Stebuklingai išplaukęs „Neptūnas“ nukovė graikų „Aris“

Indrė Pix nuotr.
Daugiau nuotraukų (49)

2016-02-03 17:41, atnaujinta 2017-06-09 08:55

Klaipėdos „Neptūnas“ nepasiekė pergalės reikalingu taškų skirtumu, tačiau išsaugojo šansus žengti į kitą Europos taurės turnyro etapą. „Neptūnas“ „Last 32“ etapo penktojo turo rungtynėse 72:68 (21:16, 22:25, 7:9, 22:18) palaužė Salonikų „Aris“ ir turės žvalgytis į kitas J grupės komandas.

Prieš šį mačą „Neptūnui“ buvo reikalinga pergalė, bet jeigu būtų laimėję bent 26-ių taškų skirtumu, būtų galėję nežiūrėti į kitas grupės ekipas ir tiesiog laimėti prieš „Alba“ paskutiniame etape.

„Neptūnui“ sulaukė palankaus rezultato – Manto Kalniečio Milano „Emporio Armani“ 91:78 įveikė Berlyno „Alba“.

Kitą savaitę „Neptūnui“ reikia pergalės prieš vokiečius ir „Aris“ pralaimėjimo prieš Milano ekipą.

Ketvirtam kėliniui artėjant link pabaigos po Salonikų „Aris“ tolimo metimo svečiai jau pirmavo 63:56, tačiau tada „Neptūnas“ pabudo ir surengė įspūdingą spurtą 11:0. Ypač pasižymėjo Martynas Mažeika, pataikęs tolimą metimą ir pelnęs du taškus su pražangą, kai ekipa dar atsiliko 61:63. Po gynėjo šou „Neptūnas“ jau buvo priekyje 67:63.

Mačą sėkmingiau pradėjo „Neptūnas“, pirmame kėlinyje paleidę tris tolimus metimus iš eilės ir pirmavęs 19:11. Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai kelis kartus įgavo dviženklę persvarą, tačiau išsaugoti jos nesugebėjo – „Aris“ laikėsi kelių taškų pranašumu, o po chaotiškos ketvirčio pabaigos „Neptūnas“ turėjo tik dviejų taškų persvarą.

Trečiame kėlinyje abi komandos sustojo – kartu sudėjus pelnė vos 16 taškų ir metė vieną netaiklų metimą po kito. Prieš ketvirtą kėlinį abi ekipos turėjo lygius šansus – 50:50.

Ketvirtame kėlinyje atrodė, kad „Aris“ galutinai perims iniciatyvą, tačiau „Neptūnas“ rado papildomų jėgų ir smogė iš peties – paskutinių trijų minučių atkarpą laimėjo 15:5.

Statistika.

„Neptūnas“: D.Ewingas 18, D.Zavackas ir M.Mažeika po 16, T.Baderis 11, A.Butkevičius 4, A.Šikšnius 3, T.Plaistedas ir J.Grantas po 2.

„Aris“: D.Watersas 16, O.White'as 14, Th.Zaras 11.

„Neptūnas“ – „Aris“

Dvitaškiai: 17/35 (48 proc.) – 17/30 (56 proc.)

Tritaškiai: 7/26 (26 proc.) – 8/31 (25 proc.)

Baudų metimai: 17/23 (73 proc.) – 10/12 (83 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 38 (12) – 36 (9)

Rezultatyvūs perdavimai: 10 – 11

Klaidos: 17 – 17

Perimti kamuoliai: 11 – 9

Revanšas. „Neptūnas“ pirmą mačą buvo pralaimėjęs net 58:84.

Klaidos. „Neptūnas“ suklydo 17 kartų ir klaidas kartais darė lygiose vietose – būtent jos neleido atitrūkti. Tiek pat klaidų padarė ir varžovai.

Sukaktis. 20 metų sukaktį nuo debiuto „Neptūno“ klube žymėjęs Donatas Zavackas pelnė 16 taškų ir buvo vienas aktyviausių krepšininkų aikštėje.

Ateitis. Neptūnui“ liko paskutinės rungtynės po savaitės Berlyne su ALBA. Klaipėdiečiai ją jau įveikė namie 73:65.

Pergalė bus žūtbūt reikalinga, o kokiu skirtumu paaiškės po Milano „Emporio Armani“ ir ALBA kovos vėliau.

Spurtas. Klaipėdos komanda mačą pabaigė spurtu 15:5 ir sukūrė nedidelį stebuklą, nes likus žaisti tris minutes atsiliko 57:63.

Sustojo. Travisas Baderis pelnė 11 taškų, tačiau visus juos per trumpą atkarpą pirmame kėlinyje ir antrojo pradžioje. Vien aštuonis taškus jis pelnė per pusę pirmo kėlinio, o per sėkmingą atkarpą pataikė tris tolimus metimus. Daugiau taškų amerikietis nepelnė.

***

Starto sudėtys. „Neptūnas“: Danielis Ewingas, Martynas Mažeika, Donatas Zavackas, Jerai Grantas, Arnas Butkevičius.

„Aris“: Okaro White'as, Dominicas Watersas, Jamelle'as Haginsas, Spyros Mortousas, Jerelas McNealas.

