Rinktinei – ledinis dušas: Lietuvai antausį skėlė Kroatija

Rungtynių akimirka.<br>M.Patašiaus nuotr.
Lietuvos rinktinė atsiėmė draugiško turnyro trofėjų, bet džiaugsmą aptemdė pralaimėjimas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (47)

Aug 19, 2015, 7:02 PM, atnaujinta Oct 19, 2017, 10:14 PM

Begalė klaidų, keisti sprendimai ir visiškas sutrikimas lydėjo Lietuvos krepšinio rinktinę, kuri pirmą kartą per pasirengimą Europos čempionatui patyrė pralaimėjimą. Jono Kazlausko komanda žaidė beviltiškai ir tik stebėjo, kaip Kroatijos rinktinė gniuždė Kaune susirinkusius sirgalius. Nuo pat starto daugybę kartų klydusi Lietuvos rinktinė mačo pabaigoje atgijo, bet tai pergalės iškovoti nepadėjo. Kroatijos rinktinė laimėjo 72:59 (19:9, 20:9, 20:15, 13:26).

Po mačo lietuviai ne itin džiaugėsi, kai atsiėmė iš anksto užsitikrintą draugiško turnyro trofėjų.

Jūsų balsas. Teksto apačioje galite reitinguoti Lietuvos rinktinės žaidėjus ir išrinkti geriausią Lietuvos ir Kroatijos rungtynių žaidėją.

Statistika. Lietuva: R.Seibutis 16, D.Sabonis 8, A.Milaknis 7, D.Gailius ir R.Javtokas po 6, M.Kalnietis ir J.Mačiulis po 5, A.Kavaliauskas 4, M.Kuzminskas 2.

Kroatija: B.Bogdanovičius 12, L.Zoričius 11, M.Tomasas ir K.Simonas po 9, A.Tomičius ir R.Ukičius po 6, D.Rudezas ir M.Hezonja bei D.Šaričius po 5, R.Stipčevičius ir T.Zubčičius po 2.

Lietuva – Kroatija

Dvitaškiai: 18/32 (56 proc.) – 19/26 (73 proc.)

Tritaškiai: 3/16 (19 proc.) – 7/25 (28 proc.)

Baudų metimai: 14/16 (88 proc.) – 13/19 (68 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime) 24 (4) – 30 (7)

Perimti kamuoliai: 5 – 14

Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 11

Klaidos: 19 – 16

Žygis. Lietuvos rinktinė savo sąskaitoje  turi šešias pergales ir vieną pralaimėjimą. Turnyre Kaune Lietuvos komanda antradienį 68:62 palaužė Makedonijos ekipą, o pirmadienį 86:74 nugalėjo turkus. Anksčiau Lietuvos rinktinė draugiškame mače dukart nugalėjo Australijos rinktinę (80:68, 92:85) ir šventė pergalę prieš suomius (78:71) bei austrus (86:71).

Skrydis. Lietuvos rinktinė rugpjūčio 27 dieną jau viešės Atėnuose. J.Kazlauskas su ekipa mėgins iškovoti tarptautinio draugiško turnyro „Acropolis-Eurobank“ trofėjų. Turnyre lietuviai žais su Turkijos, Nyderlandų ir Graikijos komandomis. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė daugiau Lietuvoje nežais, nors anksčiau ir planavo paskutinį draugišką mačą turėti namuose.

Dvikova. Sunki, klampi ir varanti į neviltį – tokia buvo Joną Valančiūną į Torontą išlydėjusios Lietuvos rinktinės pirmoji rungtynių pusė. J.Kazlausko auklėtiniai net neturėjo iniciatyvos ir stebėjo, kaip kroatai kraunasi pranašumą. Po keturių žaidimo minučių svečiai pirmavo 11:5, o kėlinį po A.Tomičiaus dvitaškio užbaigė 19:9.

Antroji pusė buvo dar skaudesnė – sirgaliai buvo priversti nutilti, kai kroatai tiesiog traiškė Lietuvos krepšininkus. Pastarieji darė vieną klaidą po kitos, o kroatai įpusėjus ketvirčiui po M.Heznojos tritaškio pirmavo 32:13. Likus žaisti minutę iki didžiosios pertraukos Kroatija pirmavo net 39:13.

Lietuvos rinktinė antrajame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė po trijų žaidimo minučių, o tada iki paskutinės minutės tylėjo. Kroatai kėlinį baigė 39:18, o J.Kazlauskui teko su neviltimi žiūrėti į statistiką. Lietuvos rinktinė per du kėlinius padarė 13 klaidų – dalį mačo jų buvo daugiau nei taškų.

Per pertrauką lietuviai daug plekšnojo vieni kitiems per petį, drąsino ir stengėsi motyvuoti. Aikštėje tai veikė vos keletą minučių, nes kroatai greitai sugrįžo į ritmą – kai po keturių minučių B.Bogdanovičius pataikė antrąjį tritaškį iš eilės, jie pirmavo 49:22.

