Fiesta Klaipėdoje: „Neptūnas“ paguldė Berlyno „Alba“ komandą

Rungtynių akimirka.
Daugiau nuotraukų (27)

2016-01-13 17:38, atnaujinta 2017-06-11 05:06

Klaipėdos „Neptūnas“ pavyzdingai pradėjo rungtynes ir aršiai mėgino susitvarkyti su įtampa, kurią uostamiestyje sirgaliai galėjo ranka apčiuopti. Dainius Adomaitis ir jo auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje  privertė šokinėti sirgalius ir neleido Berlyno „Alba“ krepšininkams įpūsti ugnies į savo žaidimą. Klaipėda sulig kiekvienu metimu tiesiog ošė ir galiausiai „Neptūnas“ įsirašė pirmąją pergalę Europos taurės „Last 32“ etape.

„Neptūnas“ Berlyno ekipą nugalėjo 73:65 (20:9, 18:20, 12:23, 23:13).

Komentaras. “Pirmiausia labai norėčiau padėkoti sirgaliams. Manau, kad jų tinkama reakcija į įvykius aikštelėje lėmė tą tokį persilaužimą ir komandos užvedimą. Antra, norėčiau padėkoti ir pasveikinti vyrus su tuo, ką padarė gynyboje. Ką buvome nusprendė daryti, jie tas užduotis tikrai įvykdė labai gerai“, – neslėpdamas džiaugsmo po pergalės spaudos konferencijoje kalbėjo D. Adomaitis.

Užspaudė. D.Adomaičio schemos rungtynių starte veikė tobulai. „Alba“ nesugebėjo pelnyti taškų keturias minutes, o „Neptūnas“ susikrovė dvylikos taškų kraitį – 12:0. Varžovai „atrišo“ krepšį, bet „Neptūnas“ pirmąjį kėlinį laimėjo 20:9.

Pabudo. „Alba“ krepšininkai antrajame kėlinyje buvo labiau užsidegę ir stengėsi spausti šeimininkus. Per penkias žaidimo minutes „Neptūnas“ įmetė vos penkis taškus, o „Alba“ jau buvo skirtumą ištirpdžiusi iki dvejų taškų – 23:25. Tačiau tada Klaipėdos ekipa spurtavo 7:0. Antrąjį kėlinį Klaipėdos ekipa baigė pirmaudama 38:29.

Atkarpa. „Neptūnas“ per pirmąsias dvi minutes pelnė du taškus, o „Alba“ – septynis. W.Cherry inicijavo spurtą – pelnė penkis taškus be atsako ir Vokietijos klubas atsiliko 36:40.

Emocijos. D.Zavackas įpusėjus trečiajam kėliniui užsidirbo techninę pražangą. Po jos ir dar dviejų atakų „Alba“ pirmavo 40:43. Komandos žaidė taškas į tašką, o sirgaliai Klaipėdoje šokinėjo iš vietų ir mojavo. „Alba“ po trečiojo kėlinio pirmavo 52:50.

Išvarė. Emocijos Klaipėdoje tryško per kraštus. Sirgaliai daug švilpė, kai teisėjas išvarė iš aikštės Danielį Ewingą, grubiai pastūmusiam varžovą. „Alba“ tuo metu pirmavo 55:52.

Serija. A.Šikšnius pelnė du taškus ir persvėrė rezultatą, o ketvirtajame kėlinyje sužaidus keturias minutes D.Zavackas smeigė tritaškį. „Neptūno“ sirgaliai šėlo, bet M.Girdžiūnas turėjo parengęs dar vieną bombą – tritaškį, po kurio „Neptūnas“ pirmavo 62:55. Persvaros Klaipėdos komanda neiššvaistė, nors svečiai buvo priartėję iki 65:69.

Statistika.

„Neptūnas“: A.Butkevičius 18, M.Girdžiūnas 14, H.Grantas (8 atk. kam.) 10, D.Ewingas, M.Mažeika ir D.Zavackas po 9, A.Šikšnius ir V.Šarakauskas po 2.

