Žaisti užmiršęs „Neptūnas“ Europos taurėje gavo antausį

Klaipėdos „Neptūnas“ kietai miegojo, o Dainius Adomaitis šaukė, kiek tik gali, tačiau krepšininkų nepabudino. Europos taurės „Last 32“ etapą „Neptūnas“ pradėjo itin vangiai ir iškart krito į duobę, iš kurios išsikapstyti nepavyko. „Neptūnas“ trečiadienį Graikijoje 58:84 (5:25, 17:21, 22:17, 14:21) pralaimėjo Salonikų „Aris“ krepšininkams, kurie jau starte dusino varžovus kieta gynyba.

„Neptūnas“ Europos taurės „Last 32“ etapą pradėjo skaudžiu pralaimėjimu.<br>„Indrė Pix“ nuotr.

Jan 6, 2016, 5:48 PM, atnaujinta Jun 11, 2017, 6:48 PM

Mačas. Sausio 13 dieną „Neptūnas“ savo aikštėje žais prieš Berlyno „Alba“ krepšininkus.

Sprendimas. Kai A.Butkevičius veržėsi po varžovų krepšiu, teisėjas fiksavo pražangą. Vienas jų – lietuviui, o kitas – varžovui. Tačiau galiausiai nuspręsta, kad taisykles pažeidė M.Pelekanos.

Užduso. Klaipėdos klubas oro neteko jau pirmajame kėlinyje, kai „Aris“ gynyba tiesiog suslėgė svečius. Kai D.Ewingas sužaidus 2 minutes ir 35 sekundes pataikė tritaškį, D.Adomaitis tikrai nesitikėjo, kad tai – paskutinieji jo komandos taškai pirmajame kėlinyje. Būtent ties penkių taškų riba ir užstrigo „Neptūnas“, o „Aris“ per tą laiką susikrovė 25 taškų kraitį.

Metimas. Tylą „Neptūnas“ nutraukė tik antrajame kėlinyje, kai buvo sužaista beveik trys minutės. Tuomet Į krepšį krito M.Mažeikos tritaškis. „Aris“ tai neišgąsdino – komanda pirmavo 31:8. Dešimties taškų ribą „Neptūnas“ pasiekė, kai antrajame kėlinyje buvo likę žaisti 6 minutes ir 13 sekundžių.

Šūviai. Donatas Zavackas smeigė vieną tritaškį ir privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės. Po jos jis laimę mėgino dar kartą ir vėl nutildė „Aris“ sirgalius. Įkvėptas D.Zavacko tritaškiu iš toli atakavo ir Danielis Ewingas. Spurtas 9:0 leido „Neptūnui“ skirtumą trečiajame kėlinyje mažinti iki 35:50.

Statistika.

„Aris“: O.White'as 19, J.McNealas 18, D.Watersas ir Th.Zaras po 9, J.Haginsas (7 atk. kam.) 8, V.Xanthopoulos ir V.Symtsakas po 6, S.Mourtos 5, M.Pelekanos ir J.Cohenas po 2.

„Neptūnas“: D.Ewingas 13, M.Mažeika ir G.Biruta po 11, H.Grantas 8, M.Girdžiūnas ir D.Zavackas po 6, V.Šarakauskas 3.

„Aris „ – „Neptūnas“

Dvitaškiai: 24/41 (58 proc.) – 12/29 (41 proc.)

Tritaškiai: 10/18 (55 proc.) – 9/25 (36 proc.)

Baudų metimai: 6/6 (100 proc.) – 7/14 (50 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 35 (8) – 23 (7)

Perimti kamuoliai: 5 – 5

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 13

Klaidos: 12 – 11

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys. „Aris“ – „Neptūnas“ 84:58 (25:5, 21:17, 17:22, 21:14).

G.Biruta kėlinį pradėjo puikiais taškais, bet Th.Zaras iškart reagavo tritaškiu – 66:46. Klaipėdos komandai niekaip nesisekė sustabdyti varžovų. Taškų komandos per pirmąsias keturias minutes pelnė mažai, tačiau „Aris“ pirmavo 68:50.

„Aris“ krepšininkai jau žinojo, kad laimės. Sužaidus penkias minutes ir 30 sekundžių po O.White'o dvitaškio jie pirmavo 70:52. Po poros atakų dvitaškį pataikė ir J.McNealas. D.Adomaitis prašė pertraukėlės, nes jo komanda atsiliko 52:72.

„Neptūno“ komandai net ir paskutinėmis minutėmis nepavyko susikaupti ir pradėti bent šiek tiek mažinti skirtumą. „Aris“ sirgaliai skandavo, krepšininkai toliau mėtė taikliai ir šventė pergalę 84:58.

