Pralaimėjimas, vertas milijono: D.Motiejūnas nusileido „Bulls“

„Bulls“ iškovojo itin svarbią pergalę Hjustone<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Apr 1, 2016, 6:56 AM, atnaujinta May 30, 2017, 10:47 PM

Žūtbūtinė kova dėl taško, galinčio ateityje tapti auksiniu – taško, kuris gali įteikti kelialapį į NBA atkrintamąsias varžybas. Su tokiomis mintimis ketvirtadienio vakarą į Hjustono areną žengė vietos „Rockets“ ir „Chicago Bulls“ krepšininkai, įnirtingai kovojantys savo konferencijose dėl vietos po saulę – galimybės patekti į mūšius dėl NBA aukso žiedų. Ir tą tašką išplėšė svečiai iš Čikagos, palaužę „Rockets“ su Donatu Motiejūnu 103:100 (24:24, 28:28, 19:28, 32:20).

Nevykusiose šeimininkų varžybose nesisekė ir Lietuvos krepšininkui D.Motiejūnui. Aukštaūgis  žaidė vos 12 minučių ir per jas pelnė 2 taškus, pataikęs tik vieną dvitaškį iš šešių, prametęs tritaškį, atkovojęs kamuolį ir dukart prasižengęs.

Abi komandos iki vakar dienos turėjo po 37 pergales. Tačiau „Rockets“ su D.Motiejūnu Vakarų konferencijoje žengė septinta, tačiau tiek pat laimėjimų turėjo dar dvi ekipos, o „Bulls“ Rytų konferencijoje buvo už „borto“ – devinta ir nuo aštuntoje pozicijoje buvusios „Indiana Pacers“ atsiliko dviem laimėjimais.

Tad nenuostabu, kad abu klubai pastarosiomis dienomis kovojo kaip žvėrys: „Rockets“ susitvarkė su „Cleveland Cavaliers“, o „buliai“ palaužė „Pacers“. Pastarojoje šių komandų akistatoje kovo 5 dieną pergalę 108:100 šventė svečiuose žaidusi „Rockets“.

„Pergalė Hjustone mums reikalinga kaip oras. Tai vienintelis šansas mums kabintis už atkrintamųjų varžybų ir po jų mes galėsime sakyti, kad likusios akistatos mums taip pat bus sėkmingos“, – dar prieš mačą save skatino „Bulls“ veteranas Pau Gasolis.

Ir ispanas dar viską, kad jo komanda šansu pasinaudotų – jis šioje dvikovoje tapo 11-uoju žaidėju per visą NBA istoriją, kuris per karejrą surinko per 500 dvigubų dviženklių.

„Rockets“ pergalę iš rankų paleido ketvirtajame kėlinyje, kurį pralaimėjo 20:32. Lemiamame ketvirtyje lietuvis nepasirodė. Tai buvo antroji iš eilės „Bulls“ pergalė po keturių pralaimėjimų serijos.

Šeimininkai išbarstė ketvirtajame kėlinyje turėtą devynių taškų pranašumą ir likus žaisti daugiau kaip tris minutes dar pirmavo 91:89. Bet „Bulls“ pelnė dešimt taškų be atsako ir per likusias 45 sekundes „Rockets“ išsigelbėti nepavyko.

Šeimininkų žaidėjas Trevoras Ariza paskutinėmis sekundėmis galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jo tritaškis nebuvo tikslus.

„Tai labai sunku daryti, kai žinai, jog negali pralaimėti – kovoti ir negalvoti apie pralaimėjimo kainą“, – po akistatos aiškino rezultatyviausias „Rockets“ žaidėjas Jamesas Hardenas.

Po šios nesėkmės „Rockets“ krito į devintąją poziciją ir privalo laimėti mažiausiai penkis kartus iš aštuonių, jei svajoja tęsti sezoną.

Hiustono krepšininkai kitas rungtynes namuose žais su  “Thunder“ ekipa.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 24 (6/13 dvit., 2/7 trit., 6/8 baud.), Patrickas Beverley 22, Michaelas Beasley 20, Trevoras Ariza 14.

„Bulls“: Nikola Mirotičius 28 (3/4 dvit., 5/10 trit., 7/8 baud.), Jimmy Butleris 21, Dougas McDermottas 15, Pau Gasolis 12 (10 atk. kam.).