Ketvirtasis kėlinys: “Neptūnas“ – „Aris“ 72:68 (21:16, 22:25, 7:9, 22:18)

Aikštėje tęsėsi klampus krepšinis – sužaidus tris minutes ekipos buvo apsikeitusios tolimais metimais – 53:53. Graikai pelnė keturis taškus iš eilės ir privertė sunerimti Klaipėdos klubą – „Aris“ įpusėjus kėliniui pirmavo 57:53.

Netrukus graikai pataikė iš toli, bet tuo pačiu atsakė ir D.Ewingas – 56:60. Džiaugsmas ilgai netruko – „Aris“ pasiuntė dar vieną tolimą metimą – 63:56.

„Neptūnas“ pataikė baudos metimą, pelnė taškus ir perėmė kamuolį – pelnę penkis taškus be atsako mažino atsilikimą iki 61:63.

Netrukus „Neptūnas“ džiūgavo – M.Mažeika smeigė tolimą metimą ir išvedė komandą į priekį 64:63.

„Neptūnas“ apsigynė, o greitoje atakoje M.Mažeika pelnė du taškus su pražanga – 67:63.

Klaipėdiečiai išsaugojo pranašumą ir šventė nuostabią pergalę.

Trečias kėlinys: “Neptūnas“ – „Aris“ 50:50 (21:16, 22:25, 7:9)

Trečiojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ varžovams neleido pelnyti taškų, tačiau ir patys juos sunkiai rinko – sužaidus tris minutes klaipėdiečiai po greitų D.Ewingo taškų pirmavo 48:41.

Įpusėjus kėliniui „Aris“ atsilikimą sumažino iki 45:48.

„Neptūnas“ ir toliau nerado kelio link varžovų krepšio, o „Aris“ išlygino rezultatą 48:48.

Po trijų kėlinių ir daugybės netaiklių abiejų komandų metimų rezultatas buvo lygus 50:50.

Antrasis kėlinys: “Neptūnas“ – „Aris“ 43:41 (21:16, 22:25)

M.Mažeika antrą kėlinį pradėjo keturiais taškais iš eilės, o T.Baderis smeigė trečią tritaškį – „Neptūnas“ pirmavo 28:18. Amerikiečio sąskaitoje jau buvo 11 taškų.

Aistros aikštėje didėjo – nesportinėmis pražangomis buvo nubausti D.Zavackas ir J.Cohenas. Varžovai po tolimo metimo mažino atsilikimą iki 26:30.

„Neptūnas“ kelis kartus pelnė lengvus taškus, bet O.White'as surinko penkis iš eilės ir mažino atsilikimą iki 35:37.

„Aris“ taškus pradėjo rinktis taikliais baudų metimais ir neleido Klaipėdos klubui įgauti didesnės persvaros – 41:38.

Chaotišką kėlinio pabaigą pabaigė netaiklus D.Ewingo metimas – „Neptūnas“ po dviejų kėlinių pirmavo 43:41.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Aris“ 21:16

„Neptūnas“ sėkmingai pradėjo mačą – dvitaškiais pasižymėjo A.Butkevičius, M.Mažeika ir D.Zavackas – klaipėdiečiai buvo priekyje 6:4, tačiau netrukus po D.Zavacko klaidos dėjimu lygino rezultatą.

Įpusėjus kėliniui po D.Waterso tolimo metimo svečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 9:8.

„Neptūnui“ persvarą grąžino Traviso Baderio tolimas metimas, o dar vieną pridėjo D.Ewingas – 14:11.

Trečią iš eilės „Neptūno“ tolimą šūvį jau palydėjo graikų minutės pertraukėlė – juo ir vėl baudęs T.Baderis didino atotrūkį iki 17:11.

Kitoje atakoje klaipėdiečiai vogė kamuolį, o greitoje atakoje jį galingai į krepšį grūdo D.Ewingas – 19:11.

„Aris“ kėlinį pabaigė tolimu metimu – „Neptūnas“ pirmavo 21:16.

***

Pirmasis mačas. Pirmajame ture „Neptūnas“ Salonikuose pralaimėjo net 58:84.

Situacija. Kad nepriklausytų nuo varžovų malonės, Klaipėdos komanda privalo trečiadienį savo aikštėje atsirevanšuoti Salonikų ekipai bent tokiu pačiu skirtumu. Jei laimės mažesniu skirtumu, klaipėdiečiai turės laukti palankių rezultatų kitose J grupės rungtynėse.

Vien pergalės prieš „Aris“ krepšininkus „Neptūnui“ vis tiek neužteks. Durys į atkrintamąsias varžybas atsivers tik laimėjus abejas likusias rungtynes, tarp jų – kitą savaitę paskutiniajame ture išvykoje su Berlyno ALBA.

Varžovai. Šį sezoną Europos taurės turnyre net penki rezultatyviausi „Aris“ žaidėjai yra amerikiečiai: Jerelas McNealas (15,3 tšk.), Okaro White‘as (10,7 tšk.), Dominicas Watersas (10,5 tšk.), Jamelle‘as Haginsas (9,6 tšk.) ir Izraelio pasą gavęs Jake‘as Cohenas (7,4 tšk.). Šis penketas pelnė beveik tris ketvirtadalius (74 proc.) komandos taškų.

J grupė. J grupėje 3 pergales turi „Emporio Armani“, po 2 – ALBA ir „Aris“, 1 – „Neptūnas“. „Neptūnas“ per likusius du turus žais namie su „Aris“ ir svečiuose su ALBA. Kitose grupės rungtynėse „Emporio Armani“ žais namie su ALBA ir svečiuose su „Aris“.