Lietuvai pergalę nukalė A. Milaknis ir susižeidęs J. Valančiūnas

Jono Valančiūno sugrįžimas ir trauma, žudikiškas snaiperio Artūro Milaknio šou, du kėlinius 80 procentų taiklumu mėtyti tritaškiai, pirmasis Domanto Sabonio tolimas metimas, Artūro Gudaičio žaidimas sunkiojo krašto pozicijoje ir aikštės gynyba – Lietuvos rinktinės dvikovoje Kėdainiuose įsidėmėtinų momentų ir Jono Kazlausko eksperimentų netrūko.

Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.
Apšilimas.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (84)

Aug 12, 2015, 7:01 PM, atnaujinta Oct 20, 2017, 4:31 PM

Susitikę su varžovais, kurių baimintis tikrai neturėjo reikalo, lietuviai sau leido išbandyti daug naujovių, bet krypties nekeitė – Lietuva 86:71 (24:18, 21:16, 23:21, 18:16) nugalėjo Austrijos rinktinę ir išlaikė pergalingą kursą pasirengimo Europos čempionatui etape. Tai buvo ketvirtoji Lietuvos rinktinės pergalė.

Balsas. Straipsnio apačioje portalas lrytas.lt siūlo vertinti rinktinės žaidėjus už pasirodymą rungtynėse su Austrija.

Krito. Sužaidus tris ketvirtojo kėlinio minutes Kėdainiuose visi nuščiuvo. J.Valančiūnas per ataką paslydo ant parketo ir krito ant žemės. Aukštaūgiui prireikė pagalbos, bet netrukus jis pats pajudėjo link atsarginių suolo. Ten treneriai šaldė patemptą vietą.

LKL finalo seriją prisiminęs A.Milaknis žudė varžovus tritaškiais. Į Kazanės „Uniks“ vasarą išvykti nusprendęs rinktinės debiutantas pataikė šešis tritaškius iš septynių, kurie sudarė visus jo 18 taškų.

J.Valančiūnas pirmąsias savo rungtynes šią vasarą su rinktine sužaidė po 7 pilnaverčių treniruočių, kurias turėjo per pastarąsias šešias dienas.Per pirmąjį kėlinį Toronte naujų įgūdžių besimokęs aukštaūgis pelnė 9 taškus ir atkovojo 5 kamuolius, o mačą baigė dvigubu dviženkliu. Jis iš viso per 19 minučių pelnė 14 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Tiesa, jo pasirodymą apgadino krytis ketvirtajame kėlinyje. Po jo J.Valančiūnas gulėjo ant parketo susiėmęs už kojos raumens ir mačą baigė ant suolo.

Kartu su Robertu Javtoku aikštėje pasirodęs ir ketvirtojo numerio poziciją užėmęs A.Gudaitis pelnė 5 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir žaidė 17 minučių. Anksčiau J.Kazlauskas kalbėjo, kad nenori taip sugadinti „centro“, bet galiausiai ryžosi išmėginti Artūrą kitoje pozicijoje. A.Gudaitis ilgai ketvirtuoju numeriu nežaidė – vėliau treneris jį sugrąžino į „centro“ poziciją.

Statistika.

Lietuva: A.Milaknis 18, J.Valančiūnas 14 (10 atk. kam.), D.Gailius ir D.Sabonis po 8, J.Mačiulis, M.Runkauskas po 6, A.Juškevičius ir A.Gudaitis po 5, L.Lekavičius 4.

Austrija: J.Poltlas 27, T.SChreineris 13, F.Krameris ir J.Radosas (7 atk. kam.) po 10, A.Mareschas 9, M.Laneggeris 2.

Lietuva – Austrija

Dvitaškiai: 15/32 (47 proc.) – 21/42 (50 proc.)

Tritaškiai: 14/21 (67 proc.) – 7/21 (33 proc.)

Baudų metimai: 14/23 (61 proc.) – 8/14 (57 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime) 33 (11) – 29 (12)

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 15

Perimti kamuoliai: 6 – 9

Klaidos: 15 – 12

Planas. Lietuvos rinktinė rugpjūčio 17-19 dienomis Kaune dalyvaus tarptautiniame draugiškame turnyre. Lietuviai eilės tvarka susitiks su Turkija, Makedonija ir Kroatija. Rugpjūčio 27 dieną Lietuvos rinktinė jau žaist turnyre Graikijoje.

Nenugalėti. Lietuvos rinktinė jau yra iškovojusi tris pergales. Lietuviai šeštadienį Alytuje 78:71 nugalėjo Suomijos krepšininkus, kurie pirmajame kėlinyje atrodė labai blankiai, bet J.Kazlauskui pradėjus eksperimentuoti, atsigavo. Anksčiau Lietuvos rinktinė dukart nugalėjo Australijos komandą. J.Kazlauskas tuomet džiaugėsi pergalėmis 80:68 ir 92:85.

Poilsis. J.Kazlauskas trečiadienio rungtynėse nuošalėje paliko stabiliai puikiai žaidusį Mindaugą Kuzminską, pagrindinį įžaidėją Mantą Kalnietį, Paulių Jankūną, Renaldą Seibutį ir susirgusį Antaną Kavaliauską.

Atsisakymas. J.Kazlauskas jau žino, kada iš stovyklos iškris pirmieji žaidėjai. Strategas paskelbė, kad į Graikiją keliaus 14 žaidėjų, tad per savaitę po turnyro Kaune jis paskelbs apie tris krepšininkus, kurie bus „atkabinti“.

