Europos taurė: M. Kalniečio trauma ir tušti A. Milaknio šūviai

M.Kalnietis patyrė traumą.<br>Indrė Pix nuotr.
A.Milaknis rungtyniauja Kazanės „Uniks“ komandoje.<br>G.Šiupario nuotr.

Feb 10, 2016, 6:42 PM, atnaujinta Jun 8, 2017, 1:37 PM

Trečiadienį baigėsi Europos taurės „Last 32“ etapas. Komandos kovojo dėl likusių kelialapių į aštuntfinalį. Į jį pateko Artūras Milaknis, vilkintis Kazanės „Uniks“ marškinėlius ir Mantas Kalnietis, neseniai prisijungęs prie Milano „Emporio Armani“ komandos. Į kitą etapą neprasimušė Rimantą Kaukėną ir Darjušą Lavrinovičių turintis Italijos klubas.

A.Milaknis ir Kazanės „Uniks“ paskutinįjį turą pasitiko pirmojoje M grupės vietoje. Kazanės klubas jau negalėjo prarasti šios pozicijos, bet nuolaidų svečiams nedarė. „Uniks“ 72:64 (18:15, 19:18, 20:15, 15:16) nugalėjo Liublianos „Olimpija“ krepšininkus ir tapo vienintele komanda, kuri „Last 32“ etape nepatyrė nė vieno pralaimėjimo.

A.Milaknis per 19 minučių pelnė vos tris taškus. Jis metė net devynis tritaškius, bet pataikė vos kartą. A.Milaknis atkovojo kamuolį, kartą suklydo, perėmė du kamuolius ir surinko -5 naudingumo balus.

„Uniks“ komandoje 14 taškų pelnė Marko Baničius, o Antonas Ponkrašovas pelnė 13 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Olimpija“ komandoje 12 taškų pelnė Dawanas Robinsonas.

Įžaidėjas susižeidė

„Emporio Armani“ komanda irgi neturėjo ko jaudintis. Milano klubas jau buvo užsitikrinęs pirmąją vietą, o per paskutines rungtynes išvykoje savo gerbėjų nepradžiugino. Salonikų „Aris“ krepšininkai 83:68 (26:21, 20:26, 22:12, 15:9) nugalėjo „Emporio Armani“ komandą.

M.Kalnietis šias rungtynes stebėjo nuo suolo. Krepšininkas prieš rungtynes pasitempė kulkšnį.

„Emporio Armani“ komandoje 14 taškų pelnė Rakimas Sandersas, o po 11 taškų surinko Milanas Macvanas ir Krunoslavas Simonas.

„Aris“ komandoje 15 taškų pelnė ir 8 kamuolius atkovojo Jamelle'as Haginsas, po 12 taškų pelnė Okaro White'as ir Dominicas Watersas bei Jerelas McNealas.

Šioje grupėje jokios matematikos nebuvo. „Emporio Armani“ jau priklausė pirmoji vieta, o antroji atiteko Berlyno „Alba“ krepšininkams, kurie antradienį už borto paliko Klaipėdos „Neptūną“.

Be lietuvių – už borto

D. Lavrinovičius trečiadienį gulėjo ant operacinės stalo, R.Kaukėnas tęsė reabilitaciją po traumos, o jų atstovaujama Emilijos Redžo „Grissin Bon“ komanda nepasinaudojo proga patekti į kitą etapą. Italijos klubas išvykoje stojo į mūšį dėl kelialapio su Izmyro „Pinar Karsiyaka“ krepšininkais.

Šie šventė pergalę 109:66 (24:18, 28:17, 29:14, 28:17).

G grupė

Bandirmos „Banvit“ – Bilbao „Basket“  73:65 (19:14, 15:13, 16:25, 23:13)

Ulmo „Ratiopharm“ – Miuncheno „Bayern“ 74:65 (24:7, 20:19, 15:20, 15:19)

„Banvit“ krepšininkams ši pergalė reiškė daug – vietą kitame etape. „Banvit“ ir „Basket“ komandos Turkijoje stojo į mūšį, kurio kaina – kelialapis į kitą etapą. „Banvit“ pergalė leido užimti antrąją G grupės vietą.

„Bayern“ krepšininams po „Banvit“ pergalės namuose rezultatas jau neturėjo reikšmės. Vokietijos klubas užsitikrino pirmąją vietą ir aštuntfinalyje žais su kitu Vokietijos klubu – Berlyno „Alba“.

„Banvit“ susitiks su Milano Emporio „Armani“ komanda.

H grupė

Saratovo „Avtodor“ – Strasbūro SIG 87:80 (24:20, 12:15, 30:22, 21:23)

Las Palmo „Gran Canaria“ – Jeruzalės „Hapoel“ 108:61 (31:12, 27:13, 25:21, 25:15)

Prieš šiuos mačus SIG ir „Gran Canaria“ ekipos žinojo, kad jau pateko. Ispanijos klubui pergalė leido užimti pirmąją vietą. Tai reiškia, kad „Gran Canaria“ susitiks su Limožo CSP komanda.

