Ketvirtame kėlinyje subyrėjusius lietuvius parbloškė ir Turkija

Aug 27, 2015, 6:47 PM, atnaujinta Oct 18, 2017, 2:23 PM

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė suklydo net 23 kartus, per lemiamą kėlinį subyrėjo ir patyrė antrąją nesėkmę pasirengime Europos krepšinio čempionatui. Ketvirtadienio vakare tarptautiniame „Akropolio“ taurės turnyre tragiškai žaidę lietuviai 53:71 (15:15, 9:15, 25:21, 4:20) pralaimėjo Turkijos rinktinei.

Turnyre taip pat varžosi Graikijos ir Nyderlandų rinktinės. Šiame mače Jonas Kazlauskas nusprendė nesinaudoti Artūro Gudaičio ir Deivido Gailiaus paslaugomis.

Prieš savaitę lietuviai turkus buvo įveikę 86:74.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Lietuva sėkmingai pradėjo mačą ir pirmajame kėlinyje pirmavo 11:4, tačiau Turkija greitai atsigavo ir išlygino rezultatą. Mūsiškius į priekį tempė J.Valančiūnas, o J.Kazlauskas išbandė visus tris įžaidėjus.

Antrajame kėlinyje Lietuva strigo turkų gynyboje, o šie pradėjo tolti ir greitai įgijo dviženklę persvarą – 30:20. Sėkmingai sužaidęs Domantas Sabonis kiek atgaivino mūsiškių žaidimą.

Trečiajame kėlinyje Lietuva ir vėl žaidė galingai, pelnė 25 taškus ir buvo susigrąžinusi iniciatyvą – 47:41. Tačiau primigę turkai greitai atsigavo ir vėl buvo priekyje – 51:49.

Nors atrodė, kad lemiame kėlinyje vyks atkakli kova, tačiau Lietuva visiškai subyrėjo – darė vieną klaidą po kitos, sukrapštė vos keturis taškus, kėlinį pralaimėjo 4:20 ir aikštę paliko nuleistomis galvomis – patirtas antras iš eilės pralaimėjimas. Turkija triumfavo 71:53.

Lietuva šiame mače tragiškai metė tritaškius ir labai dažnai klydo – turkai perėmė net penkiolika kamuolių. Mūsiškiai itin dažnai leido varžovams kartoti metimus – puolime Turkija nusiėmė net 17 kamuolių.

Jūsų balsas. Teksto apačioje galite reitinguoti Lietuvos rinktinės žaidėjus ir išrinkti geriausią Lietuvos ir Turkijos rungtynių žaidėją.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 14, Renaldas Seibutis 12, Mantas Kalnietis 7.

Turkija: Ersanas Ilyasova 13 (13 atk. kam.), Semihas Erdenas ir Melihas Maimutoglu po 12, Sinanas Guleras 11.

Lietuva – Turkija

Dvitaškiai: 17/32 (53 proc.) – 17/41 (42 proc.)

Tritaškiai: 2/15 (13 proc.) – 8/32 (25 proc.)

Baudų metimai: 13/15 (87 proc.) – 13/24 (54 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime/gynyboje) 40 (6/34):40 (17/23)

Perimti kamuoliai: 2 – 15

Rezultatyvūs perdavimai: 13 -13

Klaidos: 23 – 7

Startinis Lietuvos penketas: Jonas Valančiūnas, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis, Paulius Jankūnas, Mantas Kalnietis.

Mačo eiga:

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Turkija 53:71 (15:15, 9:15, 25:21, 4:20)

10 min. Turkija smeigė tritaškį, o lietuviai neatsakė niekuo – pralaimėta 71:53. 9 min. Vaizdas aikštėje nesikeitė, o turkai kontroliavo padėtį. 7 min. Turkija toliau didino persvarą, kol lietuviai nesugebėjo persivaryti kamuolio per savo aikštės pusę – 68:53.

5 min. Lietuviai toliau klimpo – 51:65. 4 min. Aikštėje vaizdas nesikeitė – po galingo turkų dėjimo – 63:51.

3 min. Turkai po tritaškio priekyje buvo dviženklia persvara – 59:49. 2 min. Varžovai toliau krovėsi persvarą – 56:49. 1 min. Turkija pelnė tris taškus ir kiek atitrūko – 54:49.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Turkija 49:51 (15:15, 9:15, 25:21)

10 min. Turkai po trijų kėlinių priekyje – 51:49.

9 min. Turkai vėl priekyje – 48:47. R.Javtokas dvitaškiu greitai grąžino persvarą, tačiau turkai pataikė tolimą metimą – 51:49.

8 min. Lietuva toliau pirmavo 47:46.

