„Neptūnas“ išvaistė solidžią persvarą ir krito Graikijoje

Indrė Pix nuotr.

Dec 16, 2015, 5:43 PM, atnaujinta Sep 29, 2017, 12:03 AM

Klaipėdos „Neptūnui“ nepavyko iškovoti septintosios pergalės Europos taurės F grupėje – uostamiesčio ekipa Graikijoje 71:75 (19:22, 15:11, 26:20, 11:22) nusileido Atėnų AEK, nors vienu metu trečiajame kėlinyje buvo susikrovę šešiolikos taškų persvarą.

Rungtynių pabaigoje užvirė baudų rinkimo taktika – klaipėdiečiai bandė pavyti žingsniu priekyje buvusius graikus, o šie nenorėjo leisti „Neptūnui“ pataikyti iš toli.

Tačiau ši taktika pergalę atnešė AEK – jie buvo tikslesni lemiamomis akimirkomis.

Po pralaimėjimo „Neptūnas“ neteko šansų būti pirmi F grupėje ir užėmė antrą vietą. Tuo tarpu AEK baigė pasirodymą turnyre.

„Neptūnas“ kitame etape tikrai žais su Berlyno „Alba“ ir Salonikų „Aris“. Paskutinė grupės komanda paaiškės penktadienį, kai Eurolygoje žais Milano „Emporio Armani“ ir Limožo CSP. Pralaimėjusi ekipa ir pateksį į lietuvių grupę.

Dainius Adomaitis („Neptūno“ vyr. treneris): „Sveikinu AEK ekipą su pergale. Mes žinojome, kad Atėnų krepšininkai bandys kabintis iš paskutiniųjų, jie turėjo vilčių patekti į kitą varžybų etapą. Mes turėjome didelį šansą grupės varžybas baigti pirmoje vietoje, tačiau labai gaila, kad tuo nepasinaudojome.

Didelė problema ta, kad trūko koncentracijos, pradėjome klysti, leidome varžovams pelnyti lengvus taškus, iššvaistėme solidžią persvarą ir leidome AEK ekipai sugrįžti į žaidimą. Galbūt žaidėjai per anksti patikėjo pergale ir ji tiesiog išslydo iš mūsų rankų. Mums tai bus pamoka. Galėjome grupėje likti pirmi ir gauti sąlyginai silpnesnius varžovus.

Klausiate ar apskritai esu patenkintas „Neptūno“ pasirodymu F grupės varžybose? Kaip žinote, likome antri, galbūt reikėtų džiaugtis, jog tokioje stiprių komandų grupėje iškovojome šešias pergales, tačiau po paskutinio pralaimėjimo sunku džiaugtis, kai žinai, kad galėjai būti dar laipteliu aukščiau.“

„Neptūnas“: D.Ewingas 22, M.Mažeika ir D.Zavackas po 11, H.Grantas 9, M.Girdžiūnas ir T.Baderis po 5.

AEK: L.Mavrokefalidis 27, M.Carteris 10, M.Hairstonas 9.

Statistika. “Neptūnas“ – AEK

Dvitaškiai: 20/36 (55 proc.) – 17/32 (53 proc.)

Tritaškiai: 7/29 (24 proc.) – 5/21  (23 proc.)

Baudų metimai: 10/17 (58 proc.) – 26/33 (78 proc.)

Perimti kamuoliai: 6 -7

Atkovoti kamuoliai (puolime): 24 (10) – 34 (7)

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 15

Klaidos: 11- 14

***

Starto sudėtys. „Neptūnas“: D.Ewingas, M.Mažeika, D.Zavackas, H.Grantas, A.Butkevičius.

AEK: M.Hairstonas, P.Scrubbas, L.Mavrokefalidis, Z.Sarikopoulas, D.Katsivelis.

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – AEK 71:75 (19:22, 15:11, 26:20, 11:22)

Varžovai sėkmingiau pradėjo kėlinį, bet „Neptūnas“ išlaikė kovinį atstumą ir neprisileido graikų – 63:55 po A.Butkevičiaus tolimo metimo.

