Dvigubas Jonas Valančiūnas davė garo ir su ekipa ištvėrė pragarą

Jonas Valančiūnas užfiksavo dvigubą dviženklį bei stebėjo praktiškai tobulą DeMarą DeRozaną, kai „Toronto Raptors“ savo aikštėje priėmė „Portland Trail Blazers“ komandą. Kanadoje vyko itin nuožmus mūšis, kurio nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis sekundėmis.

J.Valančiūnas ginasi prieš D.Lillardą.<br>AP nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

2016-03-05 06:19, atnaujinta 2017-06-05 11:49

„Raptors“ 117:115 (31:30, 27:22, 32:25, 27:38) palaužė svečius ir įsirašė dvyliktąją pergalę iš eilės namuose. Tai – „Raptors“ klubo rekordas.

J.Valančiūnas per paskutines sekundes buvo priverstas tai sėsti, tai kilti nuo suolo. Lietuvis likus žaisti 19 sekundžių, kai „Raptors“ pirmavo 114:110 buvo pakeistas Bismacko Biyombo, bet varžovams sumažinus skirtumą iki 112:114, J.Valančiūnas grįžo, o B.Biyombo sėdo ant suolo.

Likus žaisti 6 sekundes, kai „Raptors“ pirmavo 115:112, J.Valančiūną ir vėl pakeitė B.Biyombo.

Tačiau „Raptors“ treneris Dwane'as Casey likus žaisti 2,2 sekundės, kai „Raptors“ pirmavo 116:115, vėl į aikštę leido Lietuvos rinktinės „centrą“. Šįkart jis pakeitė Patricką Pattersoną.

„Raptors“ pergalę šventė po taiklaus D.DeRozano baudos metimo likus žaisti 0,9 sekundės.

J.Valančiūnas per 27 minutes pelnė 17 taškų (dvitaškiai: 7/8, baudų metimai: 3/6), atkovojo 10 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, triskart prasižengė, padarė klaidą.

D.DeRozanas surinko 38 taškus ir užfiksavo NBA rekordą, kai sumetė 24 baudų metimus iš eilės. Jis prametė tik vieną baudos metimą bei pataikė 7 dvitaškius iš 19.

Kyle'as Lowry surinko 28 taškus.

Bendromis pastangomis „Raptors“ komandai pavyko pranokti Damianą Lillardą, kuris pelnė 50 taškų.

„Raptors“ ketvirtajame kėlinyje pirmavo 90:77, bet leido pavojingai priartėti varžovams.

Dabar „Raptors“ krepšininkai galės pagerinti savo namų rekordą, kai priims „Houston Rockets“ ekipą. Tai reiškia, kad aikštėje grumsis ir J.Valančiūnas, ir D.Motiejūnas.