Vengrijoje – įspūdinga „Lietuvos ryto“ pergalė

Vilniečiai iškovojo pirmąją pergalę.<br>Bugany Janos nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Oct 20, 2015, 6:31 PM, atnaujinta Oct 8, 2017, 9:29 PM

Uraganiniu puolimu, tolimais metimais ir patikima gynyba Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo pirmąją pergalę Europos taurės varžybose. Vilniečiai Vengrijoje 89:65 (21:12, 25:16, 30:24, 13:13) įveikė Solnoko „Olaj“ krepšininkus.

Vilniečiai mačo vadžias į savo rankas paėmė nuo pirmų minučių – taikliais tritaškiais ir kibia gynyba lietuviai išmušė iš vėžių namie žaidusius varžovus ir jau pirmajame kėlinyje pirmavo 21:12.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Vilniečiai ir toliau nesustojo, o pergalingą persvarą susikrovė antrame kėlinyje, po kurio priekyje buvo 46:28.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai buvo įgyję ir 33 taškų persvarą, kurią „Olaj“ kiek pavyko sumažinti ketvirtame kėlinyje, tačiau arčiau nei per aštuoniolikos taškų ribą „Lietuvos rytas“ vengrų neprisileido.

Tai pirmoji „Lietuvos ryto“ pergalė E grupėje. Praėjusią savaitė vilniečiai namie 87:91 pralaimėjo Stambulo „Besiktas“. „Olaj“ klubas lieka be pergalių.

Statistika. „Lietuvos rytas“: D.Gailius 19, G.Orelikas 16, N.Laprovittola 13 (5 rez.perd.), R.Giedraitis 10 (14 min.), A.Kavaliauskas 9 (7 atk. kam.), A.Gudaitis 7 (10 atk. kam.), Ž.Janavičius ir K.Lavrinovičius po 4, M.Runkauskas 3, M.Lukauskis ir A.Juškevičius po 2, J.Jucikas 0.

„Olnaj“: K.Natiažka 16 (8 atk. kam.), D.Vojvoda 14, S.Miloševičius 11, A.Kelleras 10.

Tritaškiai. Vilniečiai pirmoje rungtynių pusėje varžovus į neviltį varė tolimais metimais. Būtent jie antrojo kėlinio pradžioje padėjo atitrūkti nuo vengrų.

Per pirmuosius du kėlinius „Lietuvos rytas“ pataikė 8 iš 17 tolimų metimų. Antroje rungtynių pusėje pirmą tritaškį vilniečiai pataikė tik pačioje mačo pabaigoje – tą padarė G.Orelikas. Rungtynes lietuviai baigė su 9 taikliais tritaškiais iš 27.

Gynyba. Prieš mačą vilniečių treneris Marcelo Nicola didžiausią akcentą skyrė gynybai, sakydamas, kad čia trūksta solidumo. Panašu, kad auklėtiniai išgirdo trenerį – vengrams leista pelnyti tik 65 taškai.

D.Gailius. Sezono pradžioje savęs neradęs Deividas Gailius sužaidė vienas geriausių rungtynių. Jis per pirmą rungtynių pusę pataikė du tritaškius, o vien per trečią kėlinį tris kartus pelnė dvitaškius su pražangomis ir galutinai nužudė „Olaj“ viltis.

D.Gailius buvo rezultatyviausias su 19 taškų.

Švilpimas. „Olaj“ gerbėjai pradėjo švilpti savo ekipai, kai trečio kėlinio viduryje „Lietuvos rytas“ atitrūko trisdešimties taškų persvara – 65:35.

Visi. M.Nicola suteikė šansą aikštėje pabūti visiems ekipos žaidėjams – pasinaudojo dvylika krepšininkų.  Mažiausiai žaidė J.Jucikas – dvi minutes. Po traumos pasveikęs Ž.Janavičius – 8.

„Lietuvos ryto“ startinė sudėtis: Mindaugas Lukauskis, Nicolas Laprovittola, Deividas Gailius, Gediminas Orelikas, Antanas Kavaliauskas.

„Olaj“: Akos Kelleras, Davidas Vojvoda, Kristianas Witmannas, Strahinja Miloševičius, Dino Gregory.

Ketvirtas kėlinys: „Solnaj“- „Lietuvos rytas“ 65:86 (12:21, 16:25, 24:30, 13:13)

10 min. A.Juškevičius dar pridėjo du baudų metimus – „Lietuvos rytas“ šventė užtikrintą pergalę 89:65.

9 min. G.Orelikas pataikė pirmą „Lietuvos ryto“ tritaškį antroje rungtynių pusėje – 87:64.

8 min. Varžovai klydo, bet „Lietuvos rytas“ atakavo netaikliai- 84:62.

6 min. Po vieno taiklaus A.Gudaičio baudos metimo – 84:62.

5 min. K.Witmannas pelnė du taškus iš po krepšio – 62:80.

4 min. A.Kavaliauskas nubaustas nesportine pražanga – „Olaj“ mažino atsilikimą iki 60:80.

3 min. K.Natiažka dar kartą pataikė iš toli – 80:56.

2 min. Abiems ekipoms sunkiai sekėsi pelnyti taškus, pasipylė klaidos. Vilniečiams taškus pelnė Ž.Janavičius – 78:53.

