Eurolyga: vieno M.Kuzminsko noro įveikti „Lokomotiv“ neužteko

Eurolygos „Top 16“ etapo šeštojo turo kovose ketvirtadienį buvo žaidžiami keturi mačai. Trejos rungtynės buvo žaidžiamos E grupėje ir vienerios – F grupėje. Didžiausią sensaciją sukūrė vokiečiai – Bambergo „Brose“ ekipa įveikė galingąją „Barcelona“ ir nustūmė ją į F grupės autsaiderių gretas. Nepasisekė ir Mindaugo Kuzminsko „Unicaja“ – komanda patyrė jau trečiąją nesėkmę iš eilės.

„Unicaja“ nusileido „Lokomotiv“<br>AFP nuotr.
„Panathinaikos“ krepšininkai.<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Feb 4, 2016, 8:33 PM, atnaujinta Jun 9, 2017, 5:46 AM

E grupė

Zagrebo „Cedevita“- Atėnų „Panathinaikos“ 60:78 (13:18, 9:21, 14:21, 24:18).

Jau antrame kėlinyje tapo aišku, kad šeimininkai nesukurs stebuklo: pirmame pralaimėję 5 taškų skirtumu – 13:18, antrame ketvirtyje jie sukrapštė vos 9 taškus, o praleido 21 ir trečiojo kėlinio pabaigoje rezultatas buvo 61:39 „Panathinaikos“ naudai.

Prieš šį mačą abu klubai turėjo po dvi pergales ir tris pralaimėjimus: dabar Atėnų ekipa kyla aukštyn, o Zagrebo klubas liks septintas, nes aštuntoje pozicijoje esanti Stambulo „Darussafaka“ savo sąskaitoje turėjo visus penkis pralaimėjimus. Bet po šios dienos pergalės turkai turi vieną laimėjimą, tačiau ji neleidžia pakilti iš grupės dugno.

„Panathinaikos“: M.Raduljica 21, N.Calathesas (10 rez. perd.) ir J.Gistas po 10, J.Feldeine‘as bei O.Kuzmičius po 8, S.Pavlovičius ir A.Fotsis po 6.

„Cedevita“: F.Pilepičius 16, M.Bilanas 9, K.Zganecas 8, L.Mazalinas ir H.Walkeris – po 7.

Stambulo „Darussafaka“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 69:66 (21:19, 20:18, 14:17, 14:12).

Turkijos komanda po penkių iš eilės pralaimėjimų galiausiai iškovojo pirmąją pergalę „Top 16“ etape. Beveik visas mačas vyko taškas į tašką. Viską lėmė E.Arslano taškai, kurie buvo pelnyti esant rezultatui 66:66 likus kovoti vieną minutę.

„Darussafaka“: S.Erdenas 14 (5/9 dvit., 4/7 baud.), M.Yagmuras ir E.Arslanas po 10, M.Bjelica 9, J.Gordonas 8.

„Crvena Zvezda“: T.Kinsey 16 (4/7 dvit., 1/2 trit., 5/5 baud.), V.Štimacas 11 (10 atk. kam.), M.Zirbesas 8 (5 kld.).

Malagos „Unicaja“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ 64:82 (16:16, 16:18, 15:26, 17:22).

Du kėlinius kaip lygus su lygiu kovojusi Malagos „Unicaja“ po didžiosios pertraukos nesugebėjo būti rimtu konkurentu Rusijos ekipai. Pastaroji labai greitai įgijo dviženklę persvarą, nors ją už ausų tempė vienintelis Malagos klube rimtai kovojęs Mindaugas Kuzminskas. Jis iki pertraukos jau buvo įmetęs 16 taškų, bet jo pastangų ne tik neužteko, kad komanda siektų bent pasivyti oponentus, tačiau lietuvio nepalaikė ir saviškiai.

Nors 32-ąją minutę „Unicaja“ bandė kilti į lemiamą šturmą – 53:62, bet svečių atsakas 8:1 sustatė viską į savo vietas.

M.Kuzminskas buvo pakeistas trečiajame kėlinyje likus rungtyniauti 1 minutę ir 23 sekundes bei ant parketo daugiau nesugrįžo.

19 minučių ir 34 sekundes žaidęs M.Kuzminskas pelnė 16 taškų (4/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 5/5 baudos metimai), sugriebė 3, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas, gavo bloką, sykį suklydo ir surinko 19 naudingumo balų.

11 taškų (3/6 tritaškiai) pridėjo E.Jacksonas, 9 – J.Cooley.

Nugalėtojų gretose vėl žibėjo M.Delaney – 21 taškas (6/10 tritaškiai, 7 rez. perd., 10 išprov. praž.) ir 31 naudingumo balas. A.Randolphas pelnė 18, D.Draperis ir Ch.Singletonas po 11.

Tai jau buvo trečioji iš eilės „Unicaja“ nesėkmė „Top 16“ etape.

F grupė

Bambergo „Brose“ – „Barcelona“ 74:70 (13:17, 22:15, 15:15, 21:20).

Vokietijos krepšinio klubas iš Bambergo išliko sau ištikimas: jo tvirtovėje karaliauti negalima niekam. Įveikti vokiečius jū žiūrovų akivaizdoje pasisekė tik Maskvos CSKA klubui, o šiandien karčią nesėkmės piliulę prarijo ir garsioji „Barcelona“.

Ketvirtame kėlinyje galingai kovojusi „Brose“ , likus grumtis  4 min., išsiveržė į priekį 68:56. Ispanai darė viską, kad tik sumažintų atsilikimą ir tai jie padarė – iki finalinės sirenos likus 14 sek. skirtumas sumenko iki 70:65. Tačiau pralaimėjimo katalonams nepavyko išvengti.

Abi komandos turėjo po 2 laimėjimus ir 3 nesėkmes ir po šio vokiečių akibrokšto „Barcelona“ smigo į 7-ąją vietą, atsidūrusi šalia Kauno „Žalgirio“.

Nugalėtojams Janis Strelniekas pelnė 16 taškų, Dariusas Milleris – 15, Danielis Theisas (8 atk. kam.) – 11, Eliasas Harrisas ir Nicolo Melli po 9 taškus.

Pralaimėjusiems 19 taškų įmetė Justinas Doellmanas, po 10 – Pau Ribas (5 rez. perd.) ir Alejando Abrinesas, 8 surinko Tomašas Satoransky.