Prie „Raptors“ pergalės J. Valančiūnas prisidėjo dvigubu dubliu

Sėkmingai 2016-uosius NBA lygoje pradėjo Jonas Valančiūnas ir „Toronto Raptors“. Pirmosiose metų rungtynėse „Raptors“ 104:94 (29:28, 26:27, 19:27, 30:12) įveikė „Charlotte Hornets“ krepšininkus bei Rytų konferencijoje pakilo į antrą vietą.

Jonas Valančiūnas solidžiai prisidėjo prie „Raptors“ pergalės.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.
„Raptors“ ekipa Rytų konferencijoje žengia antra.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

2016-01-02 06:04, atnaujinta 2017-06-12 02:30

Susitikimas prasidėjo keturiais J.Valančiūno taškais – Lietuvos krepšininkas pataikė dvitaškį bei abi baudas. Pirmo ketvirčio metu nė vienai komandai įgyti didesnės persvaros nepavyko – į sėkmingas „Hornets“ atakas „Raptors“ krepšininkai DeMaras DeRozanas, Luisas Scola, DeMarre Carrollas atsakė taikliais tritaškiais. Atkakliai klostėsi ir antrasis rungtynių kėlinys – jo metu didžiausias skirtumas tarp ekipų buvo vos keturi taškai. Įpusėjus rungtynėms švieslentė skelbė apie lygybę – 55:55.

Po didžiosios pertraukos iniciatyva priklausė „Hornets“: dvitaškį pelnė Cody Zelleris, tritaškį bei dvitaškį pridėjo Kenba Walkeris, tuo tarpu „Raptors“ krepšininkai rengė vieną nerezultatyvią ataką po kitos. Taškų badą nutraukė dvitaškį įmetęs J.Valančiūnas – 57:62. Nors po kurio laiko „Raptors“ rezultatą išlygino, „Hornets“ surengė dar vieną spurtą ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo aštuonių taškų pranašumą – 82:74.

18:4 ketvirto kėlinio atkarpą laimėję Toronto krepšininkai netruko persverti rezultato: aikštėje smaginosi Kyle‘as Lowry, Patrickas Pattersonas, o „Hornets“ gretose vienintelis karys buvo Marvinas Williamsas. Beveik penkias minutes varžovams taškų pelnyti neleidę „Raptors“ šventė pergalę 104:94.

Starto penkete rungtynes pradėjęs J.Valančiūnas prie pergalės prisidėjo 10 taškų (3/9 dvit., 4/5 baud.), 13 atkovotų kamuolių bei dviem rezultatyviai perdavimais. 24 minutes žaidęs lietuvis taip pat kartą suklydo bei dukart prasižengė.

Rezultatyviausiai nugalėtojų ekipoje žaidė 23 taškus pelnęs D.DeRozanas, dviženklį taškų skaičių taip pat pelnė K.Lowry – 18, D.Carrollas ir P.Pattersonas (abu po 14). „Hornets“ gretose išsiskyrė K.Walkeris, kurio sąskaitoje – 18 taškų, bei M.Williamsas – 17.

„Toronto Raptors“ – „Charlotte Hornets“ 104:94

„Raptors“: D.DeRozanas 23, K.Lowry 18, D.Carrollas ir P.Pattersonas po 14, J.Valančiūnas 10, T.Rossas 8, B.Biyombo ir C.Josephas po 6, L.Scola 5.

„Hornets“: K.Walkeris 18, M.Williamsas 17, C.Zelleris 15, N.Batumas 14, F.Kaminsky 13, B.Roberts 8, J.Lambas 5, P.Hairstonas ir T.Handsbroughas po 2.