Eurolyga: CSKA įveikė „Chimki“, M.Kuzminsko klubas nuskendo

Eurolygoje ketvirtadienį po dviejų savaičių pertraukos prasidėjo antrasis „Top 16“ etapo varžybų ratas. Šiandien savo kovas aštuntame ture pradėjo kai niekad daug komandų – iki vidurnakčio bus sužaisti net 6 mačai. Šios dienos Eurolygos mačai – su lietuvišku atspalviu: žaidė ne tik Kauno „Žalgirio“ ekipa, tačiau ir dar du šiame turnyre kovojantys mūsų šalies žaidėjai – Malagos Unicaja atstovaujantis Mindaugas Kuzminskas ir Madrido „Real“ klube žaidžiantis Jonas Mačiulis. Be to, savo su Maskvos CSKA ekipa santykius aiškinosi lietuvio Rimo Kurtinaičio vedama Maskvos srities „Chimki“, kuri galiausiai pralaimėjo Rusijos čempionams.

Mindaugas Kuzminskas<br>AFP nuotr.
Rimas Kurtinaitis patyrė nesėkmę mače su CSKA.<br>V.Balkūno nuotr.
Maskvos CSKA ir „Chimki“ dvikova<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Feb 25, 2016, 6:17 PM, atnaujinta Jun 6, 2017, 1:33 PM

E grupė

Stambulo „Darussafaka“ – Malagos „Unicaja“ 78:55 (19:16, 18:12, 22:17, 19:10).

Ispanijos klubas tik rungtynių pradžioje pirmavo – 11:7, o po to vos vieną laimėjimą E grupėje turinti Stambulo komanda perėmė iniciatyvą. Po trijų kėlinių ji turėjo 14 taškų persvarą, o likus kovoti 2 min.  - jau triuškino Mindaugo Kuzminsko atstovaujamą „Unicaja“ 71:51.

Lietuvis buvo vienas iš dviejų žaidėjų, kuris dar tempė Malagos ekipą į priekį – kartu su Franu Vasquezu įmetė daugiau nei 10 taškų. Tiek vienas, tiek kitas įmetė po 12 taškų.

Joanas Plaza liko ištikimas sau – rezultatyviausiai žaidęs M.Kuzminskas visą ketvirtą ketvirtį praleido ant atsarginių žaidėjų suolelio.

20 minučių žaidęs M.Kuzminskas pelnė 12 taškų (3/6 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 0/1 baudos metimai), sugriebė 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 pražangas, po 2 kartus suklydo ir prasižengė bei surinko 13 naudingumo balų.

8 pridėjo DeMarcusas Nelsonas.

Nugalėtojams Luke‘as Harangody surinko 21 tašką (8 atk. kam., 26 naud. bal.), Mehmetas Yagmuras – 12, Marcusas Slaughteris – 11 (6 atk. kam.), Semihas Erdenas ir Manučaras Markoišvilis – po 9 taškus.

„Unicaja“ dabar taip pat turi tik du laimėjimus grupėje.

Krasnodaro „Lokomotiv“ – Zagrebo „Cedevita“ 87:63 (29:12, 15:21, 26:13, 17:17).

Tai buvo šeštoji rusų ekipos pergalė „Top 16“ etape. Dvikova Rusijos ekipai susiklostė labai lengvai ir jau po trijų kėlinių nugalėtojas nekėlė klausimų.

Nugalėtojams Anthony Randolphas pelnė 28 taškus (9/10 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 7/10 baudos metimai), sugriebė 13 kamuolių ir surinko 43 naudingumo balus. 14 taškų prie pergales pridėjo Ryanas Broekhoffas, 9 – Mattas Janningas (3/5 tritaškiai).

Pralaimėjusiems 11 taškų įmetė Miro Bilanas (6 atk. kam.), po 9 – Franas Pilepičius ir Nemanja Gordičius.

Atėnų „Panathinaikos“ – Stambulo „Fenerbahce“  76:71 (15:20, 21:16, 19:17, 21:18)

Itin svarbią pergalę E grupėje iškovojo Atėnų „Panathinaikos“ , kuris namuose 76:71 nukovė iki tol dar „Top 16“ nepralaimėjusį Stambulo „Fenerbahce“ .

