Neįtikėtina: „Neptūno“ triumfas išvykoje po dvejų metų laukimo

Klaipėdos „Neptūno“ komanda.

2015-11-04 15:52, atnaujinta 2017-10-05 20:08

Klaipėdos „Neptūno“ komanda nustebino. Dvejus metus išvykose tarptautinių turnyrų rungtynių laimėti negalėjusi Lietuvos komanda sukūrė stebuklą ir iškovojo pergalę tvirtovėje, kurioje nepavyko laimėti net Maskvos CSKA klubui. Europos taurės F grupėje „Neptūnas“ Žemutiniame Naugarde sugebėjo palaužti „Niznij Novgorod“ krepšininkus 82:78 (13:17, 20:21, 16:25, 33:15).

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Tai buvo antroji „Neptūno“ pergalė F grupėje ir antroji prieš Rusijos komandą. Tad nuo šiol klaipėdiečius jau galima vadinti Rusijos komandų siaubu.  Praėjusiame ture klaipėdiečiai namie po pratęsimo palaužė Volgogrado „Krasnyj oktiabr“ 99:90.

Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ komanda šį sezoną namuose nebuvo pralaimėjusi ne tik Europos taurės varžybose, bet ir Jungtinėje lygoje. Dar labiau varžovų pajėgumą įrodė faktas, kad pastarosiose dvejose namų rungtynėse jie parklupdė ne bet ką, o turtingiausius Europos klubus – Maskvos CSKA ir „Chimki“.

Tai buvo pirmoji „Neptūno“ pergalė per pastaruosius dvejus metus, kai klaipėdiečiai dalyvauja tarptautinėse varžybose.

Beveik visą mačą atsilikę „Neptūno“ krepšininkai turėjo ir 15 taškų deficitą, tačiau ketvirtame kėlinyje žaidė kaip iš natų – pradžioje pasivijo varžovus 67:67, o galiausiai lemiamu momentu išsiveržė į priekį 80:77.

„Nižnij Novgorod“: R.Mahalbašičius 24 (10/11 dvit., 7 atk. kam.), V.Ruddas 18 (4/6 trit.), J.Baburinas 11.

„Neptūnas“: A.Butkevičius (9/10 baud.) ir D.Ewingas po 12, M.Mažeika 10, M.Girdžiūnas 9, S.Galdikas (5 kl.) ir D.Zavackas (6 atk. kam.) po 8, T.Braderis ir A.Šikšnius po 6, H.Grantas ir V.Šarakauskas po 4, G.Biruta 3.

Kituose F grupės ketvirtojo turo susitikimuose Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) klubas svečiuose 88:72 (18:22, 25:15, 24:16, 21:19) nugalėjo Volgogrado „Krasnyj oktiabr“ (Rusija), o Atėnų AEK (Graikija) ekipa namuose 75:74 (16:25, 12:20, 26:14, 21:15) palaužė Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) pasipriešinimą.

Iš viso Europos taurės turnyre dalyvauja 36 į šešias grupes suskirstytos komandos. Į kitą varžybų etapą – „Last 32“ turnyrą – pateks keturi geriausi kiekvienos grupės klubai, o prie jų prisidės 12 į pajėgiausio Europos klubų turnyro – ULEB Eurolygos – „Top 16“ etapą nepatekusių komandų.

32 ekipos bus padalytos į 8 grupes po keturias. Dvi stipriausios kiekvienos grupės ekipos iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Nižnij Novgorod“ – „Neptūnas“  78:82 (17:13, 21:20, 25:16, 15:33).

Nors jau atrodė, kad klaipėdiečiai kapituliavo, jie šovė į priekį – 3-ią minutę „Neptūnas“ spurtavo 10:2 ir sumažino atsilikimą iki 59:65. Maža to – likus kovoti 5 minutes „Neptūnas“ sugebėjo išlyginti rezultatą  – 67:67. Priešpaskutinę minutę rezultatas ir toliau buvo lygus 73:73.

Likus kovoti 20 sek. po M.Mažeikos taškų klaipėdiečiai pirmavo 77:75, tačiau šeimininkų žaidėjas Dmitrijus Chvostovas baudų metimais išlygino rezultatą, o „Neptūnas“ galėjo savo rankose laikyti kamuolį iki akistatos pabaigos.

Tačiau šeimininkai pasirinko prasižengti ir Mindaudas Girdžiūnas pataikė vieną metimą. Nors „Nižnij Novgorod“ siekė taškus pelnyti tolimu metimu, jis buvo netaiklus. Per likusias 13 sek. klaipėdiečiai dar metė dvi baudas ir pabėgo 80:77.

