LKL mače „Nevėžis“ parodė nagus, bet „Žalgiriui“ neįdrėskė

„Nevėžio“ ir „Žalgirio“ rungtynėse intrigos buvo sunku tikėtis.<br>M.Patašiaus nuotr.

lkl.lt ir lrytas.lt inf.

2015-11-08 15:56, atnaujinta 2017-10-05 06:44

LKL čempionate sekmadienį lyderis Kauno „Žalgiris“ iškovojo aštuntąją pergalę iš eilės, svečiuose 90:67 įveikęs Kėdainių prieš „Nevėžį“. Kitose rungtynėse Utenoje „Juventus“ namuose įtikinamai nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 80:63 ir iškovojo 5-ąją pergalę.

Nusiteikimas. Kauniečiai sulaukė rimto pasipriešinimo pirmajame kėlinyje, kurį pralaimėjo 20:25. Tik po pertraukos kietai gintis pradėjęs „Žalgiris“ ėmė triuškinti šeimininkus kurių jėgos išseko.

„Penktadienį žaidėme sunkias rungtynes su „Barcelona“, todėl dar nebuvome atsigavę. Tačiau LKL čempionate reikia gerbti visas komandas. Iki pertraukos strigome, bet paskui susikaupėme ir rimtai žaisdami laimėjome“, – TV6 sakė „Žalgirio“ vidurio puolėjas graikas Ianas Vougioukas, pelnęs 17 taškų ir buvęs rezultatyviausias kauniečių gretose.

„Ilgokai užtrukome, kol pradėjome žaisti tomis apsukomis, kurios reikalingos. Buvome surambėję po penktadienio rungtynių, – lkl.lt teigė „Žalgirio“ treneris G.Krapikas. – Bet paskui kontroliavome rungtynes ir rezultatas atspindi pranašumą. Mūsų sezono tikslas nėra laimėti prieš Kėdainius, kiekvienose rungtynėse reikia tobulinti žaidimą.“

„Nepataikėme metimų iš po krepšio. O kai nepataikydavome, praleisdavome greitas atakas“, – aiškino „Nevėžio“ treneris Ramūnas Cvirka.

Intriga. Per visą LKL istoriją „Žalgirio“ ir „Nevėžio“ rungtynės baigdavosi vidutiniškai 26 taškų skirtumu ir lengva žalgiriečių pergale.  Prieš sekmadienio dvikovą Kėdainiuose intrigos tikėtis sunku, tačiau aikštėje vyko viena įdomi mikrodvikova: 216 cm ūgio „centras“ Mindaugas Kupšas pirmą kartą stojo prieš „Žalgirį“ jau nebe kaip jam priklausantis krepšininkas.

Vasarą „Žalgiris“ nusprendė nepratęsti sutarties su 24-erių aukštaūgiu. Vėlai žaisti krepšinį pradėjęs vidurio puolėjas bandė prasimušti į „Žalgirį“ vilkėdamas pagrindinės komandos marškinėlius, buvo skolinamas stažuotis į kitas komandas, tačiau LKL čempionai nebetikėjo jo perspektyvomis.

Šį sezoną M.Kupšas pradėjo Austrijoje, Vienos „Hallmann“ klube. Tačiau dėl sulaužytų kontrakto sąlygų ir komandos vadovų neprofesionalumo, žaidėjas nusprendė susikrauti lagaminus ir grįžti namo. Jį priėmė „Nevėžis“.

„Nevėžis“ – „Žalgiris“ 67:90  (25:20, 14:20, 15:25, 13:25).

„Nevėžis“: M.Kupšas 17 (10 atk. kam.), T.Kingas 11, E.Ežerskis 10, G.Johnsonas 8.

„Žalgiris“: I.Vougioukas 17, E.Ulanovas 15, O.Hanlanas 12, L.Lekavičius, R.Seibutis, B.Motumas ir R.Javtokas po 10.