„Alba“: W.Cherry 17 (tritaškiai: 2/11), D.Milošavljevičius 16, E.Ikanovičius 15, J.Wohlfarthas 6, A.Kingas, I.Akpinaras ir M.Wattas po 3, A.Vargas 2.

„Neptūnas“ – „Alba“

Dvitaškiai: 13/27 (48 proc.) – 13/33 (39 proc.)

Tritaškiai: 9/21 (42 proc.) – 7/27 (25 proc.)

Baudų metimai: 20/24 (83 proc.) – 18/26 (69 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 34 (8) – 34 (15)

Rezultatyvūs perdavimai: 9 – 8

Klaidos: 15 – 13

Perimti kamuoliai: 5 -5

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys. „Neptūnas“ – „Alba“ 73:65 (20:9, 18:20, 12:23, 23:13)

J.Wohlfarthas pataikė baudos metimą ir „Alba“ pirmavo 53:50. D.Ewingas dvitaškiu mažino skirtumą, bet M.Wattas jam atsakė tuo pačiu. „Alba“ pirmavo 55:52.

D.Ewingas grubiai stūmė varžovą ir buvo išvarytas. Teisėjas užfiksavo nesportinę pražangą.

Emocijų banga pasinaudoti nutarė H.Grantas, kuris pataikė dvitaškį ir skirtumą sumažino iki 54:55.

Kai sužaidus šiek tiek daugiau nei tris minutes A.Šikšnius pelnė du taškus, „Neptūnas“ išsiveržė 56:55. Netrukus D.Zavackas smeigė tritaškį – 59:55, o varžovai prasižengė puolime. M.Girdžiūnas šią ataką baigė efektingu tritaškiu – 62:55.

M.Mažeika likus žaisti 4 minutes pataikė du baudų metimus ir „Neptūnas“ pirmavo 65:57.

Likus žaisti dvi minutes „Neptūnas“ pirmavo 67:62.

Paskutinė minutė prasidėjo „Neptūnui“ pirmaujant 67:62, o tada A.Butkevičius pelnė du taškus ir privertė svečius prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos W.cherry smeigė tritaškį ir „Neptūno“ pranašumas sumažėjo iki 65:69. Netrukus prie baudų metimo linijos stojo M.Mažeika. Jis pataikė tik antrąjį metimą – 70:65.

Po jos D.Milošavljevičius prametė tritaškį ir D.Zavackas atkovojo kamuolį. Svečiai prasižengė H.Grantą. Šis nepataikė pirmojo metimo, o antrasis buvo taiklus – 71:65. Buvo likę žaisti 18 sekundžių.

W.Cherry metė tritaškį, bet nepataikė. Klaipėdoje sirgaliai jau šventė pergalę, nes buvo likę žaisti 9 sekundes.

„Neptūnas“ įsirašė pirmąją pergalę Europos taurės „Last 32“ etape.

Trečiasis kėlinys 50:52 (20:9, 18:20, 12:23)

Pirmoji minutė taškų nedovanojo, bet tada A.Butkevičius nutraukė tylą ir „Neptūnas“ pirmavo 40:29. E.Kikanovičius atsakė tuo pačiu – 31:40. Klaipėdos komanda užstrigo – W.Cherry nesunkiai pataikė dvitaškį, o tada pelnė du taškus su pražanga. „Alba“ atsiliko 36:40.

Likus žaisti 6 minutes ir 30 sekundžių W.Cherry pelnė dar du taškus. „Alba“ atsiliko 38:40.

D.Zavackas įpusėjus kėliniu užsidirbo techninę pražangą. E.Kikanovičius pataikė du metimus ir rezultatas tapo lygus – 40:40.

Kai rezultatas J.Woglfarthas pataikė du taškus, „Alba“ pirmavo 43:40.

Sužaidus 6 minutes M.Girdžiūnas pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą – 43:43.

Likus žaisti minutę rezultatas buvo 50:50.

