„Lietuvos rytas“ namų prakeiksmo nenutraukė: krito prieš PAOK

M.Kulbio nuotr. iš archyvo.
Agustín Rosa nuotr.
Daugiau nuotraukų (132)

Dec 16, 2015, 5:41 PM, atnaujinta Sep 29, 2017, 12:03 AM

Vilniaus „Lietuvos rytas“ kaip niekada anksti atsisveikino su Europos taurės turnyru. Ir atsisveikino taip ir neiškovojęs nė vienos pergalės namų „Siemens“ arenoje. Trečiadienį vilniečiai namie 81:88 (23:25, 27:20, 18:19, 13:24) pralaimėjo Salonikų PAOK ekipai.

Jeigu vilniečiai žengti į kitą etapą iš E grupės neteko vilčių jau praėjusią savaitę, tai PAOK ekipai buvo reikalinga pergalė. Iškovoję ją graikai užsitikrino vietą kitame etape.

Tuo tarpu vos dvi pergales per dešimt turų pasiekę vilniečiai jau praėjusią savaitę buvo netekę šansų žengti toliau.

Vilniečiai norėjo bent trinktelėti durimis ir atrodė, kad pagaliau pavyks iškovoti pirmąją pergalę „Siemens“ arenoje, tačiau graikų milžinas Sofoklis Schortsanitis pradėjo savo dominavimą, o ketvirtajame kėlinyje PAOK visiškai uždengė vilniečius.

Paskutinį kėlinį PAOK laimėjo net 24:13 ir neleido džiaugtis net ir negausiai susirinkusiems žiūrovams vilniečių pergale.

„Lietuvos rytas“: K.Lavrinovičius 18, A.Juškevičius 15, G.Orelikas 12, D.Gailius ir A.Kavaliauskas po 10, R.Giedraitis 8, Ž.Janavičius 5, N.Laprovittola 3.

PAOK: S.Schortsanitis 23, W.Hatcheris 18, K.Vasileiadis 17.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – PAOK

Dvitaškiai: 19/37 (51 proc.) – 23/34 (67 proc.)

Tritaškiai: 12/30 (40 proc.) – 10/22 (45 proc.)

Baudų metimai: 7/11 (63 proc.) – 12/18 (66 proc.)

Perimti kamuoliai: 6 -7

Atkovoti kamuoliai (puolime): 30 (13) – 33 (9)

Rezultatyvūs perdavimai: 19 -19

Klaidos: 11- 13

Plakatas. Aistringiausi vilniečių sirgaliai prieš mačą tribūnoje išskleidė plakatą: „Lietuvos ryto“ klubas vertas daugiau pagarbos. Jums – tai laikina stotelė, mums tai gyvenimas“.

Atsisveikinimas. 18-ąjį kartą Senojo žemyno turnyruose dalyvaujantis „Lietuvos rytas“ baigti europinį sezoną iki Naujųjų metų priverstas vos trečią sykį.

Panašiu metu su Europos turnyrais „Lietuvos rytas“ atsisveikino tik dukart: 1997-ųjų ir 2012-ųjų pabaigoje.

Nesustabdė. Sezoną tragiškai pradėjęs ir iš Belgrado „Cvrena Zvezda“ atleistas S.Schortsanitis sužaidė puikias rungtynes Vilniuje – pelnė 23 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

Paskutiniai. Dvi pergales pasiekę vilniečiai liko E grupės dugne.

Nesužaidė. N.Laprovittola iki šio mačo buvo naudingiausias vilniečių žaidėjas, tačiau trečiadienį daugiau laiko leido ant suolo.

Pirmoje rungtynių pusėje jis sužaidė vos penkias minutes, antroje devynias ir pasižymėjo tik trimis taškais ir minus penkiais naudingumo balais.

Pirmasis mačas. Salonikuose pergalę šventė šeimininkai – PAOK laimėjo 81:76. Tada vilniečius į neviltį varė Kostas Vasileiadis, pelnęs 27 taškus.

Prakeiksmas. Šį sezoną į „Siemens“ areną sugrįžęs „Lietuvos rytas“ čia dar nešventė pergalės – Europos taurėje pralaimėjo visas penkerias rungtynes, o LKL pirmenybėse nusileido Kauno „Žalgiriui“.