„Neptūnas“ po T.Baderio tolimo šūvio ir vėl pirmavo devyniais taškais, bet tolimu metimu atsakė ir AEK – 66:60. Likus žaisti keturioms minutėms AEK pavojingai priartėjo – 65:66.

Po L.Mavrokefalidžio tolimo metimo AEK jau buvo priekyje – 68:67.

Likus 20 sek. D.Zavackas pataikė tolimą metimą ir komandas skyrė taškas – 70:71. Klaipėdiečiai prasižengė, o AEK neklydo – 73:70.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – AEK 60:53 (19:22, 15:11, 26:20)

Klaipėdos klubas labai sėkmingai pradėjo kėlinį – taškus rinko M.Mažeika ir D.Ewingas, o AEK buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės, kai „Neptūnas“ pabėgo 45:37.

Harvey Granto ir D.Ewingo vedami klaipėdiečiai bėgo – po perimto kamuolio ir D.Ewingo dėjimo jie jau buvo priekyje 53:40.

„Neptūnas“ jau buvo pabėgęs į priekį 58:42, tačiau AEK pabudo kėlinio pabaigoje ir sugebėjo priartėti iki 53:60.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – AEK 34:33 (19:22, 15:11)

„Neptūnas“ kėlinį pradėjo nesėkmingai – prametė tris dvitaškius iš eilės, o varžovai rinko taškus. Pataikyti pagaliau pavyko M.Mažeikai – AEK pirmavo 26:23.

„Neptūno“ spurtą pratęsė keturi iš eilės D.Ewingo taškai ir D.Zavacko metimas iš po krepšio – klaipėdiečiai pirmavo 29:28.

Po D.Zavacko tritaškio klaipėdiečiai buvo priekyje 34:32 ir kelias minutes abi ekipos nesugebėjo pelnyti taškų. Po dviejų kėliniu klaipėdiečiai pirmavo 34:33.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – AEK 19:22

„Neptūnas“ sėkmingai pradėjo rungtynes spurtu 5:0. Tritaškį smeigė Danielis Ewingas, dvitaškį pridėjo Martynas Mažeika. Netrukus graikai atsigavo, tačiau Klaipėdos ekipa toliau laikė vadžias savo rankose – 12:5.

Klaipėdiečiai kiek sustojo ir leido varžovams priartėti iki 9:12.

Varžovai toliau stabdė „Neptūną“ ir patys sėkmingai puolė, kol pratęsė savo spurtą iki 10:0 ir pirmavo jau 15:12. Tylą nutraukė Mindaugas Girdžiūnas. Sėkmingesnę atkarpą pratęsė ir T.Baderis – „Neptūnas“ pirmavo 17:16. AEK baigiantis kėliniui surengė dar vieną spurtą ir pirmavo 22:19.

Situacija. Jei klaipėdiečiai F grupėje liks antri, jie „Last 32“ etape pateks į J grupę ir joje žais su D grupės pirmąja, B grupės ketvirtąja ir Eurolygos B grupės šeštąja komandomis.

D grupėje pirmąją vietą užsitikrino Salonikų „Aris“, B grupėje geriausias galimybes užimti ketvirtąją vietą turi Berlyno ALBA, tačiau nedidelių vilčių ją išstumti neprarado Le Mano „Sarthe“ klubas.

Eurolygos B grupės autsaiderės yra Limožo CSP ir Milano „Emporio Armani“ komandos, kurios penktadienį tarpusavyje kovos dėl to, kad išvengtų paskutinės vietos.

Jei „Neptūnas“ taps F grupės nugalėtoju, kitame etape žais N grupėje, o Klaipėdą aplankys C grupės antroji, E grupės ketvirtoji ir Eurolygos D grupės šeštoji komandos.

Jau aišku, kad C grupėje antrąją vietą užims Saragosos CAI, Eurolygos D grupės dugne liks Sasario „Banco di Sardegna“.

E grupėje padėtis gana paini, o ketvirtąją vietą gali užimti Stambulo „Besiktas“, Salonikų PAOK ir Solnoko „Olaj“.

Pirmas mačas. „Neptūnas“ namie pirmajame mače nusileido varžovams 80:86.