Nenorėdami leisti šeimininkams mesti tolimo metimo klaipėdiečiai prasižengė, tačiau Žemutinio Naugardo krepšininkas pataikė taip pat vieną. Likus kovoti 6 sek. Arvydas Šikšnius metė baudų metimus ir padėjo tašką rungtynėse – 82:78.

Trečiasis kėlinys: „Nižnij Novgorod“ – „Neptūnas“  63:49 (17:13, 21:20, 25:16).

4-ąją minutę Žemutinio Naugardo krepšininkai ir vėl ramiai kontroliavo situaciją, po dviejų svečių klaidų padidinę persvarą iki 12 taškų – 51:39.

Po truputį skęstantis „Neptūnas“ atidavė iniciatyvą ir 7-ą minutę šeimininkai pirmavo 54:41, o paskutinę ketvirčio minutę – jau 61:45.

Antrasis kėlinys: „Nižnij Novgorod“ – „Neptūnas“ 38:33 (17:13, 21:20).

Prasidėjus kėliniui Ainaro Bagatskio ekipa ir vėl pabėgo – 21:15, tad Dainiui Adomaičiui nieko neliko, kaip tik iš naujo kalbėtis su komanda, kaip pakreipti įvykių eigą sau naudinga linkme. „Neptūnas“ nesinaudojo savo pagrindiniu ginklu – tolimais metimais: sužaidę 14 minučių klaipėdiečiai buvo pataikę vos 1 metimą iš 7.

5-ą minutę šeimininkai įgijo 8 taškų pranašumą – 26:18, o dar po kelių iš eilės lietuvių klaidų „Nižnij Novgorod“ persirito per dviženklę persvarą – 29:18.

Per kitas keturias minutes klaipėdiečiai nesugebėjo nieko padaryti, kad sumažintų skirtumą – 35:25. Per paskutinę minutę svečiai galiausiai sumažino atotrūkį – po D.Ewingo tritaškio „Neptūnas“ atsiliko tik 33:38.

Pirmasis kėlinys: „Nižnij Novgorod“ – „Neptūnas“ 17:13.

Nors pirmieji taškus pelnė svečiai, Žemutinio Naugardo krepšininkai be vargo susitvarkė su startiniu jauduliu ir 5-ą minutę pirmavo 9:3. Vis dėlto klaipėdiečiai rankų nenuleido ir likus kovoti 2 minutes skirtumą sumažino iki 1 taško – 10:11. „Neptūno“ ekipa negalėjo sulaikyti R.Mahalbasico, kuris įmetė net 8 taškus.

Paskutinę kėlinio minutę G.Biruta įmetė pirmąjį „Neptūno“ tritaškį ir svečiai sumažino atsilikimą iki 13:17.

------------------------------------

„Neptūno“ ir „Nižnij Novgorod“ rungtynes per TV ekranus bus galima stebėti ne tik Lietuvoje ir Rusijoje, bet ir visoje Europoje, nes dvikovą tiesiogiai transliuos „Eurosport 2“. Rungtynes tiesiogiai bus galima stebėti ir per „LRT kultūros“ kanalą.

F grupėje Žemutinio Naugardo ekipa savo sąskaitoje turi 2 laimėjimus ir 1 nesėkmę. Pastarajame ture rusai netikėtai išvykoje nusileido Atėnų AEK 70:87.

Klaipėdiečiai po trijų turų turi vieną laimėjimą: praėjusiame ture po pratęsimo rezultatu 99:90 palaužė rusų Volgogrado „Krasnyj oktiabr“.

Istorija. Šis klubas atsirado palyginti neseniai – 2000 metais. 2010 metais jie išsikovojo vietą žaisti Rusijos aukščiausiojoje krepšinio lygoje, kuri vėliau buvo pavadinta Jungtine. Pastarieji du sezonai klubo istorijoje buvo sėkmingiausi. 2013–2014 metais jie VTB lygoje tik finale 0:3 nusileido Maskvos CSKA ekipai ir tokiu būdu išsikovojo teisę debiutuoti Eurolygoje. Tą patį (2013–2014 m.) sezoną „Nižnij Novgorod“ tik Europos taurės pusfinalyje nusileido Valensijos „Valencia“ komandai. Pernai jie puikiai debiutavo Eurolygoje – prasibrovė į „Top 16“ etapą. Jungtinės lygos pusfinalyje juos vėl sustabdė Maskvos CSKA – 0:3.

Tarpusavio kovos. „Neptūną“ ir „Nižnij Novgorod“ tarpusavyje keliai suvedė 2012-2013 m. VTB lygos čempionate. Abi kovas užtikrintai laimėjo rusai – Nižnij Novgorode rezultatu 84:63, Klaipėdoje – 90:72. Šiose kovose dalyvavo tik po du kiekvienos komandos krepšininkus, tai – „Neptūno“ žaidėjai Martynas Mažeika ir Vytautas Šarakauskas, o rusų komandoje – Jevgenijus Baburinas ir Semionas Antonovas. Ruošdamiesi šiam sezonui abi komandos Klaipėdoje žaidė draugiškas rungtynes ir jas taip laimėjo rusai – 81:77. Tąkart kontrolinėse rungtynėse abi komandos dar žaidė ne pajėgiausios sudėties.

