Mindaugas Kuzminskas – tarp „Unicaja“ pergalės kalvių

M.Kuzminskas pelnė 15 taškų.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Dec 29, 2015, 10:29 PM, atnaujinta Sep 26, 2017, 5:33 PM

Mindaugas Kuzminskas ir Malagos „Unicaja“ sėkmingai pradėjo Eurolygos „Top 16“ etapo kovas. Joanos Plazos auklėtiniai namie 70:62 (14:16, 15:16, 25:21, 16:9) įveikė Stambulo „Darussafaka Dogus“ ir įsirašė pirmą pergalę E grupėje.

26-erių 205 cm ūgio M.Kuzminskas buvo vienas iš pergalės kalvių – lietuvis per 27 minutes pelnė 15 taškų (2/7 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 5/6 baudos metimai), atkovojo vieną kamuolį, po kartą suklydo ir rezultatyviai perdavė kamuolį, išprovokavo keturias varžovų pražangas ir pats prasižengė du kartus. Lietuvis surinko devynis naudingumo balus.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo Stambulo „Darussafaka Dogus“, pirmosiomis akimirkomis išsiveržusi į priekį 6:0. Po minutės pertraukėlės „Unicaja“ išlygino žaidimo eigą – 8:8, 14:14. Kėlinį dvitaškiu pabaigę svečiai iš Stambulo po dešimties minučių pirmavo 16:14.

Antrąjį ketvirtį ir vėl sėkmingiau pradėjo svečiai – jam įpusėjus pirmavo 26:18, tačiau Malagos krepšininkai turkams dar labiau pabėgti neleido.

Tritaškiu kėlinį pabaigęs Jamaras Smithas padėjo tašką itin nerezultatyvioje pirmoje rungtynių pusėje – „Darussafaka Dogus“ pirmavo 32:29.

Trečią kėlinį „Unicaja“ pradėjo nedideliu spurtu 5:0 ir išsiveržė į priekį 34:32. Netrukus iš toli pataikė M.Kuzminskas ir „Unicaja“ kiek atitrūko – 45:39.

Ketvirtajame kėlinyje klampus gynybinis krepšinis tęsėsi, o jame pranašesni buvo du tritaškius iš eilės pataikę Malagos žaidėjai – 62:53 įpusėjus kėliniui.

Likus žaisti vos dvi minutes, po dar vieno Edwino Jacksono tolimo šūvio „Unicaja“ jau pirmavo 67:57 ir pegalės nepaleido.

„Unicaja“: Edwinas Jacksonas 20, Mindaugas Kuzminskas 15, Richardas Hendrixas 13.

„Darussafaka Dogus“: Semihas Erdenas 15, Luke'as Haragondy 9.