J.Valančiūnas rinko taškus ir apkartino „Suns“ trenerio debiutą

„Suns“ ir „Raptors“ dvikovos momentai<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

2016-02-03 05:49, atnaujinta 2017-06-09 11:11

Toronto Raptors“ antradienį Fynikse turėjo nedidelių problemų su vos ne vos pajudančia „Phoenix Suns“ komanda, tačiau iš šio misto išvyko su 33-iaja pergale NBA čempionate. Tarp penkių nugalėtojų ekipos žaidėjų, kurie įmetė dviženklį taškų skaičių, buvo ir lietuvis Jonas Valančiūnas. „Raptors“ 104:97 (28:32, 24:13, 26:26, 26:26) įveikė „Suns“, o J.Valančiūnas įsūdė 14 taškų bei atsikovojo 6 kamuolius po krepšiais.

Likus dar žaisti 10 minučių ketvirtajame kėlinyje, „Raptors“ turėjo 12 taškų persvarą – 87:75. Įpusėjus tam kėliniui praraja tarp komandų tik padidėjo – 95:82 ir atrodė, kad Kanados krepšininkai ramiai užbaigs dvikovą pergale. Tačiau vos 14 laimėjimų šiame čempionate turintys šeimininkai spurtavo ir sumažino atsilikimą iki 94:99. Bet didesnės intrigos sukurti nesugebėjo. „Suns“ pralaimėjo penktąjį mačą namie jau dešimtą per 11 rungtynių.

„Suns“ komandai tai buvo pirmos rungtynės, kai komandai vadovavo Earlas Watsonas. Ši ekipa prieš kelias dienas atleido trenerį Jeffą Hornaceką, kuris prie ekipos vairo stojo 2013 metais. J.Hornacekas 14 sezonų žaidė NBA čempionate.

Nugalėtojams J.Valančiūnas per 19 minučių įmetė 14 taškų (5/8 dvitaškiai, 4/5 baudos), atkovojo 6 kamuolius bei 2 kartus prasižengė.

Lietuvos rinktinės narys į televizijos kamerų akiratį ypač pateko pirmajame kėlinyje, kai „Suns“ puolėjas Markieffas Morrisas prabėgo pro jį dengusį argentinietį Luisą Scolą ir įdėjo per J.Valančiūną, papildomai dar išprovokuodamas jo pražangą.

Kitas NBA lygos reguliariojo sezono rungtynes Toronto klubas ketvirtadienį išvykoje žais su „Portland Trail Blazers“ krepšininkais.

„Suns“: M.Morrisas 30 (11 atk. kam., 6 rez. perd.), D.Bookeris 27, A.Goodwinas 18 (12 rez. perd.), P.J. Tuckeris 10.

„Raptors“: K.Lowry 26, D.DeRozanas 22, T.Rossas 16, J.Valančiūnas 14, C.Josephas 10, L.Scola ir B.Biyombo (12 atk. kam.) po 7.