M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

lrytas.lt ir lkl.lt

2016-01-23 15:46, atnaujinta 2017-06-10 09:41

Vilniaus „Lietuvos rytas“ namų aikštėje šeštadienį iškovojo dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Lietuvos vicečempionai po atkaklios kovos 93:84 (12:20, 28:25, 25:17, 28:22) palaužė Virginijaus Šeškaus vadovaujamą Prienų-Birštono „Vytautą“.

Tai buvo trečia vilniečių pergalė prieš „Vytautą“ šiame sezone.

Mačą geriau pradėjau svečiai, kurie pirmavo nuo pirmos minutės – po pirmo kėlinio jie turėjo aštuonių taškų persvarą 20:12.

Ją „Vytautas“ išlaikė iki pat trečio kėlinio pradžios, kai jame sužaidus tris minutes, po Kendricko Browno tolimo metimo „Lietuvos rytas“ pirmą kartą išsiveržė į priekį – 49:48.

Vilniečiai surengė pirmą bandymą pabėgti, kai kėlinio pabaigoje įgavo aštuonių taškų panašumą, bet „Vytautas“ greitai jį panaikino.

Antras mėginimas buvo sėkmingesnis – ketvirtojo kėlinio viduryje po Roko Giedraičio ir Gedimino Oreliko tolimų metimų „Lietuvos rytas“ atitrūko ir laimėjo.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 21, A.Kavaliauskas ir R.Giedraitis po 16, K.Brownas 13, A.Gudaitis 9, D.Gailius 8, A.Juškevičius 7, M.Runkauskas 3.

„Vytautas“: V.Dilys 21, D.Šeškus 19, V.Šulskis 16, L.Kisielius 14, D.Šalenga 10.

Iššūkis. Nors „Vytautas“ į Vilnių atvyko gerokai nukraujavęs, svečiai metė iššūkį „Lietuvos rytui“. Antrajame kėlinyje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pirmavo net 29:20 ar 41:32, pirmajame buvo pabėgę ir 18:8. Vis dėlto po sėkmingos atkarpos trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį 49:48.

Kvapas. Po pertraukos „Vytautas“ neatlaikė „Lietuvos ryto“ pasiūlyto tempo. „Vytauto“ žaidėjams seko jėgos, o vilniečiai žaibiškai po netaiklių svečių metimų skrosdavo per aikštę ir regzdavo greitas atakas. Trečiojo kėlinio pabaigoje sostinės klubas pirmavo jau 63:54.

Pasispardymas. Vos pavilkdami kojas, bet “Vytauto“ krepšininkai atsitiesė ir ketvirtajame kėlinyje atkūrė intrigą – 70:71. Tai, be abejo, erzino Tomą Pačėsą. Netrukus Vilmantas Dilys netgi lygino rezultatą – 73:73. Dar kitoje atakoje Domantas Šeškus tritaškiu išvedė „Vytautą“ į priekį 76:73. Rokas Giedraitis atsakė tuo pačiu (76:76).

Spurtas. „Lietuvos rytą“ lemiamu metu prikėlė Rokas Giedraitis. Jo tolimi metimai leido atitrūkti82:76. Antanas Kavaliauskas lengvu metimu iš po krepšio tvirtino persvarą 84:76. Likus žaisti pusantros minutės intriga jau buvo išgaravusi 91:80.

Siurprizas. V.Šeškaus sūnus Domantas šį sezoną renka vid. 2,1 taško, o rezultatyviausias rungtynes sužaidė įmesdamas 6-is, bet tapo siurprizu „Lietuvos ryto“ gynybai. Gynėjas pelnė net 19 taškų. Iki karjeros rekordo LKL čempionate jam trūko dviejų taškų.

Starto sudėtys. „Lietuvos rytas“: G.Orelikas, A.Lapeta, Ž.Janavičius, A.Kavaliauskas, M.Runkauskas.

„Vytautas“: V.Dilys, L.Kisielius, V.Šulskis, P.Ivanauskas, V. Čepukaitis.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Vytautas“ 93:84 (12:20, 28:25, 25:17, 28:22)

V.Dilys buvo sunkiai sustabdomas, o T.Pačėsas sužaidus dvi minutes buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – dpo D.Šeškaus tolimo metimo „Vytautas“ atsiliko tik tašku – 70:71.

Komandos keitėsi vienu tolimu metimu po kito – įpusėjus kėliniui po G.Oreliko tolimo metimo vilniečiai pirmavo 79:76.

Netrukus ketvirtą savo tolimą metimą pridėjo R.Giedraitis, dvitaškį pataikė A.Kavaliauskas ir „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 84:76.

Vilniečiai jau nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir laimėjo 93:84.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Vytautas“ 65:62 (12:20, 28:25, 25:17)

Antroji rungtynių pusė prasidėjo vilniečių spurtu – po R.Giedraičio ir K.Browno tolimų metimų „Lietuvos rytas“ pirmavo 49:48. Tai buvo pirmas kartas šiose rungtynėse, kai sostinės komanda išsiveržė į priekį.

Netrukus V.Šeškus buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – po greitos atakos ir dviejų R.Giedraičio taškų „Lietuvos rytas“ pirmavo 58:52.

„Vytautas“ kėlinio pabaigoje parodė atsigavimo ženklus ir po V.Dilio dvitaškio atsiliko tik 62:65.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Vytautas“ 40:45 (12:20, 28:25)

Antrasis kėlinys prasidėjo daug didesniu tempu, o priekyje išliko „Vytauto“ krepšininkai. Komandos apsikeitė tolimais metimais, o krepšinis tapo atviresnis – po D.Gailiaus dvitaškio su pražanga „Lietuvos rytas“ mažino atsilikimą iki 26:32.

Sužaidus šešias minutes antrame kėlinyje iš toli pataikė V.Šulskis, o K.Brownas atsakė prasiveržimu po krepšiu – svečiai buvo priekyje 37:30.

K.Browno ir D.Gailiaus tolimi metimai padėjo vilniečiams sumažinti atsilikimą iki vieno taško – 40:41, bet L.Kisielius kiek patempė svečius – po dviejų kėlinių jie pirmavo 45:40.

Abi komandos rėmėsi tolimais metimais – „Vytautas“ pataikė 6 tritaškius iš 14, vilniečiai – 5 iš 13.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Vytautas“ 12:20

Mačas prasidėjo labai nerezultatyviai – pirmasis taškus pelnė V.Šulskis. Vilniečiai svaidė vieną netaiklų metimą po kito, o įpusėjus kėliniui „Vytautas“ pirmavo 4:2.

Komandos kiek atgijo, o „Vytautas“ pasiuntė kelis tolimus metimus – pataikė V.Dilys, o netrukus tris taškus su pražanga pelnė V.Šulskis. V.Šeškaus auklėtiniai pirmavo 14:6.

Nors vilniečiai išsprendė kai kurias bėdas puolime, bet svečiai po pirmo kėlinio pirmavo užtikrintai – 20:12.

***

Treneriai. Virginijus Šeškus antrą kartą grįžta į Vilnių, o dabar jo oponentu bus Tomas Pačėsas.

Susitikimai. Pirmąjį mačą vilniečiai laimėjo 81:74, antrąjį – 89:79.

Turnyro lentelė. Vilniečiai LKL žengia antri – 17 pergalių ir 3 pralaimėjimai. „Vytauto“ krepšininkai – ketvirti. Jų sąskaitoje dešimt pergalių ir tiek pat pralaimėjimų.