Nikola Jokičius – koks monstras apstumdė Joną Valančiūną?

Jonas Valančiūnas žaidė su išsuktu nykščiu ir aikštėje praleido vos devyniolika minučių, tačiau net ir per jas nesugebėjo sustabdyti dvidešimtmečio monstro iš Serbijos Nikola Jokičiaus.

N.Jokičius apstumdė lietuvį.<br>AP nuotr.

Feb 2, 2016, 8:12 AM, atnaujinta Jun 9, 2017, 1:19 PM

211 cm ūgio N.Jokičius per 29 minutes pelnė 27 taškus ir sugriebė 14 atšokusių kamuolių, o jo „Denver Nuggets“ nutraukė vienuolikos „Raptors“ pergalių seriją NBA – laimėjo 112:93 (28:28, 32:21, 20:16, 32:28).

Savo ruožtu 23-ejų 211 cm ūgio J.Valančiūnas pelnė 10 taškų (4/8 dvitaškiai, 2/4 baudos metimai) ir sugriebė 8 kamuolius.

Po mačo „Raptors“ klubo žaidimą apžvelgiantis „Raptors republic“ puslapis pažymėjo, kad lietuvis nesusitvarkė su serbu.

„Jonas atrodė išsikvėpęs nuo pat pradžių ir jam visiškai nesisekė su itin aktyviai žaidusiu N.Jokičiumi“, – rašė apžvalgininkai, skyrę J.Valančiūnui „C-“ pažymį.

Serbas tiesioginėje kovoje pirmojo kėlinio metu nesunkiai blokavo J.Valančiūną ir sužaidė bene geriausias sezono rungtynes.

N.Jokičius šiame sezone per 20 minučių aikštėje renka po 9,6 taško ir atkovoja 5,9 kamuolio.

N.Jokičius gali pataikyti iš įvairių aikštės vietų – tą suprato ir J.Valančiūnas, leidęs serbui pataikyti iš trijų taškų zonos ir kelis tolimus dvitaškius.

Tai antrasis serbo sezonas NBA, o „Nuggets“ jį pakvietė 2014 metų naujokų biržoje, panaudoję 41-ąjį šaukimą.

Prieš patekdamas į NBA N.Jokičius trejus metus žaidė Belgrado „Mega Leks“ komandoje. Paskutiniame sezone Adrijos lygoje jis rinkdavo po 15,3 taško ir sugriebdavo 9,3 kamuolio – to užteko, kad N.Jokičius taptų naudingiausiu sezono žaidėju.