Paskutinę trečiojo kėlinio minutę kroatai prašė minutės pertraukėlės, nes lietuviai ir vėl gerai sužaidė keletą atakų, skirtumą mažindami iki 32:55. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui R.Seibutis pataikė dvitaškį, o tada smeigė tritaškį ir privertė imti minutės pertraukėlę svečius.

Lietuva atsiliko 46:68. Kai kroatai ėmė kliautis kiek mažiau patyrusiu penketu, vėl to paties R.Seibučio padedami lietuviai priartėjo 55:72. Kroatai ir toliau nepersistengė, bet šventė pergalę 72:59.

***

Starto penketai. Lietuva: M.Kalnietis, R.Seibutis, J.Mačiulis, P.Jankūnas, R.Javtokas. Kroatija: B.Bogdanovičius, R.Ukičius, M.Tomas, D.Šaričius, A.Tomičius.

Ketvirtasis kėlinys. Lietuva – Kroatija (9:19, 9:20, 15:20, 26:13)

10 min.

Mačas baigėsi kroatų pergale 72:59.

9 min. D.Sabonis pridėjo du taškus ir lietuviai atsiliko 57:72.

8 min. R.Seibutis pataikė tritaškį – 53:72. Kroatai jau rėmėsi kiek mažiau patyrusiu penketu. Netrukus R.Seibutis pataikė dvitaškį – 55:72.

7 min. M.Tomasas pataikė tritaškį – 72:48. Netrukus D.Sabonis metė du baudų metimus. Jis pataikė dukart – 50:72.

6 min. L.Zoričius pataikė baus metimą, bet R.Seibutis jam atsakė dvitaškiu – 48:69.

5 min. R.Seibutis pataikė dvitaškį, o tada tritaškį – 46:68. Netrukus K.Simonas pažeidė penkių sekundžių taisyklę. Lietuviai atsiliko 46:68.

4 min. K.Simonas pataikė dvitaškį po D.Gailiaus metimo. Kroatija pirmavo 68:41.

3 min. R.Ukičius neturėjo problemų, kai metė ir pelnė du taškus – 63:37. Netrukus D.Gailius pataikė du baudų metimus – 39:63. Jam tritaškiu atsakė D.Rudezas – 66:39.

2 min. D.Sabonis pataikė dvitaškį, o netrukus prie jo prisidėjo D.Gailius – 37:61.

1 min. L.Zoričius pelnė du taškus, o A.Milaknis prametė tritaškį. Kroatija pirmavo 61:33.

Trečiasis kėlinys. Lietuva – Kroatija 33:59 (9:19, 9:20, 15:20)

10 min.

Į lemiamą kėlinį kroatai išėjo pirmaudami 59:33.

9 min. R.Javtokas atkovojo kamuolį puolant ir mažino skirtumą iki 32:55.

8 min. R.Javtokas pelnė du taškus, bet D.Šaričius pataikė du baudų metimus. Kroatija pirmavo 55:28. Netrukus A.Milaknis pelnė du taškus – 55:30.

7 min. J.Mačiulis padarė dar vieną klaidą. Tai buvo jo ketvirtoji klaida, o komandai – devynioliktoji. A.Milaknis baudų metimais mažino skirtumą iki 25:51, bet netrukus M.Hezonja atsakė dvitaškiu ir Kroatija pirmavo 53:26.

6 min. A.Milaknis ir M.Kalnietis metė tritaškius, bet šie skriejo pro šalį. Netrukus B.Bogdanovičius pridėjo du taškus – 51:24.

4 min. R.Seibutis drąsiai veržėsi po krepšiu ir pelnė savo ketvirtąjį tašką – 22:46. B.Bogdanovičius jam atsakė tritaškiu – 49:22.

3 min. M.Kuzminsko tritaškis skriejo pro šalį, o B.Bogdanovičiui pavyko pataikyti – 44:20. Netrukus D.Šaričius pelnė du taškus ir taip pasinaudojo M.Kalniečio klaida. J.Kazlauskas iškart prašė minutės pertraukėlės. Lietuviai atsiliko 20:46.

2 min. M.Kuzminskas išprovokavo ketvirtąją M.Tomaso pražangą. Jis pataikė abu baudų metimus – 20:39. Po kroatų klaidos kamuolį gavę lietuviai proga nepasinaudojo – sužingsniavo M.Kalnietis. Netrukus A.Tomičius veržėsi po krepšiu ir pelnė du taškus – 41:20.

1 min. Pirmoji ataka – pirmoji klaida antrojoje pusėje. J.Mačiulis suklydo perduodamas kamuolį, bet lietuviai gynėsi patikimai – kroatai nespėjo išmesti kamuolio per 24 sekundes.

Antrasis kėlinys. Lietuva – Kroatija 18:39 (9:19, 9:20)

10 min.

