„Warriors“ nušlavė „Spurs“.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Warriors“ sumindė „Spurs“.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

Jan 26, 2016, 6:55 AM, atnaujinta Jun 10, 2017, 5:14 AM

Stephenas Curry ir „Golden State Warriors“ pateikė rimtą paraišką. Praėjusią naktį NBA arenoje susikovė dvi geriausios NBA komandos ir dvi realiausios pretendentės į  čempionų žiedus, tačiau atrodė, kad aikštėje žaidė skirtingo lygio ekipos.

„Warriors“ (41 pergalė/4 pralaimėjimai) namų aikštėje tiesiog nušlavė „San Antonio Spurs“ (38 pergalės/5 pralaimėjimai) – 120:90 (29:23, 33:24, 33:19, 25:24).

NBA čempionai jau pirmame kėlinyje parodė, kad nebijo vienos geriausių lygos gynybų. Nemaža dalis ekspertų teigė, kad būtent „Spurs“ yra ta komanda, kuri gali sustabdyti „Warriors“ puolimą ir sėkmingai gintis nuo jų tritaškių metimų.

Tačiau „Warriors“ neleido nė karto į priekį išsiveržti „Spurs“ klubui ir po pirmo kėlinio šeimininkavo 29:23, o vien S.Curry jau buvo pelnęs 15 taškų.

Antrojo kėlinio pradžioje, kol S.Curry ilsėjosi, aikštėje ką norėjo darė Klay Thomphosnas ir Shaunas Livingstonas. Pastarasis vien tris kartus įdėjo į krepšį, o „Warriors“ jau pirmavo 55:37.

Trečiasis kėlinys priklausė S.Curry. Jis per kėlinį pelnė 18 taškų, smeigė vieną tolimą metimą po kito, o „Spurs“ turėjo nuleisti galvas – jie atsiliko trisdešimties taškų skirtumu. Dar likus žaisti tris minutes iki trečio kėlinio pabaigos, „Warriors“ buvo pelnę 89 taškus – tiek įprastai San Antonijaus krepšininkai praleidžia per visas rungtynes.

Paskutinis kėlinys abiem ekipoms tebuvo formalumas – „Warriors“ įrodė, kad šiuo metu NBA jie neturi lygių. Gėdą mače su jais praėjusią savaitę patyrė ir kiti pretendentai į NBA čempionų sostą – „Cleveland Cavaliers“ krepšininkai. Jie „Warriors“ krepšininkams nusileido 98:132.

„Warriors“ ekipoje ir vėl nesustabdomas buvo S.Curry, kuris net nežaidė ketvirtame kėlinyje. 27-erių gynėjas per 28 minutes pelnė 37 taškus (6/11 dvitaškiai, 6/9 tritaškiai, 7/7 baudos metimai), perėmė penkis kamuolius ir atliko keturis rezultatyvius perdavimus.

Nuo suolo pakilę Brandonas Rushas ir Shaunas Livingstonas „Warriors“ klubui pelnė po 13 taškų.

„Spurs“ komanda vertėsi be Timo Duncano, o jiems daugiausiai taškų surinko Kawhi Leonardas – 16. 12 pridėjo Davidas Westas.

Tylus buvo LaMarcusas Aldridge'as, kurio sąskaitoje – vos penki taškai.

„Spurs“ tai buvo pirma nesėkmė po trylikos pergalių iš eilės.