D. Sabonis vėl žaidė įspūdingai, bet „Bulldogs“ kelionė baigėsi

D.Saboniui ir jo „Gonzaga Bulldogs“ komandai NCAA lygos „Kovo beprotybės“ pasaka baigėsi. Penktadienio vakarą Gonzagos universiteto krepšininkai aštuntfinalyje po atkaklios kovos 60:63 (29:28, 31:36) nusileido „Syracuse Orange“ komandai ir pasitraukė iš tolimesnės kovos.

D.Sabonis surinko dvigubą dviženklį.<br>„Getty Images“/“Scanpix“ nuotr.
Domantui Saboniui ir kitiems „Bulldogs“ krepšininkams sezonas baigėsi.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Mar 26, 2016, 6:12 AM, atnaujinta May 31, 2017, 1:16 PM

Pirmo kėlinio pradžioje tempą aikštėje diktavo „Bulldogs“: tris tritaškius pataikęs Kyle‘as Wiltjeras Gonzagos ekipai padėjo susikurti dviženklį pranašumą – 16:6. Nors įpusėjus pirmai rungtynių pusei „Bulldogs“ dar pirmavo 21:10, iki didžiosios pertraukos Sirakūzų ekipą sugebėjo sumažinti atsilikimą iki minimalaus – 29:28. Beje, pirmoje rungtynių pusėje varžovams pavyko pristabdyti D.Sabonį – per kėlinį lietuvis pelnė vos keturis taškus.

Sėkmingiau antrą kėlinį pradėjo „Orange“, atitrūkę 34:29. Taškų badą nutraukė D.Sabonis, drauge su K.Wintjeru „Bulldogs“ komandą vėl išvedęs į priekį (41:38). Likus žaisti septynias minutes Gonzagos krepšininkai turėjo septynių taškų pranašumą (55:48), tačiau „Orange“ sugebėjo priartėti, o likus 21 sekundei ir išsiveržti į priekį (61:60). „Bulldogs“ dar galėjo surengti vieną ataką, tačiau jos metu gynėjo Josho Perkinso metimą blokavo Tyleris Lydonas. Pastarasis pataikė dar du baudos metimus bei įtvirtino pergalę – 63:60.

19 metų 208 cm ūgio vienas „Gonzaga Bulldogs“ lyderių iš Lietuvos per 38 žaidimo minutes vėl surinko dvigubą dviženklį – 19 taškų ir 17 atkovotų kamuolių. Lietuvis pataikė 8 dvitaškius iš 12, 3 baudų metimus iš 4, taip pat blokavo net 5 varžovų metimus, du kartus suklydo ir gavo dvi pražangas.

Pralaimėjusiems K.Wiltjeris įmetė 23 taškus, o didesnės pagalbos šis duetas iš komandos draugų nesulaukė: J.Perkinsas pelnė 8 taškus, E.McCellanas 5, K.Dranginis 3.

Nugalėtojams M.Gbinije įmetė 20 taškų (8/23 metimai), T.Cooney 15, M.Richardsonas 10.

D.Saboniui tai buvo antrasis NCAA sezonas, kurio metu per rungtynes jis vidutiniškai pelnė po 17,5 taško bei atkovojo po 11,7 kamuolio. Spėjama, kad kitąmet „Bulldogs“ ekipos garbės lietuvis nebegins bei bandys laimę NBA Naujokų biržoje.