I kėlinys. „Nevėžis“ – „Žalgiris“ 25:20

„Nevėžis“ sužaidė turbūt geriausią kėlinį šiame čempionate. Nors iš pradžių šeimininkai atsiliko 4:7, bet atsakė 7 taškais iš eilės – 11:7. Ypač stengėsi M.Kupšas, kuris pranoko R.Javtoką ir metimu su bauda išlygino rezultatą 14:14. Lygs ant sparnų pasijutę kėdainiškiai surengė spurtą 11:0 ir pirmavo 22:14, todėl G.Krapikas puolė prašyti pertraukėlės. Bet tai nesustabdė greitai žaidusio „Nevėžio“, kuris laimėjo kėlinį 25:20.

II kėlinys.  “Nevėžis“ – „Žalgiris“ 39:40 (25:20, 14:20).

„Nevėžiui“ teko greitai prašyti pertraukėlės, nes „Žalgiris“ ėmė kiečiau gintis. Įsižaidė du tritaškius pataikęs O.Hanlanas, bet kėdainiškiai laikėsi iki pertraukos ir atsiliko tik vienu tašku – 39:40. „Žalgirio“ gretose labai aktyvus E.Ulanovas, pelnęs 12 taškų.

III kėlinys.  “Nevėžis“ – „Žalgiris“ 54:65 (25:20, 14:20, 15:25).

Kauniečiams užteko kelių minučių, kad įgytų dviženklę persvarą – 47:58 po R.Seibučio metimo. Nors „Nevėžis“ kovojo ir nekėlė baltos vėliavos, kėlinį „Žalgiris“ užbaigė R.Seibučio ir L.Lekavičiaus tritaškiai – 54:65.

IV kėlinys.  “Nevėžis“ – „Žalgiris“ 67:90 (25:20, 14:20, 15:25, 13:25).

Kauniečiai susikaupė ir pelnė 10 taškų iš eilės – 54:75 po dviejų R.Javtoko metimų. Ant suolo sėdintys žaidėjai juos palydėjo šypsenomis. „Nevėžio“ jėgos jau išseko.

„Juventus“ – „Lietkabelis“ 80:63 (14:15, 24:19, 25:11, 17:18).

„Juventus“: E.Dimša 24 (10 atk. kam.), S.Butterfieldas 14, M.Linkevičius 13, E.Želionis ir R.Alijevas po 11.

„Lietkabelis“: .Valeika 15, B.Woodas ir V.Vasylius po 13.

I kėlinys.

„Juventus“ – „Lietkabelis“ 14:15

„Juventus“ 3 min. pirmavo 6:2, bet sustojo ir per keturias minutes atsiliko 6:11. Šeimininkus gelbėjo E.Dimša, pelnęs 8 taškus ir neleidęs svečiams atitrūkti – 14:15.

II kėlinys. „Juventus“ – „Lietkabelis“ 38:34 (14:15, 24:19). Kėlinio viduryje po E.Želionio metimo „Juventus“ pirmavo 25:21, bet netrukus iniciatyvą perėmė „Lietkabelis“. 5 taškus ir eilės pelnęs J.Love'as išlygino žaidimą. Tačiau „Juventus“ savo gretose turėjo E.Dimšą, kuris atstojo pusę komandos. Jis pelnė 18 taškų ir išvedė savo komandą į priekį 38:34.

III kėlinys. „Juventus“ – „Lietkabelis“ 63:45 (14:15, 24:19, 23:11).

„Juventus“ parodė, kad moka gintis ir įspraudė svečius į kampą. E.Dimša gerai talkinę E.Želionis ir M.Linkevičius padėjo šeimininkams įgyti triuškinamą pranašumą 63:45.

IV kėlinys. „Juventus“ – „Lietkabelis“ 80:63 (14:15, 24:19, 23:11, 17:18).

„Lietkabelis“ jau nesumažino skirtumo mažiau kaip iki 14 taškų paliko Uteną nuleista galva.