Treneris. 48-erių latvių trenerio Ainaro Bagatskio nereikia daug pristatinėti. Anksčiau buvęs puikus snaiperis ir dabar, dirbdamas treneriu, savo komandas komplektuoja puikiai tritaškius metančiais krepšininkais. Dabartinis Latvijos nacionalinės rinktinės treneris yra treniravęs Kauno „Žalgiro“, Krasnojarsko „Jenisej“, Kijevo „Budivelnyk“ komandas. Su „Nižnij Novgorod“ komanda latvis dirba jau antrą sezoną.

Senbuviai. Komanda sugebėjo išlaikyti pagrindinius Rusijos pilietybę turinčius krepšininkus, kurie jau ne pirmus metus žaidžia „Nižnij Novgorod“ komandoje, tai – J.Baburinas, S.Antonovas ir Dmitrijus Chvostovas. Pastarieji du dar šiemet gynė savo šalies rinktinės garbę Europos čempionate.

Naujokai. Po puikaus debiuto Eurolygoje Rusijos komandos lyderius tiesiog išgraibstė Eurolygos klubai – Madrido „Real“ (T.Thompkinsas), Tel Avivo „Maccabi (T.Rochestie), Belgrado „Crvena Zvezda (G.Mekelis), o T.Kinsey ir A.Parakhouski pasirinko Turkijos ir Rusijos klubus.

„Nižnij Novgorod“ pasielgė kitaip nei įprasta Rusijoje, jie savo gretas užpildė ne būriu JAV krepšininkų, o europiečiais. Vieninteliu žaidėju iš JAV tapo Victoras Ruddas, atvykęs iš NBDL lygos. Komandos naujokais tapo: latvis Kasparas Berzinis, atvykęs iš Samaros „Krasnyje Krylja“ komandos, taip pat pajėgiuose Turkijos, Kroatijos, Čekijos, Lenkijos klubuose žaidęs austras Rašidas Mahalbasicas (pernai žaidė Kazachstano „Astana“). Dar reikėtų pažymėti vieną naujoką rusą Maksimą Grigorjevą, kuris atvyko iš Krasnodaro „Lokomotiv“ ir iš karto tapo vienu iš komandos lyderių.

Europos taurė. Šio sezono Europos taurės kovas rusai pradėjo pergalingai. Jie namuose įveikė Jeruzalės „Hapoel“ – 92:71 (K.Berzinis – 22 (tritaškiai 3/4), S.Antonovas – 15, M.Grigorjevas – 14, R.Mahalbasicas – 13) ir svečiuose Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ – 78:73 (D.Chvostovas – 15, S.Antonovas – 13, V.Ruddas ir M.Grigorjevas – po 10). Kiek netikėtai paskutiniame ture išvykoje pralaimėjo Atėnų AEK ekipai – 70:87 (I.Strebkovas ir M.Grigorjevas – po 13, D.Chvostovas – 11, R.Mahalbasicas ir J.Baburinas – po 10).

Jungtinė lyga. Šiame čempionate „Nižnij Novgorod“ komanda žaidžia dar geriau. Jie per šešerias rungtynes iškovojo penkias pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Su tokiu rezultatu jie užima antrą vietą tarp 16 komandų. Paskutinės dvi pergalės namuose buvo labai skambios. Jie pirmadienį namuose įveikė Maskvos „Chimki“ – 93:92 (K.Berzinis – 26, V.Ruddas – 17, R.Mahalbasicas – 12).

Prieš savaitę jie nuginklavo Maskvos CSKA – 86:82 (I.Viktorovas – 16, K.Berzinis – 13, M.Grigorjevas – 12, S.Antonovas – 10). Namuose dar įveikė Suomijos Loimos „Bisons“ – 81:79 (V.Iljevas ir S.Antonovas – po 14, M.Grigorjevas – 10). Išvykose nugalėta Rygos VEF – 87:75 (M.Grigorjevas – 19, V.Ruddas – 15, I.Strebkovas – 13, R.Mahalbasicas – 11) ir Tbilisio „Vita“ – 100:78 (V.Ruddas – 26, M.Grigorjevas – 23, S.Antonovas – 14, R.Mahalbasicas – 12). Vienintelis pralaimėjimas patirtas po pratęsimo prieš Saratovo „Avtodor“ – 86:94 (M.Grigorjevas – 24, S.Antonovas – 18, Ruddas – 12, K.Berzins – 10).