„Pieno žvaigždės“ nokautavo „Lietuvos rytą“

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ atlaikė „Lietuvos ryto“ šturmą.<br>G.Šiupario nuotr.

Jan 24, 2016, 6:51 PM, atnaujinta Jun 10, 2017, 7:24 AM

Lietuvos krepšinio lygoje – staigmena. Praėjusį savaitgalį lyderį Kauno „Žalgirį“ patiesęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ sekmadienį nesugebėjo įveikti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“. Vilniečiai išvykoje 77:81 (17:24, 19:16, 22:21, 19:20) turėjo pripažinti pasvaliečių pranašumą.

Tomo Pačėso auklėtiniai sutrikę atrodė nuo pat pirmųjų rungtynių minučių: dar įpusėjus pirmam kėliniui Pasvalio ekipos persvara tapo dviženkle – 14:4. Kiek prisivyti varžovus pavyko tik antro ketvirčio pabaigoje, kada po Antano Kavaliausko bei Artūro Gudaičio taškų „Pieno žvaigdžių“ komandos pranašumas ištirpo iki dviejų (33:31).

Arčiau Pasvalio ekipos krepšininkai varžovų kurį laiką neprisileido: dar iki didžiosios pertraukos „Pieno žvaigždes“ timptelėjo Steponas Babrauskas bei A.Agafonovas. Trečiame kėlinyje sėkmingai žaidė A.Gudaitis, Deivydas Gailius, o po Roko Giedraičio tritaškio – 27-ą minutę – „Lietuvos rytas“ pirmą kartą išsiveržė į priekį (53:52). Vis dėlto lemiamą ketvirtį ekipos pasitiko Pasvalio krepšininkams turint trijų taškų persvarą – 61:58.

Ketvirtame kėlinyje kova vyko taškas į tašką. „Lietuvos rytui“ ir vėl pavyko išsiveržti į priekį, tačiau kovingai nusiteikę šeimininkai, vedami legionierių D.Low bei R.Moore‘o, sugebėjo vėl susikrauti solidų septynių taškų pranašumą (71:64). Nors T.Pačėno auklėtiniai nuolat kvėpavo į nugarą, persverti rezultato nebepavyko.

Drama. Likus žaisti 18,7 sek. „Pieno žvaigždės“ padidino skirtumą iki 79:75 ir sukomplikavo „Lietuvos ryto“ situaciją. Likus rungtyniauti 12,4 sek. Adas Juškevičius dviem baudų metimais apkarpė atsilikimą 77:79. Derrickas Low pataikė abi baudas ir paliko „Lietuvos rytui“ išsigelbėti 10 sek. (81:77). Paskutiniai vilniečių išpuoliai buvo bevaisiai ir Pasvalio klubas iškovojo sensacingą pergalę.

Skirtumas. „Pieno žvaigždžių“ starto penketo nariai pelnė net 77, kai „Lietuvos ryto“ – vos 15 taškų.

Lenta. „Lietuvos rytas“ pralaimėjo nepaisant to, kad kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 38:22. Vilniečiams koją pakišo 20 klaidų.

Sensacija. „Lietuvos rytas“ komandai vadovaujant T.Pačėsui prieš porą savaičių buvo pralaimėjęs Panevėžio „Lietkabeliui“.

Statistika.

„Pieno žvaigždės“: Derrickas Low ir Ramone’as Moore’as po 19, Andrejus Agafonovas 15, Steponas Babrauskas 14.

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas ir Rokas Giedraitis po 16, Kendrickas Brownas 11.