NBA – dramatiška „Nets“ pergalė

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku vykusiame NBA susitikime tarp „Brooklyn Nets“ bei „Boston Celtics“ ekipų aukštyn rankas kelė tarp lygos autsaiderių esantys „Nets“, išvykoje 100:97 (31:29, 25:26, 25:16, 19:26) nuskynę dešimtą sezono pergalę.

„Nets“ iškovojo dešimtą pergalę sezone.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Jan 2, 2016, 11:37 PM, atnaujinta Jun 12, 2017, 1:09 AM

Susitikimą spurtu 8:0 pradėjo „Nets“ krepšininkai. Vis tik „Celtics“ sugebėjo persverti rezultatą dar neįpusėjus ketvirčiui – 15:14. Pirmą rungtynių kėlinį Bostono ekipą į priekį traukė Jae Crowderis bei Jaredas Sullingeris, o varžovų ekipoje išsiskyrė Joe Johnsonas ir Brookas Lopezas. Ketvirtis baigėsi Bruklino krepšininkams turint dviejų taškų pranašumą – 31:29.

Beveik visą antrą kėlinį pirmavę „Nets“ nesugebėjo įgyti didesnės persvaros: įpusėjus ketvirčiui Bruklino komanda pirmavo aštuoniais taškais (48:40), tačiau „Celtics“ atsakė spurtu 9:0, o didžiąją pertrauką pasitiko švieslentėje degant minimaliam varžovų ekipos pranašumui – 56:55.

Po pertraukos kur kas sėkmingiau žaidė „Nets“, penkių minučių atkarpą laimėję 12:2. Taikliai „Celtics“ krepšį atakavo Bogdanas Bognanovičius, B.Lopezas, tuo tarpu Bosnono krepšininkai ėmė klysti puolime bei per kėlinį sukrapštė vos 16 taškų. Prieš lemiamą ketvirtį „Nets“ turėjo solidų pranašumą – 81:71.

Vis dėlto sudėti ginklų „Celtics“ nesiruošė: iniciatyvos ėmėsi Marcusas Smartas, pelnęs kiek daugiau nei minutę pelnęs penkis taškus, bei Evanas Turneris. Pastarasis įmetė šešis taškus bei išlygino rezultatą – 83:83. Nors likus žaisti tris minutes komandas skyrė keturi taškai (94:90 pirmavo „Nets“), paskutinę kėlinio minutę komandos pasitiko Bruklino ekipai turint aštuonių taškų pranašumą.

„Celtics“ sugebėjo sukurti mažą stebuklą bei per 16 sekundžių pelnyti penkis taškus be atsako, tačiau pergalei to buvo maža – rungtynėse 100:97 triumfavo „Nets“.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė B.Lopezas (30 tšk.), J.Johnsonas (20 tšk.) bei T.Youngas (16 tšk.). „Celtics“ ekipoje išsiskyrė I.Thomasas (24 tšk.), J.Crowderis (16 tšk.) ir E.Turneris (12 tšk.).