Donatas Motiejūnas ir „Rockets“ Kalėdas sutiko aikštėje

D.Motiejūnas pelnė 4 taškus, o „Rockets“ krepšininkai pirmą kartą per Kalėdas rungtyniavo Hjūstone.<br>AFP
„Rockets“ krepšininkai pirmą kartą per Kalėdas rungtyniavo Hjūstone.<br>AFP
„Rockets“ krepšininkai pirmą kartą per Kalėdas rungtyniavo Hjūstone. J.Hardenas pelnė 20 taškų.<br>AFP
„Houston Rockets“ krepšininkai (raudona apranga) nutraukė „San Antonip Spurs“ komandos septynių pergalių seriją. Ypač naudingas mačo pabaigoje buvo 38 metų J.Terry.<br>AP nuotr.
„Houston Rockets“ krepšininkai (raudona apranga) nutraukė „San Antonip Spurs“ komandos septynių pergalių seriją.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Dec 26, 2015, 6:33 AM, atnaujinta Sep 27, 2017, 10:51 AM

Kai dauguma žmonių šventė, Donatas Motiejūnas žaidė NBA rungtynes.

Lietuvos krepšininkas pelnė 4 taškus ir padėjo „Houston Rockets“ krepšininkams (16 pergalėių ir 15 pralaimėjimų) sustabdyti „San Antonio Spurs“ (25 ir 6).

San Antonijaus klubas buvo laimėjęs 7 rungtynes iš eilės, bet penktadienio vakarą Hjūstone „Rockets“ išplėšė pergalę 88:84.

Nuo atsarginių suolo į žaidimą įsitraukęs D.Motiejūnas šįkart negavo daug galimybių pasireikšti – jis žaidė 6 minutes ir pelnė 4 taškus, pataikęs 2 dvitaškius iš 4.

„Rockets“ pirmą kartą žaidė namie Kalėdų dieną nuo tada, kai persikėlė į Hjūstoną. Pastarąjį sykį per Kalėdas savo aikštėje „Rockets“ klubas rungtyniavo 1967 metais, kai dar buvo įsikūręs San Diege.

Pasimėgauti antrąja Kalėdų diena „Rockets“ irgi negalės – šeštadienį laukia rungtynės su „New Orleans Pelicans“.

Nugalėti Vakarų konferencijos lyderius „Spurs“ krepšininkus Hjūstono ekipai padėjo gera gynyba.

„Rockets“ praleido mažiausiai taškų šį sezoną, o puolime šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė Jamesas Hardenas, pelnęs 20 taškų.

14 taškų pridėjo Terrence'as Jonesas, 12 – Jasonas Terry, o Dwightas Howardas įmetė 11 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

„Spurs“ komandai Kawki Leonardas surinko 20 taškų, LaMarcus Aldridge'as – 18, Timas Duncanas – 13, Borisas Diaw – 10.

Tai nebuvo gera diena Manu Ginobili (9 taškai) ir juo labiau Tony Parkeriui – prancūzas per 29 minutes pelnė tik 2 taškus, pataikęs vieną metimą iš 7.

„Spurs“ vidurio puolėjas Bobanas Marjanovičius, karjeros pradžioje trumpai žaidęs Kauno „Žalgiryje“, aikštėje nepasirodė.

„Rockets“, kai labiausiai reikėjo, sulaukė veterano pagalbos.

38 metų J.Terry, kartais vadinamas Jetu, pelnė 9 taškus iš savo 12 per ketvirtą kėlinį.

„Kartais jis būna propeleriu,“ – juokavo D.Howardas. – Šį kartą buvo lėktuvu.“

„Tai Jetas, jis krepšinyje yra 40 metų. Moka pataikyti svarbius metimus,“ – apie J.Terry kalbėjo ir J.Hardenas.

Kitų NBA rungtynių rezultatai:

„Golden State Warriors“ – „Cleveland Cavaliers“ 89:83.

Praėjusio NBA finalo atkartojime Oklende vėl laimėjo „Warriors“. Draymondas Greenas nugalėtojams pelnė 22 taškus ir atkovojo 15 kamuolių, Stephenas Curry pridėjo 19 taškų, Clay Thompsonas – 18.

„Cavaliers“ komandai LeBronas Jamesas surinko 25 taškus.

„Los Angeles Clippers“ – „Los Angeles Lakers“ 94:84.

Kobe Bryantas paskutinį sykį žaidė per Kalėdų dieną ir daug stebuklų nenuveikė. „Lakers“ krepšininkas, kuriam šis sezonas yra paskutinis karjeroje, pelnė 12 taškų ir nebežaidė ketvirtajame kėlinyje.

„Clippers“ ekipai 23 taškus pelnė Chrisas Paulas.

„Miami Heat“ – „New Orleans Pelicans“ 94:88 (po pratėsimo).

Chrisas Boshas pelnė 30 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, o Dwyane'as Wade'as surinko 19 taškų nugalėtojams.

„Pelicans“ Anthony Davisas pelnė 29 taškus ir atkovojo 15 kamuolių, bet jis prametė metimą ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai Naujojo Orleano krepšininkai turėjo progą išsivežti pergalę iš Majamio.

„Chicago Bulls“ – „Oklahoma City Thunder“ 95:86.

Jimmy Butleris pelnė 23 taškus, Pau Gasolis – 21, Derrickas Rose'as – 19 Čikagos komandai.

„Thunder“ 29 taškus pelnė Kevinas Durantas, 26 – Russellas Westbrookas.