„Lietuvos ryto“ ekipa žaidžia su „Vytautu“.<br>M.Kulbio nuotr.
M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (34)

2015-11-07 15:49, atnaujinta 2017-10-05 09:22

Intriga, kuri dingo po pirmųjų dešimties minučių ir atgimė akistatos pabaigoje – taip baigėsi lauktos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynės tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Prienų-Birštono „Vytauto“ komandų. Dviejų sostinės klubo trenerių: buvusio – Virginijaus Šeškaus ir dabartinio Marcelo Nicola neoficialią akistatą laimėjo dabartinis vilniečių strategas. Favoritu laikytas „Lietuvos rytas“ pradžioje gan lengvai tvarkėsi su Prienais, o galiausiai buvo priverstas prakaituoti, kad švęstų pergalę 81:74 (25:19, 20:13, 21:21, 15:21).

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE. Šis mačas buvo lauktas ir dėl žiniasklaidoje sklandžiusių prielaidų, kad laimėjus „Vytautui“, savo posto netektų M.Nicola, nors dar penktadienį klubo valdyboje nutarta leisti specialistui toliau dirbti su ekipa. Po šio šeštadienio mačo „Lietuvos rytas“ įsitvirtino antroje turnyro lentelės vietoje – po aštuonių mačų savo sąskaitoje ekipa turi septynis laimėjimus, tik kartą nusileidusi Kauno „Žalgiriui“.

Koja kojon iki šios dienos su „Lietuvos rytu“ ėjęs „Vytautas“ patyrė antrąjį pralaimėjimą per aštuonias dvikovas. Svečiai iš Prienų tik mačo pradžioje turėjo 2 taškų persvarą, o esant rezultatui 8:8, vilniečiai šovė į priekį 15:8 ir V.Šeškaus kariaunai daugiau kaip tris kėlinius nesisekė sumažinti skirtumo iki vieno tolimo metimo.

Antrojo ketvirčio viduryje vilniečiai buvo susikrovė 17 taškų pranašumą – 45:28, o viso trečiojo kėlinio metu turėjo 11-13 taškų atotrūkį.

Ketvirtojo ketvirčio viduryje „Vytauto“ krepšininkai sugebėjo sumažinti prarają tarp ekipų iki vienženklio skaičiaus – pakiliai kovojęs Šarūnas Vasiliauskas įsūdė eilinį tritaškį ir rezultatas buvo 64:70.

Maža to – V.Dilys taip pat įmetė tritaškį ir komandas skyrė tik tolimas metimas – 70:67.

8-ąją kėlinio minutę „Lietuvos rytas“ pirmavo tik 75:74, tačiau gelbėti komandą ėmėsi N.Laprovittola – jis įmetė tris taškus ir vilniečiai pabėgo 78:74. Po N.Laprovittolos vieno taiklaus baudos metimo svečiai suklydo puldami ir dvikovos baigtis tapo aiški.

Šiame mače „Lietuvos ryto“ ekipos trenerių štabas nutarė pasaugoti sopulius besigydantį komandos kapitoną Antaną Kavaliauską.

„Lietuvos rytui“ taškų pelnė: G.Orelikas 16, D.Gailius 14, K.Lavrinovičius 13, J. Jucikas 11, M.Lukauskis, N.Laprovittola, A.Juškevičius ir M.Runkauskas po 5, R.Giedraitis 4, Ž.Janavičius 3.

Daugiausia taškų „Vytautui“ įmetė Š.Vasiliauskas – 27. Jam talkino V.Dilys 14, V.Šulskis ir L.Kisielius – po 10, V.Čepukaitis 8, G.Sirutavičius 5.

„Labai norėjome laimėti po sunkių nesėkmių Europos taurėje. „Vytautas“ labai stipri komanda – mums buvo sunku kovoti prieš buvusio trenerio ekipą“, – kalbėjo po akistatos Deividas Gailius.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Vytautas“  (25:19, 20:13, 21:21).

Vienintelis Š.Vasiliauskas kovėsi su „Lietuvos rytu“, įmetęs 24 taškus – vis dėlto „Lietuvos rytas“ pirmavo 70:59. Tačiau kuo toliau, tuo sunkiau „Lietuvos rytui“ sekėsi pataikyti.  Pakiliai kovojęs Šarūnas Vasiliauskas 5 min. įsūdė eilinį tritaškį ir rezultatas buvo 64:70.  Maža to – V.Dilys taip pat įmetė tritaškį ir komandas skyrė tik tolimas metimas – 70:67.

Beveik minutę nei viena, nei kita komanda negalėjo net mesti į krepšį- gynyba veikė geriau ir žaidėjai darė klaidas puolime. Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Vytautas“ 66:53 (25:19, 20:13, 21:21).

Prabėgus trečiame ketvirtyje trims minutėms, „Vytautas“ tik šiek tiek sumažino atsilikimą 52:41. Sužaidus kėlinyje 8 minutes, „Lietuvos rytas“ išlaikė dviženklę persvarą – 62:49.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Vytautas“ 45:32 (25:19, 20:13).

2-ąją kėlinio minutę vilniečiai įgijo dviženklę persvarą – po K.Lavrinovičiaus keturių taškų, „Lietuvos rytas“ pirmavo 32:19.

4 minutę intriga pradėjo slopti – 38:21 pirmavo šeimininkai. Priešpaskutinę kėlinio minutę, kaip ir dažnai būna, V.Šeškus gavo techninę pražangą, o „Lietuvos rytas“ pirmavo 45:28.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Vytautas“ 25:19.

Sužaidus pirmas 3 minutes tapo aišku, kad „Vytautas“ bandys pergalės siekti tritaškiais: Š.Vasiliauskas įmetė jau du tolimus metimus, o rezultatas buvo lygus 8:8. Tačiau jau per kitas tris minutes vilniečiai įmetė 7 taškus be atsako ir pabėgo 15:8.

Nors „Vytautas“ sugebėjo sumažinti atsilikimą 17:18, „Lietuvos rytas“ ir vėl šovė į priekį – 25:17. „Lietuvos ryto“ starto sudėtis: L.Laprovittola, M.Lukauskis, G.Orelikas, J.Jucikas, M.Runkauskas.

„Vytauto“ starto sudėtis:  V.Dilys, L.Kisielius, V.Šulskis, G.Sirutavičius, Š.Vasiliauskas.