AFP/Scanpix nuotr.
M.Kuzminskas pelnė 11 taškų.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Mar 10, 2016, 7:48 PM, atnaujinta Jun 2, 2017, 2:24 AM

Ketvirtadienį sužaisti keturi Eurolygos „Top 16“ dešimtojo turo susitikimai. Rusijoje žaidę Stambulo „Fenerbahce“ užsitikrino vietą Eurolygos ketvirtfinalyje, Mindaugo Kuzminsko Malagos „Unicaja“ nutraukė šešių pralaimėjimų seriją, o Rimo Kurtinaičio Maskvos srities „Chimki“ patyrė dar vieną nesėkmę.

55-erių lietuvio auklėtiniai išvykoje 83:98 (24:21, 22:24, 15:27, 22:26) nusileido Vitorijos „Laboral Kutxa“ krepšininkams. Tai buvo ketvirtoji nesėkmė per pastarąsias penkerias rungtynes Eurolygoje. Dar trejas rungtynes iš eilės „Chimki“ pralaimėjo Jungtinėje lygoje.

Rungtynių pradžia rusams nieko blogo nežadėjo – jie pirmavo didžiąją pirmojo kėlinio dalį. Antrajame ketvirtyje užvirė atkakli kova – pirmaujanti ekipa nuolat keitėsi arba rezultatas buvo lygus.

Tikrasis R.Kurtinaičio košmaras prasidėjo antroje rungtynių pusėje – trečią kėlinį ispanai laimėjo 27:15, ketvirtąjį pradėjo spurtu 13:5 ir pabėgę į priekį atgal nesidairė (85:66).

Nugalėtojams Fabianas Causeuras ir Darius Adamsas pelnė po 17 taškų, Ioannis Bourousis pridėjo 16.

Rusų klubui Aleksejus Švedas surinko 19, Paulas Davisas 18, o Petteris Koponenas 15 taškų.

Tuo tarpu Malagos „Unicaja“ išvykoje 91:78 (25:23, 23:19, 17:12, 26:24) įveikė Zagrebo „Cedevita“.

26-erių M.Kuzminskas per 25 minutes pelnė 11 taškų (4/8 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo tris kamuolius ir du kartus suklydo.

Malagos klubas vangiai pradėjo rungtynes ir atsiliko, tačiau Nemanja Nedovičius pirmo kėlinio pabaigoje pelnė 8 taškus iš eilės ir „Unicaja“ pirmavo 25:23.

Antrajame kėlinyje jie didino savo persvarą, o jam artėjant link pabaigos M.Kuzminskas pelnė pirmuosius savo taškus.

Trečiojo kėlinio viduryje persvara jau tapo dviženkle. Malagos ekipa toliau išlaikė aukštą žaidimo tempą ir užtikrintai laimėjo.

Be M.Kuzminsko, nugalėtojams dar penki krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių – Jackas Cooley surinko 16, Nemanja Nedovičius 15, Willas Thomasas ir Franas Vazquezas po 14, o DeMarcusas Nelsonas – 10 taškų.

„Cedevita“ ekipoje Jamesas White'as surinko 16, Jacobas Pullenas – 15 taškų.

Ketvirtadienio susitikimai:

Bambergo „Brose Baskets“ – Pirėjo „Olympiakos“ 72:71

Pergalę Bambergo klubui padovanojo Janio Strelnieko tolimas šūvis paskutinėmis mačo akimirkomis.

Vitorijos „Laboral Kutxa“ – Maskvos srities „Chimki“ 98:83

Zagrebo „Cedevita“ – Malagos „Unicaja“ 78:91

Krasnodaro „Lokomotiv“ – Stambulo „Fenerbahce“ 52:55

Pirmieji santykius aikštėje aiškinosi E grupės lyderiai – Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Stambulo „Fenerbahce“. Turkams pavyko išsivežti pergalę iš Rusijos – 55:52 (17:13, 13:12, 13:19, 12:8). Po šios pergalės Stambulo krepšininkai tapo pirmaisiais, užsitikrinusiais vietą Eurolygos ketvirtfinalyje.

Nors namie žaidę rusai rungtynių pradžioje pabėgo 11:4, tačiau netrukus sustojo ir po pirmo kėlinio atsiliko 13:17. Antrame kėlinyje svečiai išsilaikė priekyje ir vienu metu buvo įgiję devynių taškų pranašumą (29:20), tačiau Krasnodaro krepšininkai kiek apmažino atsilikimą – 25:30.

Antroje rungtynių pusėje užvirė kiek rezultatyvesnė kova – „Lokomotiv“ greitai išlygino rezultatą, tačiau turkai ir vėl susikrovė kelių taškų persvarą, kurią iššvaistė kėlinio pabaigoje – prieš lemiamą ketvirtį jau pirmavo rusai 44:43.

Paskutiniame kėlinyje užvirė gynybinė kova – abi ekipos nesugebėjo pasižymėti net penkias minutes ir tylą likus žaisti beveik dvi minutes nutraukė Malcolmas Delaney, išvesdamas Krasnodaro ekipą į priekį 50:48.

Tačiau netrukus turkai pasiuntė du tolimus metimus ir pirmavo 54:52. Tada Luigi Datome stojo prie baudų metimo linijos ir suteikė šansą rusams – pataikė tik vieną iš dviejų.

„Lokomotiv“ per likusį laiką turėjo du šansus išplėšti pratęsimą, bet abu jų tolimi metimai tikslo nepasiekė.

„Fenerbahce“ ekipai Bogdanas Bogdanovičius surinko 17 taškų, 10 pridėjo L.Datome.

Rusijos klubui Malcolmas Delaney ir Victoras Claveras surinko po 12.