Po R.Seibučio baudos K.Simonas pataikė vieną baudos metimą – 39:13. M.Kalnietis nutraukė ilgai trukusią lietuvių tylą, kai stojo prie baudų metimo linijos. Jis pataikė tris baudų metimus – 16:39. Netrukus M.Kuzminskas ir A.Milaknis gražiai baigė greitą ataką. Taškus pelnė A.Milaknis – 18:39. Kėlinys ir baigėsi tokiu rezultatu.

8 min. J.Mačiulis ir M.Kuzminskas nesusikalbėjo ir lietuviams buvo užfiksuota dvylikta klaida. Kroatai išsiveržė į priekį 38:13. Kitoje atakoje M.Kalnietis suklydo.

7 min. D.Rudezas dar padidino skirtumą – 36:13.

6 min. Situaciją taisyti mėgino D.Sabonis, bet jam nepavyko. Jo metimas buvo blokuotas, o tritaškis skriejo pro šalį. K.Simonas pelnė ketvirtuosius taškus, kai lietuviai jau atsilikinėjo 13:34.

5 min. Sirgaliai susiėmė už galvų, kai A.Kavaliauskui buvo užfiksuoti žingsniai. Tai buvo dešimtoji lietuvių klaida. Netrukus skaudų smūgį sudavė M.Hezonja, pelnęs tris taškus – 32:13.

4 min. L.Zoričius gavo perdavimą po krepšiu ir patogiai pridėjo dvitaškį – 29:13.

3 min. L.Zoričius pelnė dar du taškus – 27:11. A.Kavaliauskas mažino skirtumą – 27:13.

2 min. K.Simonas pelnė du taškus ir kroatai pirmavo 23:9. Netrukus pirmuosius savo taškus pelnė D.Sabonis – 11:23. Po L.Zoričiaus dvitaškio kroatai jau pirmavo 25:11.

1 min. R.Stipčevičius pataikė dvitaškį – 21:9. Netrukus J.Kazlauskas prašė minutės pertraukėlę, po kurios suklydo M.Kuzminskas.

Pirmasis kėlinys. Lietuva – Kroatija 19:9

10 min.

Komandoms nepavyko pelnyti daugiau taškų. Kroatai kėlinį laimėjo 19:9.

9 min. Kroatijos rinktinė pirmavo 19:9.

7 min. B.Bogdanovičius dvitaškiu skirtumą didino iki 15:7. Netrukus R.Javtokas gavo gražų perdavimą iš M.Kalniečio ir pridėjo dvitaškį – 15:9. Po B.Bogdanovičiaus baudos metimų kroatai pirmavo 17:9.

6 min. J.Mačiulis nutraukė tylą, kai pataikė du baudų metimus – 7:11. A.Tomičius irgi pataikė du baudų metimus – 13:7.

5 min. Lietuvos rinktinei nesisekė. P.Jankūno metimas buvo blokuotas, R.Javtokas suklydo perduodamas kamuolį, M.Kalnietis prametė dvitaškį. J.Kazlausko komandą gelbėjo tik tai, kad pro šalį mėtė ir kroatai, kurie pirmavo 11:5.

4 min. R.Seibutis dar kartą atakavo ir jo metimas iš vidutinio nuotolio buvo taiklus – 5:10. Netrukus jis jau ginčijosi su teisėju, kai šis fiksavo jam pražangą. Šįkart baudas metė D.Šaričius. Pirmasis jo metimas buvo netaiklus, o antrasis pasiekė tikslą – 11:5.

3 min. M.Tomasas smeigė dar vieną tritaškį ir Kroatija pirmavo 8:3. Netaikliai metęs R.Seibutis prasižengė ir R.Ukičius sėkmingai mėtė baudas – 10:3.

2 min. M.Tomasas atidarė sąskaitą tritaškiu, bet jam iškart tuo pačiu atsakė J.Mačiulis – 3:3. Netrukus R.Ukičius išvedė kroatus į priekį – 5:3.

1 min. R.Javtokas atliko pirmąjį Lietuvos rinktinės metimą, bet jis buvo netaiklus. Kroatai irgi neatsakė taškais – pro šalį skriejo D.Šaričiaus dvitaškis.

***

Žaidėjai. Lietuvos rinktinėje šiuo metu yra keturiolika krepšininkų, bet prie jų po turnyro Kaune prisijungs ir Jonas Valančiūnas. Jis jau spėjo sužaisti vieną draugišką mačą, bet išvyko į Torontą, kur su „Raptors“ pasirašys naują ketverių metų sutartį.

Atsisveikinimas. J.Kazlauskas dar prieš draugišką turnyrą Kaune tarė „sudie“ dviem žaidėjams. Durys buvo užvertos Mariui Runkauskui ir Rokui Giedraičiui.

Vieta. Draugiško turnyro Kaune antroji vieta atiteko Turkijos rinktinei. Ji 85:68 nugalėjo Makedonijos komandą.