„Alba“ krepšininkai į lemiamą kėlinį išėjo pirmaudami 52:50.

Antrasis kėlinys. „Neptūnas“ – „Alba“ 38:29 (20:9, 18:20)

Kėlinį A.Kingas pradėjo tritaškiu – 12:20. „Neptūno“ atakos buvo nevaisingos ir W.Cherry skirtumą mažino iki 14:20. Buvo sužaista pusantros minutės ir D.Adomaitis prašė minutės pertraukėlės.

Klaipėdos klubas antrajame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė sužaidus tris minutes. D.Zavackas pataikė tritaškį ir „Neptūnas“ tuomet pirmavo 23:16.

Po keturių minučių žaidimo „Alba“ atsiliko vos 20:23. „Neptūnas“ atsakė taškais, bet „Alba“ skirtumą mažino iki 23:25. O tada Klaipėdos ekipa padidino apsukas – po 6 minučių žaidimo šeimininkai pirmavo 30:23.

Likus žaisti dvi minutes po H.Granto taiklių baudų „Neptūnas“ pirmavo 34:26.

„Neptūnas“ į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudamas 38:29.

Pirmasis kėlinys. „Neptūnas“ – „Alba“ 20:9

Kamuolys nenoromis, bet įkrito ir Klaipėdos „Neptūnas“ rungtynes pradėjo tritaškiu, kurį pataikė A.Butkevičius. D.Adomaičio komanda gynėsi kietai ir įvykdė užduotį, bet D.Zavackas prasižengė puolime. Kai A.Butkevičius sužaidus beveik tris minutes pelnė du taškus, „Neptūnas“ pirmavo 6:0.

Ir kai K.Lončaras įstūmė kamuolį į krepšį, teisėjas taškų neįskaitė – „Alba“ krepšininkas sužingsniavo. Galiausiai svečiai prašė pertraukėlės, nes po D.Zavacko tritaškio, sužaidus pusketvirtos minutės, „Neptūnas“ pirmavo 9:0.

Sužaidus 4 minutes M.Mažeika smeigė tritaškį ir Klaipėdos klubas pirmavo 12:0. Tuomet pabudo ir „Alba“, pelniusi šešis taškus be atsako – 6:12.

„Neptūnui“ pavyko suvaldyti varžovus. Likus žaisti minutę jie pirmavo 18:9, o pirmąjį kėlinį laimėjo 20:9.

Starto penketai:

„Neptūnas“: D.Ewingas, H.Grantas, M.Mažeika, D.Zavackas, A.Butkevičius.

„Alba“: W.Cherry, M.Wattas, A.Vargas, K.Lončaras, D.Milošavljevičius.

***

Startas. Pirmasis Europos taurės „Last 32“ etapo turas „Neptūnui“ susiklostė skaudžiai. „Neptūnas“ Salonikuose susitiko su „Aris“ komanda ir gavo pamoką – pralaimėjo 58:84. „Alba“ krepšininkai J grupėje startavo kova prieš iš Eurolygos atkeliavusią Milano „Emporio Armani“ ekipą ir išvykoje šventė pergalę 83:67.

Atsargumas. „Alba“ treneris Saša Obradovičius prieš rungtynes su „Neptūnu“ sakė: „Neptūno“ pralaimėjimas ekipos veido neatskleidė. Ši komanda namuose yra stipri. Laimėti Klaipėdoje bus labai sunku.“

Prisiminimai. „Neptūno“ komandą gerai pamena W.Cherry. 24 metų 185 cm ūgio amerikietis 2014-2015 metų sezoną praleido „Žalgiryje“.

„Su „Žalgiriu“ reguliariojo sezono pabaigoje dukart pralaimėjau šiai komandai. Vis dar dėl to susierzinu. Manau, kad šios rungtynės – puiki proga užbaigti tą etapą“, – sakė W.Cherry.

Lietuva. „Neptūnas“ praėjusiame ture netikėtai pralaimėjo Alytuje. „Dzūkijos“ krepšininkai pergalę šventė 58:55.