***

Starto sudėtys. „Lietuvos rytas“: N.Laprovittola, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Kavaliauskas, M.Runkauskas.

PAOK: M.tepičius, K.Vasileiadis, E.Margaritis, S.Schortsanitis, W.Hatcheris.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – PAOK 81:88 (23:25, 27:20, 18:19, 13:24)

Graikai sėkmingai pradėjo kėlinį – pataikė iš toli, pridėjo greitą dvitaškį ir priartėjo iki 69:70. Netrukus vilniečiai kvailai suklydo ir leido PAOK vėl išsiveržti į priekį 71:70.

Greitai „Lietuvos ryto“ situacija prastėjo – du graikų tolimi metimai privertė A.Gronskį prašyti minutės pertraukėlės – vilniečiai atsiliko 70:77.

Tylą nutraukė K.Lavrinovičius, pelnydamas du taškus, bet sostinės ekipos bėdos tęsėsi – 72:78.

Netrukus N.Markovičius perėmė kamuolį ir krovė iš viršaus – 85:75. Dar kitoje atakoje PAOK smeigė tritaškį – 88:75.

Po šešių iš eilės taškų „Lietuvos rytas“ dar atgaivino viltis, tačiau jas paskandino klaida puolime.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – PAOK 68:64 (23:25, 27:20, 18:19)

Vilniečiai kėlinį pradėjo taikliu N.Laprovittolos šūviu iš toli ir gera gynyba – varžovai sunkiai rado kelią link „Lietuvos ryto“ krepšio.

Krepšys jiems atsirišo tik sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes – 53:47 priekyje buvo vilniečiai. Varžovams krepšys atsirišo, o problemas ir toliau kėlė S.Schortsanitis, tačiau čia pat tritaškį smeigė K.Lavrinovičius – 56:54.

Netrukus graikai perėmė iniciatyvą, tačiau rezultatas vis pakrypdavo į vieną ar kitą pusę. Vilniečiai sugebėjo ir vėl išsiveržti į priekį – 63:60.

„Lietuvos rytas“ pratęsė spurtą iki 12:0 ir buvo priekyje 68:60, tačiau graikai sugebėjo kiek pabusti – 68:64.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – PAOK 50:45 (23:25, 27:20)

Kėlinį abi ekipos pradėjo netaikliais baudų metimais, o tylą nutraukė A.Kavaliauskas ir D.Gailius – vilniečiai išsiveržė į priekį 30:27.

Po dar dviejų A.Kavaliausko taškų graikus baudė ir Adas Juškevičius – laisvas prie tritaškio linijos paliktas gynėjas savo šansu pasinaudojo – vilniečiai pirmavo 35:29.

Po R.Giedraičio dėjimo varžovai buvo nubausti technine pražanga – „Lietuvos rytas“ pirmavo 41:34. Po vilniečių krepšiu siausti pradėjęs ir šešis taškus iš eilės pelnęs S.Schortsanitis privertė Arvydą Gronskį prašyti minutės pertraukėlės – 43:40 priekyje dar buvo Vilniaus komanda.

„Lietuvos rytas“ buvo taiklus iš toli, tačiau S.Schortsanitis ir toliau darė, ką norėjo (48:45). Varžovai kėlinį pabaigė netaikliu tolimu metimu – įpusėjus rungtynėms „Lietuvos rytas“ pirmavo 50:45.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – PAOK 23:25

Vilniečiai pirmieji praleido taškus, tačiau greitai atsakė tiksliomis atakomis – pasižymėjo Antanas Kavaliauskas, tritaškį pridėjo Gediminas Orelikas.

Netrukus puolėjas pridėjo dar vieną tolima metimą – vilniečiai pirmavo 8:4. Netrukus svečiai surengė savo spurtą 7:0. Nors Deividas Gailius nutraukė tylą, tačiau PAOK jau buvo pajutę kraujo skonį ir kiek atitrūko – 15:10.

Po minutės pertraukėlės vilniečiai ir vėl atrodė gyvybingiau. Nors gynyboje ne viskas sekėsi, bet puolime „Lietuvos rytas“ žaidė užtikrintai, po D.Gailiaus tritaškio – 21:22. Graikai po pirmo kėlinio pirmavo 25:23.

„Nauja diena“: ar debatų dalyviai supranta, kur kandidatuoja?