Likus žaisti pusę minutės, „Panathinaikos“ naujokas Elliotas Williamsas dvitaškiu didino šeimininkų persvarą  iki 74:71. Netrukus amerikietis baudų metimais įtvirtino pergalę – 76:71.

„Panathinaikos“: E.Williamsas 14, M.Raduljica 13 (5 atk. kam.), N.Calathesas 9, J.Gistas (5 atk. kam.) ir J.Feldeine'as po 8.

„Fenerbahce“: E.Udohas 19 (7 atk. kam.), B.Dixonas 16, J.Vesely 12 (7 atk. kam.), B.Bogdanovičius 9.

F grupė

Maskvos CSKA – Maskvos srities „Chimki“  108:98 (28:23, 25:23, 24:20, 31:32).

Rusijos čempionai siekė atsiskaityti su Rimo Kurtinaičio vedama „Chimki“ ekipa – pirmame rate lietuvio treniruojamas klubas palaužė CSKA 91:89. Tad savo aikštėje kovoję „kariškiai“ nuo pat dvikovos pradžios pirmavo ir turėjo 4-11 taškų pranašumą. Antrojo kėlinio viduryje „Chimki“ sumažino atsilikimą iki 38:40, tačiau persverti rezultato nesugebėjo. Maža to – paskutinę antrojo ketvirčio sekundę Nando de Colo iš devynių metrų atstumo įsūdė tritaškį ir CSKA vėl turėjo solidesnę persvarą – 53:46.

Trečiame kėlinyje CSKA buvo įgijusi net 11 taškų persvarą – 65:54, o prieš lemiamą kėlinį pirmavo 77:66. Ketvirtame ketvirtyje Rusijos čempionas įgijo 14 taškų pranašumą, tačiau jį išlaikė neilgai – 4 min. „Chimki“ spurtavo ir sumažino atsilikimą iki 82:89.

Tačiau tai viskas, ką galėjo padaryti „Chimki“ kariauna – paskutinę kėlinio minutę CSKA atitrūko 102:89 ir mačo baigtis buvo aiški.

Mačą stebėjo ir Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu. Dabar CSKA savo sąskaitoje jau turi 6 pergales ir 2 pralaimėjimus bei pirmauja grupėje. Tuo tarpu „Chimki“  lieka su 4 laimėjimais ir tiek pat nesėkmių.

CSKA: M.Teodosičius 26 (6/9 trit.), N.De Colo 19 (8 rez. perd.), N.Kurbanovas 18, K.Hinesas 11, V.Chriapa 10 (11 atk. kam.), A.Jacksonas 8.

„Chimki“: T.Rice‘as (12 rez. perd.) ir A.Švedas – po 16, P.Koponenas 15, Z.Dragičius 12, J.Augustine‘as 11, S.Monia ir T.Honeycuttas – po 8.

Bambergo „Brose“ – Madrido „Real“ 86:90 (26:23, 19:23, 20:26, 21:18).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Jono Mačiulio atstovaujamas „Real“ turėjo 9 taškų persvarą – 74:65, tačiau „Brose“ krepšininkai surengė spurtą 12:2 ir išsiveržė į priekį – 77:76.

Likus minutei, Nicolo Melli lygino rezultatą – 86:86. Lemiamu metu Felipe Reyesas realizavo keturis baudų metimus iš tiek pat mestų, kas leido „Real“ įgyti 4 taškų persvarą.

Šansais gelbėti „Brose Baskets“ nepasinaudojo Nikos Zisis, Bradley Wanamakeris ir N.Melli.

Nugalėtojams J.Mačiulis per 14 minučių įmetė 8 taškus (1/1 dvit., 1/2 trit., 3/3 baud.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, po kartą prasižengė ir išprovokavo pražangą bei surinko 9 naudingumo balus.

„Brose“: D.Milleris 20, B.Wanamakeris 16, J.Strelniekas ir L.Radoševičius po 11, N.Melli 10 (7 atk. kam.).

„Real“: S.Llullas 21, F.Reyesas 18, G.Ayonas 11 (7 atk. kam.), A.Lima 10.

Vitorijos „Laboral Kutxa“ – Kauno „Žalgiris“ 71:65 (22:20, 10:12, 13:21, 26:12).