Starto penketai. Lietuva: L.Lekavičius, A.Milaknis, J.Mačiulis, D.Sabonis ir J.Valančiūnas.Austrija: T.Schreineris, J.Poltlas, J.Radosas, M.Laneggeris, A.Mareschas.

Ketvirtasis kėlinys. Lietuva – Austrija 86:71 (24:18, 21:16, 23:21, 18:16)

10 min.

Lietuvos rinktinė šventė pergalę 86:71.

9 min. D.Sabonis drąsiai veržėsi po krepšiu ir pelnė du taškus su pražanga – 85:71. Baudos metimas buvo taiklus – 86:71.

8 min. T.Schreineris mėgino sugrąžinti intrigą. Jis pataikė du tritaškius iš eilės – 71:81.

7 min. R.Giedraitis pataikė tritaškį – 81:65.

6 min. A.Gudaitis ir vėl metė baudas, ir vėl pataikė vieną metimą – 75:62.

5 min. A.Gudaitis pataikė vieną iš dviejų baudų metimų – 74:62.

4 min. F.Krameris pataikė tritaškį, o tada M.Laneggeris pridėjo du taškus – 62:73.

3 min. A.Juškevičius varžovams siuntė tritaškį – 73:55.

2 min. J.Valančiūnas atkovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus – 70:55.

1 min. Per pirmąją minutę komandos taškų nepelnė. A.Gudaitis spėjo suklysti, bet vėliau blokavo metimą. A.Juškevičius prametė dvitaškį.

Trečiasis kėlinys. Lietuva – Austrija 68:55 (24:18, 21:16, 23:21)

10 min.

Lietuvos rinktinė po trijų kėlinių pirmavo 68:55.

8 min. A.Gudaitis laisvas pataikė dvitaškį – 67:49.

6 min. A.Milaknis pataikė du tritaškius iš eilės. Jis buvo pelnęs 18 taškų, o lietuviai pirmavo 65:49.

5 min. Po L.Lekavičiaus dvitaškio Lietuva pirmavo 57:43.

3 min. A.Milaknis pataikė dar vieną savo tritaškį – 55:39.

2 min. Po D.Gailiaus dvitaškio austrai pelnė keturis taškus be atsako – 39:52.

1 min. A.Milaknis pataikė trečiąjį savo tritaškį iš eilės – 48:34.

Antras kėlinys. Lietuva – Austrija 45:34 (24:18, 21:16)

10 min.

Lietuvos rinktinė į didžiąją pertrauką išėjo primaudama 45:34.

9 min. Austrijos rinktinėje J.Radosas pelnė du taškus su pražanga. Jis pataikė baudos metimą – 28:44.

8 min.

Sirgaliai pašoko ir plojo R.Giedraičiui, kuris pergudravo varžovą judesiu ir ataką baigė gražiu dėjimu – 44:25.

7 min. R.Giedraitis pataikė tritaškį ir Lietuva pirmavo 40:23.

6 min. J.Valančiūnas pelnė du taškus ir Lietuva pirmavo 36:22.

5 min. M.Runkauskas pataikė dar vieną tritaškį – 32:22.

3 min. J.Poltlas į netaiklų lietuvių metimą atsakė gražiu ir lengvu dvitaškiu – 22:26. M.Runkauskas į tai reagavo tritaškiu – 29:22.

2 min. D.Gailius gavo perdavimą iš Ž.Janavičiaus ir pelnė du taškus. Netrukus jis mėgino pataikyti tritaškį, bet buvo netaiklus. Lietuva pirmavo 26:20.

1 min. J.Poltlas mažino skirtumą iki 20:24.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Austrija 24:18

10 min.

J.Poltlas pataikė tritaškį, bet A.Juškevičius atsakė dviem baudų metimais. Pirmąjį kėlinį Lietuva laimėjo 24:18.

9 min. D.Sabonis pataikė savo pirmąjį tritaškį Lietuvos rinktinėje – 22:15.

8 min. J.Valančiūnas pelnė dar du taškus ir dar stojo prie baudų metimo linijos. Netrukus A.Milaknis smeigė tritaškį – 19:13.

7 min. A.Mareschas išvedė savo komandą į priekį, bet rezultatą netrukus lygino J.Valančiūnas – 13:13.

6 min. J.Valančiūnas dviem baudų metimais persvėrė rezultatą, bet J.Poltlas pataikė dvitaškį – 11:11.

5 min. J.Poltlas pataikė dvitaškį ir išlygino rezultatą – 9:9.

4 min. J.Mačiulis tritaškiu Lietuvos komandai leido nutolti 9:5, bet austrai iškart atsakė galingu dėjimu – 7:5.

3 min. A.Milaknis ir A.Mareschas apsikeitė tritaškiais. Lietuva pirmavo 6:5.

2 min. Pirmieji taškus pelnė austrai. Metimą pataikė J.Radosas – 2:0. Netrukus sąskaitą atidarė J.Valančiūnas – 2:2.

1 min. J.Valančiūnas savo debiutą šių metų rinktinėje pradėjo aštriu reidu ir išprovokavo pražangą. Netrukus jis atkovojo kamuolį puolime ir prametė dvitaškį.

Bandymas. Pilną stovyklą praėjusią savaitę susirinkęs J.Kazlauskas po antradienio treniruotės teigė, kad su komanda šlifavo zoninę gynybą, kurią ketina išmėginti rungtynėse su austrais.