Draugiškos rungtynės: klupo būsimi lietuvių varžovai

Po tylaus ketvirtadienio, per kurį Europos krepšinio pirmenybėms besirengiančios komandos nežaidė nė vienerių rungtynių, arenos atgijo penktadienį. Šią dieną įvyko net aštuonerios draugiškos rungtynės, o pralaimėjimus patyrė keturios komandos, kurios žemyno čempionato pirmajame etape bus Lietuvos krepšininkų varžovės. Savaitgalio pradžia buvo prasta Latvijos, Estijos, Belgijos ir Ukrainos rinktinėms.

D.Nowitzkis ir Vokietija pralaimėjo kroatams.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

2015-08-15 09:49, atnaujinta 2017-10-20 13:28

Turnyras Tbilisyje

Gruzija – Estija 90:55. Z.Pačulia 16, G.Cincadze ir B.Buržanadze po 13, M.Markoišvilis 12/ J.Taltsas 18, R.Veidemanas ir G.Arbetas po 7, ... S.S.Vene 3.

Italija – Latvija 82:63. D.Gallinari 22, A.Bargnani 15, M.Belinelli 13/ J.Blūmas 13, K.Janičenokas 8, K.Vecvagaras 7.

Turnyras Stambule

Graikija – Bosnija ir Hercegovina 78:60. G.Antentokounmpo 13, S.Perperoglou 11, V.Spanoulis ir K.Koufos po 10/M.Šutalo 19, E.Kikanovičius 15, E.Bavčičius 8.

Turkija – Tunisas 76:50. E.Ilyasova 16, B.Dixonas 14, D.Balbay 10/M.Ben Romdhane‘as 18.

Turkijos krepšininkai prieš savaitę su tunisiečiais dukart žaidė Bormijuje. Ten komandos abukart kovojo lygiai ir pasidalijo po pergalę. Tačiau Stambule „12 milžinų“ negalėjo nuvilti savo aistruolių ir lengvai laimėjo. Tiesa, svečių komandoje šįkart nežaidė Eurolygos čempionas Salahas Mejri.

Draugiškos rungtynės

Kroatija – Vokietija 74:72 (po pratęsimo). D.Šaričius 18, Boj.Bogdanovičius 15, L.Žoričius 13/ M.Zirbesas 14, D.Schroderis 13, D.Nowitzki 11.

Vokietijos rinktinėje pirmą kartą nuo 2011 metų Europos čempionato žaidė Dirkas Nowitzki ir debiutavo natūralizuotas slovakas Antonas Gavelas. Nors Slovakijos krepšinio federacija nesutiko, kad A.Gavelas atstovautų kitai šaliai, FIBA nepaisė šios nuomonės ir leido neseniai pilietybę gavusiam gynėjui pereiti į Vokietijos rinktinę.

Tai buvo įdomiausios penktadienio rungtynės. Kroatams tik antrajame kėlinyje vieną kartą pavyko nutolti dviženkliu skirtumu, bet iškart po pertraukos vokiečiai pavijo ir nuo tada komandos žaidė lygiai. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje tiek vieni, tiek kiti nepasinaudojo progomis išplėšti pergalę, o per pratęsimą truputį tiksliau žaidė Kroatijos komanda.

Prancūzija – Ukraina 90:57. N.Batumas ir N.De Colo po 13, J.Lauvergne‘is 11/ J.Randle‘as 13, K.Fesenko 12.

Prieš dvi dienas gavę antausį nuo serbų, prancūzai išsiliejo ant ukrainiečių, prieš kuriuos jau po antrojo kėlinio pirmavo 26 taškų skirtumu 49:23.

Belgija – Suomija 62:75. W.Mukubu 10, J.Tabu ir J.Salumu po 8/G.Lee 20, P.Koponenas 15, J.Wilsonas 10.

Neseniai Lietuvoje viešėjusi Suomijos rinktinė egzaminavo ir būsimus lietuvių varžovus belgus, kurie vis dar rungtyniauja be natūralizuoto amerikiečio Matto Lojeski. Suomiams Belgijoje sekėsi daug geriau nei Lietuvoje – trečiajame kėlinyje tolti pradėję svečiai pasiekė įtikinamą pergalę.

Nyderlandai – Didžioji Britanija 69:63. R.Schaftenaaras 16, R.Smeuldersas 10/D.Clarkas 23.