Be gynybos: Kauno „Žalgirį“ Eurolygoje sumaitojo ispanai

„Žalgiris“ pralaimėjo ispanų „Laboral Kutxa“ ekipai.<br>P.Mantauto nuotr.
„Žalgirio“ ekipa nesėkmingai pradėjo rungtynes su ispanais ir pradžioje atsiliko net 16:39.<br>P.Mantauto nuotr.
Kauno „Žalgirio“ir „Laboral Kutxa“ekipų akistata.<br>P.Mantauto nuotr.
Kauno „Žalgiriui“ du kėlinius sunkiai sekėsi kovoti su itin gerą žaidimą rodžiusia Ispanijos komanda.<br>P.Mantauto nuotr.
Daugiau nuotraukų (45)

Dec 30, 2015, 6:19 PM, atnaujinta Sep 26, 2017, 2:19 PM

Kauno „Žalgiris“ nerodė gyvybės ženklų ir jau rungtynių pradžioje leido Vitorijos „Laboral Kutxa“ krepšininkams maitoti jų gynybą, tačiau Gintaras Krapikas galiausiai išsireikalavo iš savo žaidėjų pastangų ir šie bent kiek mėgino pradžiuginti savo gerbėjus. Tačiau trenerio atrasti vaistai veikė iki ketvirtojo kėlinio, kai komanda vėl krito į dugną.

Eurolygos „Top 16“ etapo F grupės pirmosios rungtynėse „Žalgiris“ 68:89 (14:33, 26:22, 15:9, 13:25) pralaimėjo Vitorijos „Laboral Kutxa“ krepšininkams. Pastarieji priklausė sąrašui ekipų, kurias „Žalgiriui“ buvo būtina įveikti, norint bent kiek parodyti raumenis.

Žiūrovai. Į „Žalgirio“ areną atvyko Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vadovas Edis Urbanavičius, premjeras Algirdas Butkevičius bei Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Sustingo. Kauno „Žalgirio“ treneris žadėjo mėginti sulėtinti varžovus, tačiau patys sustingo gynyboje ir „Laboral Kutxa“ pirmajame kėlinyje tuo pasinaudojo. Vitorijos klubo krepšininkai mėtė tritaškius, skrodė gynybą. Jeigu pradžioje „Žalgiris“ ir parodė kovingumą, „Laboral Kutxa“ greitai perėmė iniciatyvą ir po penkių minučių pirmavo 18:7. G.Krapikas veltui prašė pertraukėlių, o svečiai tolo, pirmąjį kėlinį laimėdami 33:14.

Kirčiai. Antrąjį ketvirtį „Laboral Kutxa“ pradėjo dviem tritaškiais ir dvitaškiu. „Žalgiris“ atsakė tik vienu metimu iš vidutinio nuotolio, leisdamas svečiams nutolti 41:16. Įpusėjus ketvirčiui svečiai pirmavo 47:22.

Tirpo. „Žalgiriui“ pavyko laimėti antrąjį kėlinį 26:22. Per paskutinę minutę žalgiriečiai pelnė 8 taškus, o varžovai atsakė vos dviem ir į didžiąją pertrauką ėjo atsilikdami 40:55.

Skirtumas. Po didžiosios pertraukos „Žalgiriui“ geriau sekėsi trukdyti varžovams pataikyti ir tai  atsispindėjo rezultate. Tiesa, ir patys žalgiriečiai negalėjo pasigirti gausybe taiklių metimų, tačiau laimėjo kėlinį 15:9 ir skirtumą sumažino iki 55:64.

Atgal. G.Krapiko žodžių magija jau neturėjo poveikio. Ketvirtajame kėlinyje sirgaliai stebėjo, kaip „Vitorijos Laboral Kutxa“ didina pranašumą. Įpusėjus ketvirčiui „Žalgiris“ jau atsiliko 58:76, o tada varžovai pasiekė ir 80 taškų ribą. Kauno komandos žaidimas strigo tiek gynyboje, tiek puolime.

Statistika.

„Žalgiris“: O.Hanlanas 16, P.Jankūnas 14, I.Vougioukas (7 atk. kam.) 13, E.Ulanovas (10 atk. kam.) 12, M.Pocius 8, S.Vene ir M.Kalnietis po 2, L.Lekavičius 1.

„Laboral Kutxa“: D.Adamsas 16, M.Jamesas 15, F.Causeuras 13, T.Šengelja (7 atk. kam.) 12, I.Diopas 10, A.Hanga (10 atk. kam.) K.Tillie ir A.Corbacho po 6, I.Bourousis (7 atk. kam.) 4.

„Žalgiris“ – „Laboral Kutxa“

Dvitaškiai: 22/53 (41 proc.) – 29/44 (65 proc.)

Tritaškiai: 4/14 (28 proc.) – 8/22 (36 proc.)

Baudų metimai: 12/19 (63 proc.) – 7/8 (87 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 37 (14) – 38 (7)

Perimti kamuoliai: 7 – 6

Rezultatyvūs perdavimai: 11 – 18

Klaidos: 12 – 12

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys. Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Laboral Kutxa“ 68:89 (14:33, 26:22, 15:9, 13:25)

Ekipos lemiamo kėlinio starte apsikeitė taikliais metimais. Bet kai sužaidus dvi minutes I.Diopas pataikė dvitaškį, o „Laboral Kutxa“ pirmavo 68:57, G.Krapikas prašė pertraukėlės. Po pertraukėlės A.Corbacho pataikė baudų metimą, o tada baudų metimus sumetė ir I.Diopas.

„Laboral Kutxa“ pirmavo 74:57, o G.Krapikas vėl prašė minutės pertraukėlės.

