„Juventus“ kovojo, bet skaudžiai iškrito iš FIBA Europos taurės

Utenos „Juventus“ krepšininkai trečiadienį stojo į žūtbūtinį mūšį FIBA Europos taurės aštuntfinalyje. Antano Sireikos auklėtiniai svečiuose antrąkart santykius aiškinosi su legendine kroatų Zagrebo „Cibona“, kuri pirmame mače įveikė Utenos ekipą 83:78 ir pergalės atveju galėjo žengti toliau. „Juventus“ ekipai reikėjo tik pergalės – tuomet abi ekipos sugrįžtų lemiamai akistatai į Lietuvą. Atkaklioje ir alinančioje kovoje viską lėmė du tolimi metimai rungtynių pabaigoje – šeimininkų lyderiai įmetė tritaškius ir išplėšė pergalę „Cibona“ komandai 87:84 (14:22, 26:15, 18:22, 29:25). Tad kroatai laimėjo seriją 2:0.

„JUventus“ ekipa.<br>M.Patašiaus nuotr.

2016-03-02 20:34, atnaujinta 2017-06-05 18:46

„Juventus“ gan sėkmingai pradėjo mačą ir vienu metu pirmavo net 12 taškų skirtumu. Tačiau jau antrame kėlinyje šeimininkai vožė galingą kirtį – laimėjo atkarpą 10:0 ir išsiveržė į priekį 40:34.

Lietuvos ekipa pastoviai vijosi „Cibona“ ir ketvirtojo ketvirčio viduryje buvo atsilikusi tik 72:73. Bet ir vėl šeimininkai spurtavo ir, likus varžytis 3 min., jie pirmavo 80:74. Vis dėlto uteniškiai ir vėl nepalūžo – per daugiau kaip minutę išlygino rezultatą – 80:80 ir viską lėmė 40-oji akistatos minutė.

Galingai žaidę du šeimininkų žaidėjai –  J.Florence'as ir F.Krušlinas, kurie galiausiai įmetė liūto dalį taškų,  smeigė du tolimus metimus ir jie palaidojo „Juventus“ viltis toliau varžytis FIBA Europos taurėje – likus 37 sek. „Cibona“ pirmavo 86:80.

Galiausiai per paskutines keturias rungtynių sekundes „Juventus“ galėjo išplėšti lygiąsias, tačiau A.Urbučio metimas buvo netaiklus.

Šios poros nugalėtojas – „Cibona“ – ketvirtfinalyje iki 2 pergalių varžysis su rusų Krasnojarsko „Jenisej“ komanda.

„Cibona“: F.Krušlinas 27, J.Florence'as 25, N.Slavica 11.

„Juventus“: C. Lewisas 24, S.Butterfieldas 22, E.Želionis 18.

Uteniškiai taikliau metė dvitaškius, laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 45-34, tačiau dažniau klydo (22 ir 12 klaidų).