Lietuvio teisėjautame mače Jonas Valančiūnas nesužibėjo

„Toronto Raptors“ (21 pergalė/14 pralaimėjimų) nesulaukė didesnio Jono Valančiūno indėlio ir suklupo NBA pirmenybėse. „Raptors“ namie 113:115 (26:26, 34:22, 27:33, 26:34) palūžo prieš be Derricko Rose'o žaidusią „Chicago Bulls“ (20/12) ekipą.

J.Valančiūnas pelnė 8 taškus.<br>AP nuotr.

Jan 3, 2016, 11:57 PM, atnaujinta Jun 12, 2017, 12:05 AM

23-ejų 211 cm ūgio J.Valančiūnas buvo pakeistas trečio kėlinio viduryje ir aikštėje pasirodė tik ketvirto kėlinio pabaigoje, likus žaisti tris minutes.

Lietuvis per 23 minutes spėjo pelnyti 8 taškus (3/5 dvitaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovoti 8 kamuolius ir blokuoti 3 varžovų metimus. Lietuvis pats užsidirbo du blokus ir tiek pat kartų suklydo.

Šiame mače netrūko ir daugiau lietuviškų akcentų – vienas iš mačo teisėjų buvo Gediminas Petraitis, neseniai priėmęs JAV pilietybę.

„Raptors“ kiek geriau pradėjo rungtynes, tačiau „Bulls“ netruko išsiveržti į priekį 17:10. Tada Toronto ekipa surengė spurtą 10:0, prie kurio keturiais iš eilės taškais prisidėjo ir J.Valančiūnas, bei išsiveržė į priekį 20:17.

Po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo lygus 26:26.

Antrajame kėlinyje pradėjo ryškėti „Raptors“ persvara – po D.Derozano dvitaškio Kanados klubas buvo priekyje 44:35.

Netrukus skirtumas dar labiau didėjo, o įpusėjus mačui „Raptors“ pirmavo 60:48.

Antrą rungtynių pusę „Raptors“ ir vėl pradėjo sėkmingiau už varžovus ir išlaikė turėtą persvarą – įpusėjus kėliniui pirmavo 77:62.

Netrukus „Bulls“ kilo į šturmą – Jimmy Butlerio, Tajaus Gibsono ir Pau Gasolio pastangomis atsilikimą sumažino iki 75:79, tačiau „Raptors“ atsakė dviem greitais tolimais metimais ir taip nubraukė sunkų Čikagos ekipos darbą (85:75).

Po minutės pertraukėlės „Bulls“ vėl grįžo į sėkmingesnį ritmą ir po trijų kėlinių atsiliko 81:87.

Prasidėjus paskutiniam kėliniui itin aktyvus buvo Luisas Scola, padėjęs „Raptors“ išlaikyti persvarą – jis ne tik rinko taškus, bet po argentiniečio perimto kamuolio ir rezultatyvaus perdavimo Kanados komanda vėl pirmavo dviženkle persvarą – 96:85.

Įpusėjus kėliniui po L.Scolos tritaškio „Raptors“ pirmavo 103:91, tačiau „Bulls“ nepasidavė – keturis taškus pelnė J.Butleris, iš toli pataikė N.Mirotičius ir ekipas jau skyrė tik penki taškai.

Dwane'as Casey neprašė minutės pertraukėlės, o aistras ir vėl ramino patyręs L.Scola. 35-erių veteranas pataisė netaiklų ekipos draugo metimą, tačiau netrukus taškais atsakė ir ispanas Pau Gasolis.

Nesustabdomai žaidęs J.Butleris po „Raptors“ minutės pertraukėlės smeigė tritaškį ir mažino atsilikimą vos iki dviejų taškų – 103:105.

Likus žaisti dvi minutes G.Petraitis sušvilpė J.Butlerio pražangą prieš J.Valančiūną, o mūsiškis pataikė abu baudų metimus (109:105).

Tačiau „Raptors“ neužpuolė, o „Bulls“ atsakė keturiais taškais ir likus minutei išlygino rezultatą – 109:109.

Po minutės pertraukėlės K.Lowry pataikė dvitaškį ir „Bulls“ ekipai paliko 40,8 sekundės. Iš jų Čikagos krepšininkams prireikė tik dešimties – tritaškį pataikė J.Butleris (112:111).

Po minutės pertraukėlės K.Lowry prametė, o kamuolį nusiimė P.Gasolis. Prieš jį taisykles pažeidė D.Carollas, tačiau ispanas pataikė tik vieną baudos metimą (113:111).

Po dar vienos minutės pertraukėlės D.Derozano metimą blokavo tas pats P.Gasolis. „Bulls“ atsikovojo kamuolį, o prie baudų metimo linijos stojęs T.Gibsonas pataikė tik vieną metimą.

Tada iš toli prametė D.Carollas, o jo metimą dėjimu pataisė J.Valančiūnas (113:114). J.Butleris pataikė vėl tik vieną baudos metimą, tačiau D.Derozano tolimas metimas buvo netaiklus ir „Bulls“ šventė pergalę.

„Raptors“: D.Derozanas 24, K.Lowry ir L.Scola po 22.

„Bulls“: J.Butleris 42, P.Gasolis 19, N.Mirotičius 17.