7 min. Tritaškį pataikė A.Milaknis – 45:41.

6 min. Rinktinės toliau keitėsi sėkmingomis atakomis – 38:41. Lietuviai greitai išsiveržė į priekį – 42:41.

4 min. J.Valančiūnas pelnė keturis taškus iš eilės – 34:35.

3 min. Turkai pataikė iš toli – 35:30.

2 min. Ersanas Ilyasova greitai atsakė dėjimu – 26:32.  M.Kalnietis pelnė greitus taškus – Lietuva atsiliko tik 30:32.

1 min. R.Seibutis pelnė taškus – 26:30.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Turkija 24:30 (15:15, 9:15)

10 min. D.Sabonis ėmesi iniciatyvos – skirtumas mažėja iki 24:30. Abi rinktinės nieko daugiau nenuveikė. 8 min. Po S.Erdeno dvitaškio skirtumas jau dviženklis – 30:20.

7 min. Lietuviai tėra pelnę du taškus antrajame kėlinyje – Turkija priekyje 26:17. M.Kalnietis pataikė tritaškį – Lietuva atsliko 20:26.

5 min. Tylą nutraukia D.Sabonis, pelnydamas dvitaškį. Čia pat jis klysta, o turkai pelno greitus taškus – 24:17 Lietuva pralaimi. 4 min. Lietuva klysta, o turkai smeigia tritaškį – 22:15.

3 min. Lietuva stringa ir dar nėra pelniusi taškų kėlinyje. Turkai priekyje 19:15. 1 min. Lietuviai baudžiami nesportine pražanga – turkai priekyje 17:15.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Turkija 15:15

10 min. Ž.Janavičius grąžino persvarą lietuviams – 15:14. Po pirmo kėlinio – lygu 15:15.

9 min. Turkai pelnė tritaškį – 13:11. Netrukus varžovai išlygino rezultatą.

8 min. Greiti R.Seibučio taškai – 13:8.

7 min. Aikštėje pasirodė Domantas Sabonis ir Lukas Lekavičius.

6 min. Turkai kiek atsigauna – 11:8.

5 min. Po puikaus M.Kalniečio perdavimo J.Valančiūnas deda į krepšį – 11:4.

4 min. Semihas Erdenas pelno pirmuosius turkų taškus. J.Valančiūnas mesdamas baudas neklysta – 9:2.

3 min. Po dar dviejų M.Kalniečio taškų – 6:0. Vienas baudos metimą pridėjo P.Jankūnas.

2 min. Taškų sąskaitą atidarė J.Valančiūnas.

1 min. J.Valančiūnas laimėjo ginčo kamuolį, o M.Kalnietis į priekį išvedė lietuvius.

Antras dublis. Prieš savaitę vykusiame „Huawei Cup 2015“ turnyre Lietuva Turkiją nugalėjo 86:74. Galutinis mačo rezultatas rungtynių eigos neatspindi – mūsiškiai triuškino varžovus ir tik rungtynių pabaigoje leido turkams priartėti.

„Išskyrus paskutines minutes, buvau patenkintas kas vyko aikštėje. Buvo blogų sprendimų, bet minimaliai“, – tada po mačo sakė J.Kazlauskas.

Pasirengimas. „Akropolio“ taurės turnyras – paskutinis rinktinės jėgų išbandymas prieš rugsėjo 5-ąją dieną prasidėsiantį Europos čempionatą.

Iki šiol lietuviai iškovojo šešias pergales ir suklupo tik kartą – prieš kroatus. Turnyre Kaune Lietuvos komanda 68:62 palaužė Makedonijos ekipą ir nugalėjo turkus. Anksčiau mūsiškiai draugiškame mače dukart nugalėjo Australijos rinktinę (80:68, 92:85) ir šventė pergalę prieš suomius (78:71) bei austrus (86:71).

Suirutė. Turkijos krepšinio rinktinės pasiruošimas artėjančiam Europos čempionatui įgavo itin nemalonų prieskonį. Stambulo „Fenerbahce“ prezidentas Azizas Yildirimas trečiadienį viešai rėžė, jog yra pasirengęs atšaukti iš rinktinės visus savo komandos deleguotus žaidėjus, rašo krepsinis.net.

Kalbėdamas su viena iš Turkijos televizijų, A.Yildirimas sakė, kad rinktinės strategas Erginas Atamanas turi pasitraukti arba iš Stambulo „Galatasaray“, arba iš šalies rinktinės stratego pareigų.

Priešingu atveju, „Fenerbahce“ prezidentas neleis Semihui Erdenui, Ali Muhammedui, Melihui Mahmutoglu bei Kenanui Sipahi žaisti Europos čempionate.