Mindaugas Kuzminskas ir „Unicaja“ Eurolygoje gavo antausį

Penktadienį baigėsi 11-asis Eurolygos „Top 16“ etapo turas. Itin įtemptą pergalę iškovojo Stambulo „Anadolu Efes“ komanda, kuriai sėkminga dvikova su E grupės autsaidere leido toliau kabintis į artimiausią varžovą, turintį bilietą į kitą etapą. Tai – Belgrado „Crvena zvezda“ komanda, kuri irgi pasiekė tai, ko norėjo, tad Mindaugas Kuzminskas buvo priverstas nuleidęs galvą palikti aikštę. „Unicaja“ prarado galimybę patekti toliau.

M.Kuzminskas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Anadolu Efes“ šventė pergalę.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Mar 18, 2016, 9:21 PM, atnaujinta Jun 1, 2017, 8:00 AM

Malagos „Unicaja“ – Belgrado „Crvena zvezda“ 72:78 (20:12, 23:15, 17:26, 12:25)

Pastaruoju metu itin stringančiai „Unicaja“ komandai šis pralaimėjimas – rimtas smūgis, nes užvėrė duris į kitą etapą.

Likus žaisti 5 minutes rezultatas dar buvo 65:65, bet svečiai spurtavo. Pataikė N.Dangubičius, M.Zirbesas ir „Crvena zvezda“ pirmavo 70:65.

„Unicaja“ dar mėgino taisyti situaciją, bet paskutinę minutę svečiai pradėjo pirmaudami 76:69 ir neatsipalaidavo.

M.Kuzminskas žaidė 25 minutes ir pelnė 7 taškus (dvitaškiai: 2/5, tritaškiai: 1/3), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, padarė dvi klaidas, blokavo metimą ir surinko 8 naudingumo balus.

„Unicaja“: N.Nedovičius 22, W.Thomasas 13, J.Cooley 11, E.Jacksonas 9, M.Kuzminskas 7, A.Diazas 5, D.Diezas 3, D.Nelsonas 2.

„Crvena zvezda“: S.Jovičius (7 rez. perd.) 16, M.Simonovičius ir M.Guduričius po 12, Q.Milleris (7 atk. kam.) 9, T.Kinsey 6, V.Štimacas 4, B.Lažičius ir V.Mičičius po 3, N.Dangubičius 2.

Stambulo „Anadolu Efes“ – Zagrebo „Cedevit“ 80:76 (20:28, 14:8, 19:18, 27:22)

Rungtynės vyko itin įtemptai, nors pirmąjį kėlinį svečiai ir laimėjo 28:20. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui po D.Browno metimo „Anadolu Efes“ atsiliko 63:65, bet netrukus šis žaidėjas išlygino rezultatą. Galiausiai komandos ėmė stumdytis dėl menkiausio pranašumo. Į paskutinę minutę šeimininkai žengė po D.Šaričiaus dvitaškio, kai ekipa pirmavo 74:71.

„Anadolu Efes“ komandai palaužti svečių niekaip nepavyko. Likus žaisti 6 sekundes šie skirtumą mažino iki 75:76.

Prasidėjo baudų metimų maratonas, kuriame geriau pasirodė šeimininkai. J.Pullenas nepataikė baudų, o C.Osmanas tai darė tiksliai. „Anadolu Efes“ pirmavo 80:76, kai paskutinę sekundę F.Pilepičius dar išmetė kamuolį. Turkijos klubas šventė pergalę.

„Anadolu Efes“: Th.Huertelis 17, D.Brownas ir D.Šaričius po 12, C.Osmanas 10, E.Johnsonas ir J.Grangeris po 8, A.Tyusas ir B.Dunstonas po 4, B.Batukas 3.

„Cedevita“: N.Gordičius ir M.Arapovičius po 16, M.Bilanas 14, J.White'as 10, J.Pullenas 7, F.Pilepičius ir K.Žganecas po 3.

Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 74:59 (14:15, 25:15, 19:11, 16:18)

Kiti rezultatai

Stambulo „Fenerbahce“ – Stambulo „Darussafaka“ 77:69 (25:21, 20:18, 12:15, 20:15) (žaidė ketvirtadienį)

Atėnų „Panathinaikos“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ 84:79 (19:19, 17:22, 24:22, 24:16) (žaidė ketvirtadienį)

„Barcelona“ – Madrido „Real“ 72:65 (25:4, 15:24, 12:23, 20:14) (žaidė ketvirtadienį)

Bambergo „Brose Baskets“ – Maskvos srities „Chimki“ 84:79 (16:17, 24:23, 16:24, 28:15) (žaidė ketvirtadienį)

Maskvos CSKA – Vitorijos „Laboral Kutxa“ 90:78 (20:14, 20:12, 28:30, 22:22) (žaidė ketvirtadienį)