EUROLYGA

Parodija tapęs mačas išspyrė „Maccabi“ iš Eurolygos

S.Landesbergas įmetė 14 taškų, tačiau nuo problemų „Maccabi“ neišgelbėjo.<br>AFP nuotr.

lrytas.lt ir krepsinis.net inf.

Dec 17, 2015, 11:09 PM, atnaujinta Sep 28, 2017, 6:24 PM

Itin nesėkmingai Eurolygos sezonas susiklostė ambicingai, tituluotai ir ne kartą turnyrą laimėjusiai Tel Avivo „Maccabi“ (4/6) ekipai. Nors Žano Tabako kariauna lemiamame mače išvykoje 70:66 (19:23, 19:12, 12:14, 20:17) įveikė ketvirtą vietą D grupėje užėmusius Stambulo „Darssafaka“ (4/6) krepšininkus, tačiau liko už borto.

Turnyro debiutantė iš Turkijos savo pasirodymą pajėgiausiame Europos klubinio krepšinio turnyre pradėjo puikiai, o „Maccabi“ nuo 2001-ųjų – metų, kai susikūrė moderni Eurolyga, pirmą sykį nepateko į „Top 16“ etapą.

Norint žygiuoti toliau, Ž.Tabako auklėtiniams reikėjo iškovoti pergalę bent 11 taškų persvara, kadangi pirmą tarpusavio susitikimą turkai išvykoje laimėjo rezultatu 84:73.

Po trijų kėlinių svečiai pirmavo 50:49, tačiau tragiška atkarpa per pirmąsias penkias ketvirto ketvirčio minutes atitolino žydus nuo tikslo.

„Darussafaka“ pirmavo dviženkle persvara – 62:52, bet išbarstė turėtą pranašumą. esant lygiam rezultatui 65:65, dvikova pavirto komedija, kadangi šeimininkai tyčia pažeisdavo taisykles, siekdami apsisaugoti nuo pratęsimo.

Savo ruožtu „Maccabi“ žaidėjai nerealizuodavo baudų metimų. Oponento pražangą išprovokavęs Reggie Reddingas pataikė vieną baudos metimą, o per likusias sekundes svečiai sugebėjo išplėšti pergalę, kuri jokios reikšmės neturėjo.

„Darussafaka“: F.Aldemiras 12 (6/7 dvitaškiai, 6 atk. kam.), J.Gordonas 11, M.Bjelica 10 (1/8 dvitaškiai).

„Maccabi“: S.Landesbergas 14 (3/8 dvitaškiai), J.Farmaras 13 (7 atk. kam.), T.Rochestie 12 (2/9 tritaškiai), T.Mbakwe 9 (10 atk. kam., 19 naud. bal.).

Kitame D grupės susitikime Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) klubas namuose 86:54 sutriuškino autsaiderę Sasario „Dinamo Banco di Sardegna“ (Italija) ekipą ir užėmė trečią vietą grupėje.

Vienintelėse B grupės rungtynėse Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) klubas namuose 92:70 nugalėjo Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) ekipą ir pakilo į antrą vietą.