„Žalgirio“ sirgaliai buvo pikti, nes komanda ir vėl nustojo žaisti. Po I.Diopo dvitaškio, likus žaisti pusketvirtos minutės, Vitorijos klubas pirmavo 80:58.

„Žalgirio“ krepšininkams niekaip nepavyko gerinti savo žaidimo. Sirgaliams Kauno ekipa gerų emocijų prieš Naujuosius metus nedovanojo.

Trečiasis kėlinys. Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Laboral Kutxa“ 55:64 (14:33, 26:22, 15:9)

E.Ulanovas ketvirtį pradėjo dvitaškiu, bet D.Adamsas atsakė tuo pačiu, o tada F.Causeuras pelnė du taškus su pražanga ir „Laboral Kutxa“ pirmavo 60:42.

Po E.Ulanovo baudos metimų įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ atsiliko 46:62. O.Hanlanas sužaidus beveik 7 minutes pelnė dvitaškį, kuris leido skirtumą mažinti iki 50:62.

Likus žaisti pusantros minutės P.Jankūnas smeigė tritaškį, o tada prie jo prisidėjo O.Hanlanas, pelnęs du taškus. „Žalgiris“ priartėjo 55:64.

Antrasis kėlinys. Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Laboral Kutxa“ 40:55 (14:33, 26:22)

Kėlinys „Žalgiriui“ prasidėjo itin skaudžiai. D.Adamsas pataikė du tritaškius iš eilės, o jam atsakyti dvitaškiu sugebėjo tik E.Ulanovas. Jau po pirmos minutės „Laboral Kutxa“ pirmavo 39:16. Tuomet F.Causeuras dar pridėjo dvitaškį ir po spurto 8:2 svečiai pirmavo 41:16.

Kauno „Žalgirio“ komandai nepavyko ne tik gintis, bet ir atakuoti. Kai M.Jamesas praktiškai įpusėjus kėliniui pataikė dvitaškį, svečiai pirmavo 47:22. Po atakos prie jo prisidėjo ir K.Tillie – 49:22.

Į didžiąją pertrauką „Žalgirio“ komanda išėjo liūdna ir pikta. M.Pociui per paskutinę minutę pavyko pataikyti tritaškį, P.Jankūnui – baudos metimą. Likus žaisti 15 sekundžių A.Corbacho pelnė du taškus, bet S.S.Vene dar spėjo perimti kamuolį ir pelnyti taškus, po kurių „Žalgiris“ atsiliko 40:55.

Pirmasis kėlinys. Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Laboral Kutxa“ 14:33.

Rungtynes taškais pradėjo svečiai, bet M.Kalnietis iškart atsakė taikliu metimu. Po minutės žaidimo „Žalgiris“ pirmavo 5:2, bet po T.Šengeljos tritaškio sužaidus tris minutes „Laboral Kutxa“ pirmavo 9:7.

Kauno komanda stengėsi sulaikyti greitą varžovų puolimą, tačiau pradžia sekėsi sunkiai. F.Causeuras pelnė du taškus su pražanga, o tada prie jo prisidėjo A.Hanga, pataikęs tritaškį. G.Krapikas sužaidus beveik 5 minutes prašė minutės pertraukėlės, nes „Žalgiris“ atsiliko 7:15.

Likus žaisti 7 minutes D.Adamsas smeigė tritaškį ir vėl privertė G.Krapiką prašyti pertraukėlės. „Žalgiris“ atsiliko 10:23.

Kėlinį „Žalgiris“ pralaimėjo 14:33.

Starto sudėtys.

„Žalgiris“: M.Kalnietis, M.Pocius, E.Ulanovas, P.Jankūnas, I.Vougioukas.

„Laboral Kutxa“: A.Hanga, D.Adamas, F.Causeuras, I.Diopas ir T.Šengelja.

Netektis. Antradienį „Žalgiris“ pranešė komandai itin skaudžia žinią. Robertas Javtokas patyrė traumą ir guls ant operacinės stalo. Itin svarbus vidurio puolėjas gali nežaisti bent porą mėnesių. R.Javtokas prisidėjo prie traumuotų Renaldo Seibučio ir Vytenio Lipkevičiaus.

Naujokas. „Žalgiris“ prieš „Top 16“ pirmojo rato startą spėjo Eurolygoje užregistruoti devyniolikmetį Martyną Sajų, kuris žaidė dublerių komandoje NKL. Netekęs R.Javtoko „Žalgiris“ liko tik su vienu pagrindinės sudėties vidurio puolėju – tarpsezonį išeiti galėjusiu, tačiau Kaune pasilikti nusprendusiu Ianu Vougiouku.

Kova. G.Krapikas prieš rungtynes su „Laboral Kutxa“ teigė, kad krepšininkai turi žaisti dėl pergalių, nors lengva ir nebus. „Turime tikėti. Į „Top 16“ etapą patekome ne tam, kad pasižaistume, užpildytume areną, paimti žiūrovų pinigus. Šiame etape norime būti konkurencinga komanda. Kiekvienas krepšininkas turi suprasti, kad pasiekėme etapą, kai jie turi žaisti ant savo meistriškumo ribų. Kiekvieno žaidėjo indėlis, kad ir kiek jis žaistų, reikalingas komandos rezultatui“, – sakė G.Krapikas.

Kelionės. „Žalgiris“ reguliarųjį sezoną C grupėje baigė ketvirtojoje vietoje. Komanda per 10 mačų iškovojo penkias pergales ir patyrė tiek pat pralaimėjimų. Vitorijos „Laboral Kutxa“ krepšininkai grūmėsi B grupėje ir užėmė trečiąją vietą. Ši komanda iškovojo 6 pergales.

REPORTERIS: oro balionui atsitrenkus į žemę, iš krepšio ėmė kristi žmonės