SIG krepšininkai susitiks su Oldenburgo „EWE Baskets“ ekipa.

I grupė

Limožo CSP – Salonikų PAOK 79:61 (16:9, 23:16, 17:17, 23:19)

„Valencia“ – Oldenburgo „EWE Baskets“ 77:62 (23:20, 17:15, 26:14, 11:13)

Oldenburgo klubas pirmą kartą istorijoje patek į Europos taurės aštuntfinalį ir tai nutiko anksčiau nei įvyko šis turas. „Ewe Baskets“ komanda aštuntfinalyje žais su Strasbūro SIG krepšininkais.

Antrąją vietą užėmusi Limožo CSP ekipa susitiks su Las Palmaso „Gran Canaria“.

J grupė

Salonikų „Aris“ – Milano „Emporio Armani“ 83:68 (26:21, 20:26, 22:12, 15:9)

Šioje grupėje jau viskas buvo aišku. Milano klubas buvo užsitikrinęs pirmąją vietą ir aštuntfinalyje žais su Bandirmos „Banvit“ komanda. Berlyno „Alba“ krepšininkai, kurie antradienį nugalėjo „Neptūną“, kovos su Miuncheno „Bayern“ komanda.

K grupė

Izmyro „Pinar Karsiyaka“ – Emilijos Redžo „Grissin Bon“ 109:66 (24:18, 28:17, 29:14, 28:17).

Trento „Dolimiti Energia“ – „Trabzonspor“ 73:89 (18:14, 19:22, 14:31, 22:22)

Izmyro komanda nugalėjo D.Lavrinovičiaus ir R.Kaukėno (abu traumuoti) klubą ir užsitikrino kelialapį į aštuntfinalį. Iš pirmosios vietos į kitą etapą pateko Trento komanda, o turkai – antri.

„Dolomiti Energia“ žais prieš Saragosos CAI ekipą, o „Pinar Karsiyaka“ – prieš Stambulo „Galatasaray“ komandą.

L grupė

Liudvigsburgo „ MHP Riesen“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ 85:72 (21:17, 24:20, 22:16, 18:19)

Venecijos „Umana Reyer“ – Zeliona Guros „Stelmet“ 58:68 (18:22, 15:12, 15:20, 10:14)

Dar prieš paskutiniojo turo mačą „Zenit“ buvo užsitikrinusi pirmąją vietą, tad dėl antrojo kelialapio varžėsi kitos komandos.

Ir čia pasisekė „Stelmet“ krepšininkams. Pergalė išvykoje jiems garantavo kelionę į aštuntfinalį.

„Stelmet“ jame žais su A.Milaknio atstovaujama Kazanės „Uniks“ komanda. „Zenit“ krepšininkai varžysis su Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ krepšininkais.

M grupė

Kazanės „Uniks“ – Liublianos „Olimpija“ 72:64 (18:15, 19:18, 20:15, 15:16)

Tel Avivo „Maccabi“ – Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ per pratęsimą 84:95 (23:27, 18:20, 25:19, 15:15, 3:14)

Izraelyje įvyko didysis mūšis dėl vietos kitame etape. Rungtynės pateikė itin karštą intrigą, kuri pareikalavo pratęsimo.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 2 minutes ir 30 sekundžių po V.Ruddo tritaškio „Nižnij Novgorod“ komanda pirmavo 81:75, bet tada baudos metimą pataikė T.Rochestie, varžovai atsakė netaikliu metimu ir D.Smithas smeigė tritaškį. Likus žaisti 50 sekundžių „Maccabi“ atsiliko 79:81.

I.Strebkovo metimas skriejo pro šalį ir tai suteikė šansą G.Mekeliui išlyginti rezultatą. Jis taip ir padarė – po dviejų taiklių baudos metimų rezultatas buvo 81:81.

Likus žaisti 11 sekundžių Rusijos komanda prašė minutės pertraukėlės, bet ši nieko nepešė. Prireikė pratęsimo.

Per pratęsimą geriau pasirodė Rusijos komanda.

Tai reiškia, kad aštuntfinalyje įvyks Rusijos klubų derbis – „Nižnij Novgorod“ žais su anksčiau vietą užsitikrinusia Sankt Peterburgo „Zenit“ komanda.

N grupė

Solnoko „Olaj“ – Saragosos CAI 70:80 (26:17, 11:20, 20:26, 13:17)

Stambulo „Galatasaray“ – Sasario „Dinamo“ 87:69 (18:13, 18:20, 21:17, 30:19)

„Galatasaray“ komandai pergalė leido užsitikrinti pirmąją vietą, o į aštuntfinalį iš antrosios vietos pateko Saragosos CAI krepšininkai.

CAI krepšininkai žais prieš Trento „Dolomiti Energia“ komandą.