AP nuotr.
AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Mar 6, 2016, 8:25 PM, atnaujinta Jun 2, 2017, 1:24 PM

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku Toronte santykius aikštėje aiškinosi vieninteliai du lietuviai, žaidžiantys NBA. Šį sezoną galingai žengianti Jono Valančiūno „Toronto Raptors“ savo namų sienose priėmė Donato Motiejūno „Houston Rockets“ ekipą ir šeimininkai sulaukė skambaus antausio – „Rockets“ po dešimties metų pertraukos sugebėjo išvykoje nurungti „Raptors“ 113:107 (26:30, 25:31, 26:24, 33:22) ir nutraukė net 13 laimėtų akistatų prieš savo žiūrovus seriją. J.Valančiūnas stengėsi prisidėti prie ekipos puolimo ir įmetė 12 taškų bei atsikovojo po krepšiais 10 kamuolių. Tuo tarpu po traumos atsigaunantis D.Motiejūnas prie sėkmės prisidėjo 4 taškais.

Tikinama, kad šią dvikovą Toronte stebėjo ir Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas. Jis praėjusį ketvirtadienį išskrido į Kanadą, kad susitiktų su abiem žaidėjais bei pakalbėtų apie jų pagalbą nacionalinei komandai Rio de Žaneiro olimpiadoje.

Prieš šia dvikovą dviejų lietuvių komandos buvo skirtingose barikadų pusėse: „Raptors“ Rytų konferencijoje užima antrąją vietą ir artėja prie atkrintamųjų mačų kelialapio – iki sekmadienio dvikovos turėjo 41 pergalę bei 19 pralaimėjimų

Tuo tarpu „raketos“ Vakarų konferencijoje vis dar bando kabintis į atkrintamųjų varžybų traukinį – Hjustono atstovai turėjo 30 pergalių ir 32 pralaimėjimus, bei Vakarų konferencijoje balansavo tarp 8 ir 9 vietų.

Maža to – abiejų klubų istorijos metraščiai buvo ne D.Motiejūno klubo pusėje: Hjustono komanda Toronte nebuvo laimėjusi nuo pat 2006-2007 metų sezono.

Tačiau svečiai padarė neįmanomą – dvikovos eigoje panaikino 18 taškų atsilikimą ir neleido „Raptors“ pasiekti namų pergalių rekordo – Toronto krepšininkai po pralaimėjimo „Chicago Bulls“ ekipai sausio 3 dieną, namie laimėjo 13 rungtynių iš eilės.

Tai buvo geriausias rezultatas klubo istorijoje ir jis, jei ne „Rockets“, galėjo išaugti, mat po šio mačo Toronto ekipa turėjo namie dar keturias akistatas.

Ir pradžia šeimininkams sekmadienio dvikova buvo dėkinga: „Raptors“ rimtą persvarą susikrovė antrojo kėlinio viduryje, kai pirmavo net 18 taškų skirtumu – 49:31. Tačiau turimas solidus Toronto pranašumas nebuvo prielaida svečiams nusileisti rankas – dar iki pertraukos jie sugebėjo aptirpdyti taškų prarają.

Trečiojo kėlinio pabaigoje, po J.Valančiūno pataikytų baudų ir L.Scola pridėto vieno metimo, „Raptors“ vėl pabėgo – 81:66. Tačiau turėtą persvarą Torontas itin greitai iššvaistė – ketvirtojo kėlinio 3 min. po J.Hardeno prasiveržimo iš turėtos persvaros šeimininkai teturėjo du taškus – 85:83.

Nors „Raptors“ po šios momento dar kartą spurtavo – 95:87, Hjustono lyderis J.Hardenas padarė viską, kad likus varžytis mažiau nei 6 min. „Rockets“ išsiveržtų į priekį 98:97.

Kanados klubui pralaimėjimo skambučiai suskambo paskutinę rungtynių minutę, kai svečiai padidino savo persvarą iki 109:105, o per 40 sek. sugebėjo pranašumą užtvirtinti dar trimis taškais.

Likus varžytis 10 sek. komandas skyrė penki taškai – 112:107 ir jie buvo pražūtingi šeimininkams.

Lietuviai aikštėje vienas prie kitą žaidė tik pirmoje mačo dalyje, o per lemiamą ketvirtąjį kėlinį ant parketo pasirodė tik J.Valančiūmas, kuris per įmetė 2 taškus – tai buvo paskutinieji „Raptors“ taškai dvikovoje.

Nors „Raptors“ puolime pirmaisiais smuikais ir vėl griežė D.DeRozanas ir Kyle'as Lowry bei 21 tašką šiame mače pelnęs Luisas Scola, pasižymėjo ir Lietuvos krepšinio rinktinės vidurio puolėjas J.Valančiūnas.

„Centras“ jau 14-oje akistatoje iš eilės aikštę paliko surinkęs dviženklį taškų skaičių – 12 tašku. Tai mūsiškio karjeros rekordas.

Per 28 min. J.Valančiūnas pataikė 5 metimus iš 9, abi mestas baudas, atsikovojo 10 kamuolių, padarė vieną klaidą bei blokavo net 3 metimus.

Tuo tarpu D.Motiejūnas įmetė vieną dvitaškį iš 5, prametė abu tolimus metimus ir iš 4 baudų pataikė 2. Iki šiol lietuviai akis į akį buvo susidūrę tik tris kartus, nors jų klubai santykius aiškinosi šešis kartus. Tai pirmasis iš dviejų lietuvių klubų susitikimų šiame NBA sezone – kitas mačas vyks kovo 25-ąją.

„Rockets“: J.Hardenas 40 (14 rez. perdav.), C.Brewveris 23, D.Howardas 21 (11 atk. kam.), T.Ariza 13.

„Raptors“: L.Scola 21, D.DeRozanas 19, K.Lowry 17 (9 rez. Perdav.), J.Valančiūnas 12.

Lietuvių klubų susitikimai NBA:

2012 m. lapkričio 27 d. „Houston Rockets“ – „Toronto Raptors“ 117:101. D.Motiejūnas žaidė vieną minutę ir nieko nenuveikė, o J.Valančiūnas pelnė 12 taškų.

2012 m. gruodžio 16 d. „Toronto Raptors“ – „Houston Rockets“ 103:96. D.Motiejūnas nebuvo registruotas rungtynėms, o J.Valančiūnas pelnė 2 taškus.

2013 m. lapkričio 11 d. „Houston Rockets“ – „Toronto Raptors“ 110:104. D.Motiejūnas nežaidė, J.Valančiūnas pelnė 10 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.

2014 m. balandžio 2 d. „Toronto Raptors“ – „Houston Rockets“ 107:103. D.Motiejūnas pelnė 13 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, o J.Valančiūnas pelnė 15 taškų ir sugriebė 6 kamuolius.

2015 m. vasario 21 d. „Houston Rockets“ – „Toronto Raptors“ 98:76. D.Motiejūnas pelnė 12 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. J.Valančiūno sąskaitoje – 11 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai.

2015 m. kovo 30 d. „Toronto Raptors“ – „Houston Rockets“ 99:96. D.Motiejūnas nežaidė dėl traumos, o J.Valančiūnas pelnė 15 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir blokavo 5 metimus.