„Lietuvos rytas“ užgesino gaisrą ir perkėlė pergales į LKL

Mačo akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.
Apšilimo akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (54)

2015-10-01 18:26, atnaujinta 2017-10-12 10:46

Vilniaus „Lietuvos ryto“ sirgaliai kėlė Antano Kavaliausko plakatą ir dėkojo šiam už ištikimybę, o jiems plojo ne tik aukštaūgis, bet ir visa komanda, kai pergalingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kovas. Tiesa, prieš tai „Lietuvos rytas“ privertė nervintis gerbėjus, nes startas nebuvo sklandus. Alytaus „Dzūkija“ ir ketvirtajame kėlinyje tampė Marcelo Nicola ekipą už ūsų, tačiau „Lietuvos rytas“ įpusėjus paskutinį ketvirtį įjungė aukštesnę pavarą ir šventė pirmąją pergalę 81:69 (17:14, 24:14, 22:22, 18:19).

Per pasirengimo etapą „Lietuvos rytas“ laimėjo 8 mačus ir iškovojo du trofėjus, tarp kurių – Vlado Garasto taurė.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Padėka. „Lietuvos ryto“ sirgaliai rungtynių pradžioje iškėlė didelį plakatą su Antano Kavaliausko atvaizdu ir prierašu „Ačiū už ištikimybę“. Aistruoliai garsiai skandavo „Antanas Kavaliauskas“, taip dėkodami vidurio puolėjui už vasarą priimtą sprendimą. Tarpsezonyje vilniečių vidurio puolėjas pratęsė sutartį su „Lietuvos rytu“, nors jam tokio pat dydžio kontraktą siūlė ir Kauno „Žalgiris“.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: A.Juškevičius 18, G.Orelikas (10 atk. kam.) 15, R.Giedraitis 14, K.Lavrinovičius 13, M.Lukauskis 7, A.Gudaitis 5, A.Kavaliauskas 4, N.Laprovittola 3, M.Runkauskas 2.

„Dzūkija“: O.Mačernkis 15, N.Varnelis (8 atk. kam., 5 pražangos) 13, R.Juknevičius 11, M.Paliukėnas 10, G.Gustas ir M.Monroe po 8, A.Lapeta 4.

„Lietuvos rytas“ – „Dzūkija“

Dvitaškiai: 17/30 (57 proc.) – 18/47 (38 proc.)

Tritaškiai: 12/33 (36 proc.) – 10/17 (59 proc.)

Baudų metimai: 11/16 (69 proc.) – 3/4 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 41 (13) – 32 (9)

Perimti kamuoliai: 11 – 11

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 14

Klaidos: 19 – 18

Perimti kamuoliai:

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys.

Sužaidus pusantros minutės N.Varnelis rodė raumenis sirgaliams, kai pelnė du taškus su pražanga. Jis pataikė baudos metimą ir „Dzūkija“ skirtumą mažino iki 56:64. A.Juškevičius į tokį išpuolį atsakė tritaškiu iš krašto – 67:56. M.Nicola sužaidus keturias minutes kraipė galvą. „Dzūkija“ skirtumą buvo sumažinusi iki 62:67. Netrukus N.Varnelis pridėjo dar du taškus – 64:67. Kai N.Laprovittolla pataikė tritaškį sužaidus 7 minutes, „Lietuvos rytas“ pirmavo 78:64. Intriga buvo dingusi ir „Lietuvos rytas“ šventė pergalę 81:69.

Trečiasis kėlinys. „Dzūkijos“ krepšininkai spurtavo 9:3 ir skirtumą mažino iki 37:44, bet sustabdyti A.Juškevičiaus ir nuostabų perdavimą atlikusio A.Kavaliausko nepavyko. Netrukus A.Kavaliauskas blokavo M.Monroe metimą, bet po pasistumdymo po krepšiu „Dzūkija“ taškus pelnė (37:46). Kai O.Mačernis įpusėjus kėliniui pataikė tritaškį, M.Nicola prašė minutės pertraukėlės. „Lietuvos rytas“ pirmavo 48:44. Į ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ išėjo pirmaudamas 63:50.

Antrasis kėlinys. Antrasis kėlinys prasidėjo A.Kavaliausko dvitaškiu ir tada porą minučių komandos klydo arba mėtė pro šalį. Kai M.Monroe pelnė pirmuosius savo taškus, sirgaliai nutilo. Dvitaškis su bauda leido „Dzūkijai“ skirtumą mažinti iki 17:19. Vilniečiai mėgino atitrūkti, bet įpusėjus kėliniui po N.Varnelio tritaškio svečiai priartėjo 22:24.  Situaciją gelbėjo du taškus su pražanga pelnęs K.Lavrinovičius – 27:22. Vilniečiai tęsė spurtą ir po septynių minučių žaidimo pirmavo 31:22. Per paskutines porą minučių „Lietuvos rytas“ pataikė du tritaškius iš eilės ir M.Lukauskis pridėjo dvitaškį – 41:25. Į didžiąją pertrauką „Lietuvos rytas“ žengė pirmaudamas 41:28.

Pirmasis kėlinys. „Lietuvos ryto“ komanda starte žaidė sunkiai ir „Dzūkija“ įgijo pranašumą, kai spurtavo 7:2. Situaciją taisė A.Juškevičius. Jis pasinaudojo varžovų pasimetimu gynyboje ir smeigė tritaškį – 5:7. Kai A.Gudaitis pelnė savo pirmuosius taškus „Lietuvos ryto“ komandoje, vilniečiai jau įgijo pranašumą. Po jo dėjimo „Lietuvos rytas“ pirmavo 9:8. “Lietuvos ryto“ žaidimas toliau strigo, bet po R.Giedraičio šou – pelnė septynis taškus iš eilės – vilniečiai pirmavo 17:12. Vilniaus klubas pirmąjį kėlinį laimėjo 17:14.

Serija. „Lietuvos ryto“ krepšininkai nuo pasirengimo naujajam sezonui starto nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. „Lietuvos rytas“ žaidė aštuonis draugiškus mačus ir iškovojo visas pergales. M.Nicola per tą laiką džiaugėsi dvejais draugiškų turnyrų trofėjais.

Žodis. „Mes žaidžiame tam, kad laimėtume kiekvieną dieną, kiekvienas rungtynes. Norime būti geriausi kokie galime, norime kautis“, – sakė M.Nicola.

Medaliai. „Lietuvos ryto“ komandoje žaidžia ir du Europos vicečempionai. Su Lietuvos rinktine sidabro medalius iškovojo Antanas Kavaliauskas ir Deividas Gailius.

Turas. 23-asis LKL sezonas prasidėjo trečiadienį. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ namuose 83:71 nugalėjo Utenos „Juventus“ ekipą, Prienų-Birštono „Vytautas“ 87:68 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“, o Klaipėdos „Neptūnas“ šventė pergalę 77:66 prieš Kėdainių „Nevėžį“.

Dvikovos. „Lietuvos rytas“ spalio 4-ąją antrąsias rungtynes išvykoje žais su Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa. „Dzūkija“ rungtyniaus su Klaipėdos „Neptūnu“.