Vilniaus „Lietuvos rytas“ patiesė ir „Nevėžio“ komandą

T.Pačėsas su komanda šį sezoną žais tik LKL ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyruose.<br>M.Kulbio nuotr.

Dec 30, 2015, 4:50 PM, atnaujinta Sep 26, 2017, 2:19 PM

Tomas Pačėsas į savo sąskaitą įsirašė ir ketvirtąją pergalę su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Prie komandos vairo dar neseniai stojęs strategas šįkart nugalėjo varžovą, prieš kurį pralaimėti neturėjo jokios teisės. „Lietuvos rytas“ trečiadienį – Eurolygos dieną –  išvykoje 83:72 (23:17, 24:19, 19:13, 17:23) nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus.

Trauma. Trečiajame kėlinyje traumą patyrė Deividas Gailius, kuris sėdo ant suolo ir daugiau nežaidė.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 19, G.Orelikas 15, A.Gudaitis (8 atk. kam.) 12, D.Gailius 10, M.Lukauskis 8, R.Giedraitis 7, A.Juškevičius ir Ž.Janavičius po 6.

„Nevėžis“: D.Gvezdauskas 16, M.Kupšas (9 atk. kam.) ir G.Johnsonas po 12, V.Volkus 11, A.Aleksandrovas 10, S.Kymantas ir T.Kingas po 4, P.Semaška 3.

„Nevėžis“ – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 15/33 (45 proc.) – 24/42 (57 proc.)

Tritaškiai: 10/24 (42 proc.) – 6/16 (38 proc.)

Baudų metimai: 12/20 (60 proc.) – 17/23 (74 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 29 – 35

Perimti kamuoliai: 6 – 7

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 16

Klaidos: 16 – 14

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys. „Nevėžis“ – „Lietuvos rytas“ 72:83 (17:23, 19:24, 13:19, 23:17)

Kėlinį dvitaškiu pradėjo M.Kupšas, bet į tai A.Kavaliauskas atsakė dviem taškais ir pražanga. Po aukštaūgio reido „Lietuvos rytas“ pirmavo 69:51.

Netrukus D.Gvezdauskas surengė asmeninį šou – pelnė du taškus, o tada pridėjo tritaškį. „Nevėžis“ likus žaisti 7 minutes atsiliko 56:69.

Įpusėjus kėliniui po M.Lukauskio tritaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 76:60. Vilniaus komanda grubių klaidų nedarė ir galiausiai šventė pergalę.

Trečiasis kėlinys. „Nevėžis“ – „Lietuvos rytas“ 49:66 (17:23, 19:24, 13:19)

Po trijų minučių žaidimo „Lietuvos rytas“ pirmavo 54:40, bet tuomet G.Johnsonas skirtumą mažino dviem taškais. Į šeimininkų metimą R.Giedraitis atsakė dvitaškiu – 56:42.

Kai G.Orelikas pataikė du baudų metimus ir prie jo dvitaškiu prisidėjo A.Kavaliauskas, „Lietuvos rytas“ pirmavo 62:44, o iki kėlinio pabaigos buvo likę žaisti 3 minutes.

Kėlinį „Lietuvos rytas“ baigė pirmaudamas 66:49.

Antrasis kėlinys. „Nevėžis“ – „Lietuvos rytas“ 36:47 (17:23, 19:24)

Kėlinio starte komandos apsikeitė tritaškiais. Pirmasis pataikė D.Gvezdauskas, o jam atsakė G.Orelikas. „Lietuvos rytas“ pirmavo 26:20. Tačiau G.Orelikas vienu tolimu metimu neapsiribojo ir sužaidus pusantros minutės „Lietuvos rytas“ pirmavo 29:20.

T.Kingas mėgino atsakyti tuo pačiu, bet nepataikė, o tada Ž.Janavičius pratęsė spurtą. Po trijų minučių žaidimo „Lietuvos rytas“ pirmavo 31:20.

Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ pirmavo 38:24.

Į didžiąją pertrauką „Lietuvos rytas“ išėjo pirmaudamas 47:36.

Pirmasis kėlinys. „Nevėžis“ – „Lietuvos rytas“ 17:23

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo spurtu ir po A.Kavaliausko dvitaškio sužaidus dvi minutes T.Pačėso komanda pirmavo 8:0. A.Kavaliauskas nesužaidus tris minutes ir vėl sukosi po krepšiu bei pelnė lengvus taškus -10:0. M.Kupšas mėgino atsakyti dvitaškiu, bet nepataikė. „Nevėžį“ šįkart gelbėjo A.Kavaliausko klaida.

„Nevėžis“ sužaidus 3 minutes ir 30 sekundžių pelnė pirmuosius taškus. Nuo tritaškio linijos taikliai atakavo D.Gvezdauskas – 3:10.

Sužaidus šiek tiek daugiau nei penkias minutes „Nevėžis“ priartėjo 10:12, atkarpą laimėjęs 2:10.

Bet T.Pačėsas spaudė savo auklėtinius ir šie pasistūmėjo į priekį. Likus žaisti minutę ir 40 sekundžių vilniečiai pirmavo 20:12. Kėlinį jie laimėjo  23:17.

Starto sudėtys.

„Nevėžis“: V.Volkus, D.Gvezdauskas, E.Ežerskis, M.Kupšas, A.Aleksandrovas.

„Lietuvos rytas“: Ž.Janavičius, R.Giedraitis, D.Gailius, A.Gudaitis, A.Kavaliauskas.

Kova. „Lietuvos rytas“ paskutinę pergalę įsirašė itin nelengvai. T.Pačėsas sulaukė pirmojo savo rimto egzamino prie „Lietuvos ryto“ vairo ir galiausiai jį užbaigė pergale 80:76 prieš „Neptūną“.

Varžovas. „Nevėžis“ šį sezoną per 16 rungtynių iškovojo 6 pergales.

Turnyrai. „Lietuvos rytas“ trečią kartą savo istorijoje savo europinį sezoną baigė iki Naujųjų metų. Vilniaus klubas neperžengė Europos taurės grupių etapo ir nuo šiol žais tik LKL ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyruose.