Vilniuje – antra Tomo Pačėso pergalė ir tuščias Dovydas Redikas

23-ejų Dovydas Redikas trečiadienį trumpam sugrįžo į Vilnių – čia skandalų atsikratyti bandančio gynėjo ekipa Pasvalio „Pieno žvaigždės“ bandė mesti iššūkį Vilniaus „Lietuvos rytui“ Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), tačiau nesėkmingai.

M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (43)

Dec 23, 2015, 5:50 PM, atnaujinta Sep 27, 2017, 5:02 PM

Vilniečiai lengvai laimėjo mačą 96:69 (17:14, 28:13, 26:27, 25:15) ir problemų turėjo tik pirmajame kėlinyje.

D.Redikas buvo visiškai nepastebimas – per 22 minutes pelnė keturis taškus (2/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atkovojo 4 kamuolius ir tris kartus suklydo.

Kartu su juo į sostinę grįžo ir kitas buvęs vilniečių žaidėjas – Steponas Babrauskas. Jam sekėsi kiek geriau. Puolėjas per 25 minutes surinko 9 taškus (2/6 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/4 baudos metimai).

Tai buvo antroji pergalė Tomui Pačėsui po to, kai jis perėmė „Lietuvos ryto“ vairą.

Šiame mače vilniečiai metė net 48 baudų metimus ir pataikė 35. Varžovai metė vos 12 baudos metimų ir pataikė 7.

„Lietuvos rytas“: A.Juškevičius ir A.Gudaitis po 19, A.Kavaliauskas 16, N.Laprovittola ir K.Lavrinovičius po 9, D.Gailius ir M.Lukauskis po 7, M.Runkauskas 5, Ž.Janavičius 3, G.Orelikas 3, J.Jucikas 0.

„Pieno žvaigždės“: O.Olisevičius 15, R.Moore'as 13, D.Low 11.

Statistika.

„Lietuvos rytas“ – „Pieno žvaigždės“

Dvitaškiai: 19/32 (59 proc.) – 19/48 (40 proc.)

Tritaškiai: 9/26 (35 proc.) – 8/24 (33 proc.)

Baudų metimai: 31/48 (65 proc.) – 7/12 (58 proc.)

Perimti kamuoliai: 6 – 6

Atkovoti kamuoliai (puolime): 48 (12) – 34 (13)

Rezultatyvūs perdavimai: 27 – 13

Klaidos: 10 – 12

Sugrįžo. D.Redikas „Lietuvos ryte“ žaidė 2011-2013 metais, tačiau klube įsitvirtinti nesugebėjo ir buvo skolinamas kitiems klubams. Šį sezoną jis pradėjo NKL rungtyniaujančioje Šakių „Vyčio“ komandoje, tačiau „Pieno žvaigždės“ perpirko gynėją.

Antras dublis. Vilniečių treneriui Tomui Pačėsui šis mačas buvo antrasis vadovaujant ekipai. Pirmasis blynas neprisvilo – „Lietuvos rytas“ 87:67 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“.

Antra kova. Vilniečiai su Pasvalio krepšininkai jau kartą žaidė – dar spalio mėnesį „Lietuvos rytas“ išvykoje 89:71 nugalėjo varžovus.

Serga. Rokas Giedraitis buvo priverstas praleisti šias rungtynes – krepšininkas kovoja su temperatūra, kuri rungtynių dieną pakilo iki 39 laipsnių karščio.

Svečias. Mačą iš pirmų eilių stebėjo Lietuvos futbolo rinktinės puolėjas Lukas Spalvis.

Mačo eiga.

Starto sudėtys. „Lietuvos rytas“: D.Gailius, G.Orelikas, Ž.Janavičius, A.Kavaliauskas, M.Runkauskas.

„Pieno žvaigždės“: D.Low, D.Redikas, Ž.SKučas, A.Agafonovas, R.Moore'as.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Pieno žvaigždės“ 96:69 (17:14, 28:13, 26:27, 25:15)

Po M.Lukauskio dėjimo M.Šernius turėjo griebtis minutės pertraukėlės, nes vilniečiai ir vėl nepadoriai triuškino varžovus – 78:54.

Po įspūdingo A.Gudaičio bloko ir Mariaus Runkausko tritaškio „Lietuvos rytas“ toliau triuškino varžovus – 85:56.

Likus žaisti tris minutes vilniečiai jau pirmavo 92:62.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Pieno žvaigždės“ 71:54 (17:14, 28:13, 26:27)

Vilniečiai ir toliau patikimai gynėsi ir bandė įrodyti, kad šį žaidimo elementą gali sutvarkyti. Patys „Lietuvos ryto“ krepšininkai taškus rinko baudų metimais, o aikštėje netrūko kietos kovos – 50:32.

Netrukus vilniečiai pirmą kartą įgavo dviženklę persvarą, nors kai kurie epizodai vertė T.Pačėsą griebtis už galvos. „Lietuvos rytas“ pirmavo 57:35.

Sostinės komanda kiek atsipalaidavo ir leido Pasvalio klubui sumažinti skirtumą iki 63:46. Tuo nepatenkintas T.Pačėsas prašė minutės pertraukėlės.

Baigiantis kėliniui komandos apsikeitė keliais tolimais metimais, o vilniečiai išsaugojo saugią persvarą – pirmavo 71:54.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Pieno žvaigždės“ 45:27 (17:14, 28:13)

„Lietuvos rytas“ sėkmingai pradėjo antrą kėlinį – galingai iš viršaus dėjo Artūras Gudaitis, tritaškį pridėjo M.Lukauskis ir Mantas Šernius turėjo prašyti minutės pertraukėlės – vilniečiai pirmavo 26:21.

Vilniečiai visiškai uždarė varžovus savo judrioje gynyboje ir sėkmingai tolo nuo varžovų – sėkmingai žaidęs Kšyštofas Lavrinovičius ir A.Kavaliauskas leido „Lietuvos rytui“ pirmauti 36:23.

Pirmąją mačo pusę pabaigė du Nicolos Laprovittolos tolimi metimai – „Lietuvos rytas“ pirmavo 45:27.

Per pirmus du kėlinius Dovydas Redikas į „Lietuvos ryto“ krepšį nesugebėjo įmesti taškų ir atkovojo tris kamuolius.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Pieno žvaigždės“ 17:14

Mačas prasidėjo kieta gynybine kova, o kiek sėkmingiau puolime žaidę Pasvalio krepšininkai buvo priekyje 6:3. Pirmajame kėlinyje vilniečiai ir toliau nerado kelio link varžovų krepšio – Tomas Pačėsas bandė atlikti įvairius keitimus, tačiau jie naudos nedavė.

Įpusėjus kėliniui svečiai pirmavo 10:6. Vilniečiai į priekį išsiveržė tik po Ado Juškevičiaus tolimo metimo – į jį netrukus atsakė A.Agafonovas, tačiau kitoje atakoje A.Juškevičius smeigė antrą tritaškį. Vilniečiai pirmavo 15:12.

Kėlinį pabaigė A.Kavaliausko dvitaškis iš po krepšio – „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 17:14