Trečiasis kėlinys. „Aris“ – „Neptūnas“ 63:44 (25:5, 21:17, 17:22)

H.Grantas kėlinį pradėjo gautu bloku, atkovotu kamuoliu puolime ir dvitaškiu. J.Haginsas jam iškart atsakė taškais. Tuomet dvitaškį pataikė D.Ewingas, bet jam atsakė M.Pelekanos. „Aris“ neužleido pozicijų ir pirmavo 50:26. „Neptūno“ sirgaliai pradžiugo, kai komanda surengė galingą spurtą.

D.Zavackas smeigė du tritaškius iš eilės, o tada prie jo tolimu metimu prisidėjo ir D.Ewingas. Sužaidus keturias minutes „Neptūnas“ jau atsiliko 35:50.

„Aris“ po minutės pertraukėlės atsakė dvitaškiu – 52:35.

„Neptūnas“ prieš kėlinio pabaigą mėgino spurtuoti, bet viską nubraukė D.Waterso tritaškis likus žaisti porą sekundžių. Po jo „Aris“ pirmavo 63:44.

Antrasis kėlinys. „Aris“ – „Neptūnas“ 46:22 (25:5, 21:17)

G.Biruta pasimetė ir O.White'as krovė iš viršaus. Šeimininkai pirmavo 27:5. „Neptūnas“ savo tylą nutraukė antrajame kėlinyje sužaidus beveik tris minutes. Jis pataikė tritaškį, o „Neptūnas“ tada atsiliko 8:31.

„Neptūnas“ ieškojo variantų, bet sekėsi sunkiai. D.Adomaičio auklėtiniams galiausiai pavyko užfiksuoti dviženklę taškų sumą, kai H.Grantas metė baudas. Greitai G.Biruta pridėjo ir dvitaškį. „Neptūnas“ atsiliko 12:33.

Kai M.Mažeika pataikė vieną baudų metimą iš dviejų, „Neptūnas“ atsiliko 18:38. Iki ketvirčio pabaigos buvo likę žaisti beveik keturias minutes. Vėliau „Neptūno“ sirgaliai džiaugėsi V.Šarakausko tritaškiu, bet „Aris“ pirmavo 40:21.

Po dviejų kėlinių „Aris“ pirmavo 46:22.

Pirmasis kėlinys. „Aris“ – „Neptūnas“ 25:5

Šeimininkai rungtynes pradėjo netaikliu metimu ir dviem po Klaipėdos komandos krepšiu atkovotais kamuoliais. Bet „Neptūnas“ apsigynė ir tada H.Grantas atidarė savo sąskaitą – 2:0. Varžovai iškart atsakė dvitaškiu. „Aris“ rezultatą persvėrė, kai O.White'as sumetė du baudų metimus, o tada tritaškio liniją primynė J.McNealas. „Aris“ pirmavo 6:2, bet sužaidus beveik tris minutes D.Ewingas šveitė tritaškį – 5:6.

Kai O.White'as smeigė tritaškį atėjus penktajai minutei, „Aris“ pirmavo 13:5. J.McNealas tuomet skirtumą padidino iki 15:5.

Likus žaisti šiek tiek daugiau nei tris minutes po J.McNealo tritaškio „Aris“ pirmavo 18:5. Ir kai likus žaisti dvi minutes J.McNealas perėmė kamuolį ir pataikė tritaškį, „Aris“ pirmavo 23:5.

Varžovai skirtumą didino iki 25:5. Tokiu rezultatu ir baigėsi pirmasis kėlinys.

Starto penketai.

„Aris“: J.McNealas, J.Haginsas, D.Watersas, O.White'as, M.Pelekanos.

„Neptūnas“: H.Grantas, D.Ewingas, M.Mažeika, A.Butkevičius, D.Zavackas.

Iškrito. Europos taurės turnyre pirmajame etape kovojo ir Vilniaus „Lietuvos rytas“, tačiau sostinės klubas trečią kartą istorijoje europinį sezoną užbaigė dar iki Naujųjų metų.

Atkeliavo. „Neptūnas“ kovoja J grupėje, į kurią iš Eurolygos žengė Milano „Emporio Armani“ komanda. Pastarajai nepavyko patekti į Eurolygos „Top 16“ etapą.

Žygis. „Aris“ krepšininkai pirmajame etape kovojo D grupėje ir užėmė pirmąją vietą. „Aris“ komanda Europos taurėje iškovojo tris pergales iš eilės ir per 10 rungtynių patyrė tris pralaimėjimus. „Neptūnas“ F grupėje per 10 rungtynių pralaimėjo 4 kartus. D.Adomaičio komanda F grupėje užėmė antrąją vietą. „Neptūnas“ kovos ir su Berlyno „Alba“ krepšininkais.