Trečias kėlinus: „Olaj“ – „Lietuvos rytas“ 52:76 (12:21, 16:25, 24:30)

10 min. Aikštėje pirmą kartą pasirodė Ž.Janavičius ir J.Jucikas, o varžovai kiek sumažino atsilikimą – 52:76.

9 min. Abi ekipos jau žaidė atsipalaidavusios – dėl to pyko A.Kavaliauskas bandęs užvesti ekipą. „Lietuvos rytas“ toliau daužė vengrus 76:48.

7 min. Po keturių iš eilės A.Gudaičio taškų – 72:39. K.Natiažka atsakė tritaškiu. 5 min. Po N.Laprivottolos dar dviejų taškų – 65:35. Kitoje atakoje D.Gailius dar kartą pataikė dvitaškį su pražanga – „Lietuvos rytas“ traiškė „Olaj“ 68:35. 4 min. N.Laprovittola dėjo iš viršaus, taškus pridėjo A.Kavaliauskas ir D.Gailius – 63:35. 2 min. Po dar vieno D.Gailiaus dvitaškio su pražanga vengrai buvo triuškinami 56:32.

1 min. Klubai apsikeitė sėkmingomis atakomis – 48:30. Po D.Gailiaus dvitaškio su bauda „Lietuvos rytas“ įgijo rekordinę persvarą – 51:30.

Antras kėlinys: „Olaj“ – „Lietuvos rytas“ 28:46 (12:21, 16:25)

10 min. K.Natiažką pataikė du baudų metimus, kitoje atakoje M.Runkauskas pataikė pirmąjį savo tritaškį, o vengrai užpulti nesugebėjo. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ dominavo – 46:28. 9 min. D.Gailius pataikė tolimą metimą – 43:26. 7 min. Įspūdingą tolimą metimą įsūdė D.Vojvoda, dvitaškį pridėjo K.Natiažka ir vengrai priartėjo – 26:38. 6 min. Po puikaus M.Runkausko perdavimo G.Orelikui šis pelnė jau dešimtąjį tašką (38:21). 5 min. Kol varžovai ir toliau klydo lygiose vietose ir šaudė pro šalį nuo baudų metimo linijos, „Lietuvos rytas“ išlaikė solidų pranašumą – 36:19.

3 min. R.Giedraitis tęsė savo šou – po jo dvitaškio lietuviai pirmavo 34:16.

2 min. Tylą nutraukė S.Miloševičius – pelnė du taškus su pražanga, bet baudos metimą prametė. Kitoje atakoje jau šeštąjį klubo tritaškį pataikė R.Giedraitis – „Lietuvos rytas“ pirmavo 30:14.

1 min. R.Giedraitis kėlinį pradėjo tolimu metimu, o vengrai klydo – 24:12. Dar vieną tritaškį pridėjo N.Laprovittola – 27:12.

Pirmas kėlinys: „Olaj“ – „Lietuvos rytas“ 12:21

10 min. A.Gudaitis galingai įdėjo iš viršaus, tačiau dar turėję kelias progas „Lietuvos ryto“ krepšininkai jų neišnaudojo. Po pirmo kėlinio vilniečiai buvo priekyje 21:12.

8 min. Po K.Lavrinovičiaus pataisyto netaiklaus metimo vilniečiai pirmavo 19:12.

6 min. G.Orelikas pataisė komandos draugo metimą, o tada po varžovo tolimo metimo pats atsakė tritaškiu – 17:11. 5 min. Po N.Laprovittolos dvitaškio greitoje atakoje – 12:8. 4 min. G.Orelikas pataikė iš toli, tačiau dvitaškiu atsakė A.Kelleras – 8:6 vilniečiai buvo priekyje. 3 min. Po sudėtingo A.Kellerio metimo vengrai atsiliko tik tašku – 4:5.

2 min. D.Gailius pataikė iš toli – 5:2.

1 min. „Olaj“ klydo, o pirmuosius taškus baudų metimais pelnė M.Lukauskis – 2:0. „Lietuvos rytas“ spaudė varžovus nuo pirmųjų minučių. Tokia gynyba privertė varžovus klysti jau antrą kartą, tačiau vilniečiai patys suklydo – po D.Gregory dėjimo 2:2.

Senas pažįstamas. Vienas „Olaj“ lyderių – Kyrylas Natiažka. Praėjusį sezoną vilniečių ekipoje vietos neradęs ukrainietis pirmose rungtynėse Salonikuose Vengrijos klubui pelnė 15 taškų.

Kitas pažįstamas. „Olaj“ trenerio Dragano Aleksičiaus asistentas yra Andrius Jurkūnas, prieš du dešimtmečius vadintas bene didžiausiu Lietuvos krepšinio talentu po Arvydo Sabonio.

Visi sveiki. „Lietuvos rytas“ atsikratė traumų šešėlio – pirmame mače dėl po įvairių traumų žaidė Artūras Gudaitis ir Marius Runkauskas, o apskritai nežaidė Žygimantas Janavičius. Dabar jie visi sveiki ir pasirengę kautis.

Galimybės. Praėjusį sezoną Europos taurės pirmajame etape Vengrijos čempionai laimėjo trejas rungtynes. Šį sezoną „Olaj“ pateko į stipresnę grupę (tiesa, dvi varžovės tos pačios – „Besiktas“ ir „Zenit“), todėl turėtų būti laimingi, jei pakartotų pernykštį rezultatą.