Po R.Javtoko baudos E.Murphy pataikė du metimus po tašką. Netrukus po klaidos puolime J.Wilsonas mažino skirtumą iki 24:33.

3 min. G.Lee pelnė pirmuosius suomių taškus antrajame kėlinyje – 20:32. Netrukus Ž.Janavičius pataikė vieną iš dviejų baudų metimų – 33:20.

2 min. P.Koponenas suklydo perduodamas kamuolį, kurį perėmė A.Juškevičius. Netrukus greitą ataką taškais baigė P.Jankūnas – 32:18.

1 min. Lietuviai užspaudė varžovus po savuoju krepšiu ir atėmė kamuolį iš suomių. Netrukus Ž.Janavičius lindo po krepšiu ir M.Koivisto gavo nesportinę pražangą. Ž.Janavičius pataikė abu baudų metimus (27:18). Kamuolys atiteko lietuviams. Netrukus J.Mačiulis gavo laiko nusitaikyti ir pataikė tritaškį – 30:18.

Pirmasis kėlinys. Lietuva – Suomija 25:18

10 min.

Lietuviai gavo progą baigti paskutinę ataką, likus žaisti 2,8 sek. Ataka baigėsi nevaisingai. Lietuvos rinktinė kėlinį laimėjo 25:18.

9 min. J.Wilsonas baudų metimais mažino skirtumą iki 18:25.

8 min. A.Kavaliauskas šoko į baudos aikštelę ir atliko perdavimą prie krašto stovinčiam J.Mačiuliui. Pastarasis iškart pelnė tris taškus – 22:12.

7 min. Po R.Javtoko dvitaškio Lietuvos rinktinė pirmavo 19:8.

6 min. M.Kuzminskas gavo kamuolį po krepšiu, kur buvo laisvas ir krovė į jį – 17:5. Suomiai jam atsakė tritaškiu, kurį pataikė S.Huffas – 8:17.

5 min. M.Kuzminskas pridėjo du taškus, o netrukus po greitos atakos du taškus pelnė ir R.Seibutis – 15:3. M.Kuzminskas turėjo dar vieną puikią progą, bet nesugebėjo į krepšį įkišti ore pakabinto kamuolio.

4 min. Savo sąskaitą šių metų rinktinėje atidarė R.Javtokas – 11:0. Netrukus suomiai mėgino pataikyti tritaškį, tada dvitaškį, bet nieko nepešė. Tiesa, M.Kalnietis ataką irgi baigė nesėkmingai. Sužaidus keturias minutes Suomija pelnė pirmuosius taškus. Tai padarė S.Salinas pataikęs tritaškį – 3:11.

3 min. M.Kalnietis organizavo derinį „ant“ D.Sabonio, bet lietuvis po sienelės su R.Seibučiu būtų priverstas mesti labai nepatogiai, tad atliko perdavimą. Netrukus M.Kuzminskas pelnė du taškus iš vidutinio nuotolio -9:0. Suomiai ir vėl nepataikė.

2 min. Po netaiklaus P.Koponeno tritaškio metimą iš toli patikrino M.Kuzminskas ir Lietuvai išsiveržė 7:0. Po suomių minutės pertraukėlės M.Kuzminskas prasižengė, kai siekė išmušti kamuolį varžovui iš rankų. Ataką kartoję suomiai taškų pelnyti nesugebėjo, nors trūko ne daug – R.Javtokas numušė kamuolį nuo lanko.

1 min. Ginčo kamuolį atsikovojo lietuviai ir jau netrukus D.Sabonis metė du baudos metimus ir tai darė tiksliai – 2:0. Suomių atsakymas buvo netikslus. Netrukus dar du taškus pelnė D.Sabonis, laisvas likęs po krepšiu – 4:0. ***

Starto penketai. Lietuva: M.Kalnietis, R.Seibutis, M.Kuzminskas, D.Sabonis ir R.Javtokas.

Suomija: E.Murphy, S.Salinas, T.Kotti, S.Huffas ir P.Koponenas.

***

Tamsioji diena. J.Kazlauskas atskleidė, kad jau yra nusprendęs, kada paskelbs apie su stovykla atsisveikinančius krepšininkus. Strategas po draugiškų rungtynių Alytuje ir Kėdainiuose su komanda kovos draugiškame tarptautiniame turnyre Kaune. Po rugpjūčio 17-19 dienomis vykstančio turnyro J.Kazlauskas ir paskelbs, kam turėjo tarti „ne“. Treneris atsisveikins su trimis žaidėjais.

Nuskambėjo. Suomijos rinktinė per pasirengimo sezoną jau spėjo pasižymėti. Suomijos rinktinė 76:67 nugalėjo Europos čempionus prancūzus, kurie dar vertėsi be Tony Parkerio bei kitų kelių NBA žaidėjų.

Vertinimas. Portalas lrytas.lt savo skaitytojams siūlo išreikšti nuomonę apie Lietuvos rinktinės žaidėjų pasirodymą. Straipsnio apačioje galite vertinti kiekvieną krepšininką.