Kaip iš giedro dangaus – NBA čempionai pralaimėjo autsaideriams

Po pertraukos dėl NCAA čempionato finalų dieną nežaidę NBA krepšininkai nuo antradienio vėl sprendė savo komandų užduotis – juk reguliaraus sezono finišas jau balandžio 13 dieną. Dalis klubų jau pradėjo pasirengimą atkrintamosioms kovoms, o kitos ekipos dar vis siekia prasibrauti tarp aštuonių geriausių savo konferencijos komandų. Didžiausią sensaciją sukūrė NBA čempionai „Golden State Warriors“, krepšininkai, kurie iki vakar buvo pralaimėję vos 8 kartus, o pergalių grafoje – 69 sėkmės.

„Golden State Warriors“ kovojo su „Minnesota Timberwolves“
Daugiau nuotraukų (5)

2016-04-06 08:00, atnaujinta 2017-05-30 08:59

Šešiolikos taškų persvarą turėję NBA čempionai „Golden State Warriors“ krepšininkai susikūrė sau problemą. Jie nusileido vos 25 pergales iki vakar turėjusiai „Minnesota Timberwolves“ ekipai 117:124 (28:19, 27:27, 31:32, 20:28, 11:18).  Tai buvo pirmasis kartas nuo 2014-ųjų, kai Oklando klubas pralaimėjo mačą, jam vykstant turėjęs didesnę nei 15 taškų persvarą.

Vieni iš pirmenybių autsaiderių trečiame kėlinyje atsiliko 54:71, bet nenuleido rankų, lipo ant šeimininkų ir likus kovoti 8 sek. išlygino rezultatą 106:106. Tačiau per tą laiką nieko nenuveikę NBA čempionai buvo priversti žaisti pratęsimą, kuriame jiems ne itin sekėsi.

Svečiai atitrūko penkiais taškais ir persvarą laikė iki ketvirtosios minutės – 116:111. Ką bedarytų šeimininkų lyderis Stephenas Curry, svečiai rasdavo tam atsakymą ir galiausiai iškovojo sensacingą pergalę.

NBA pergalių rekordą iš „Chicago Bulls“ siekiantys perimti „kariai“ dabar yra nepavydėtinoje situacijoje, jiems reikia keturių pergalių iš tiek pat galimų, o du mačus „auksiniai“ žais su San Antonio klubu.

Tai buvo tik antrasis „Golden State Warriors“ ekipos pralaimėjimas savo žiūrovų akivaizdoje.

„Golden State Warriors“: Klay‘us Thompsonas 28, Stephenas Curry 21, Harrisonas Barnesas 20.

„Timberwolves“: Shabazzas Muhammadas 35, Andrew Wigginsas 32, Karlas-Anthony Townsas 20.

L.Jamesas nepersistengė

Net septynis tritaškius pataikęs ir 21 tašką surinkęs J.R.Smithas padėjo „Cleveland Cavaliers“ (56/22) komandai iškovoti lengvą pergalę prieš „Milvaukee Bucks“ (32/46) ekipą 109:80 (33:19, 34:24, 26:24, 16:13). Rytuose pirmaujanti „Cavaliers“ prieš „Toronto Raptors“ atstovus su Jonu Valančiūnu turi 4 pergalių pranašumą.

LeBronas Jamesas pelnė vos 17 taškų, metęs vos 9 kartus, o ketvirtąjį kėlinį stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

J.R.Smithas visus septynis tritaškius pataikė pirmoje mačo pusėje ir šį sezoną šioje statistikoje pasiekė „Cavaliers“ rekordą – 193 pataikyti metimai. Tiek taiklių tolimų metimų reguliariame sezone Klivlando ekipoje dar nebuvo pelnęs.

„Cavaliers“: J.R.Smithas 21 (0/1 dvit., 7/11 trit.), LeBronas Jamesas (9 rez. perd.) ir Kevinas Love‘as (9 atk. kam.) po 17, Kyrie Irvingas 15.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 22 (8/14 dvit., 2/4 trit., 14 atk. kam., 8 rez. perd.), Jabari Parkeris 19.

1000-oji T.Duncano pergalė

Kawhi Leonardo dvitaškis lėmė dramatišką „San Antonio Spurs“ (66/12) komandos pergalę prieš kelialapio į atkrintamųjų etapą siekiančią „Utah Jazz“. San Antonijus 88:86 (25:20, 17:17, 25:16, 21:33) palaužė Jutos „Jazz“ (39/39) komandą tik aptaikę lemiamą metimą. K.Leonardas svarbiausius taškus pelnė likus žaisti beveik penkioms sekundėms ir ši pergalė „Spurs“ žvaigždei Timui Duncanui yra 1000-oji reguliariajame sezone.

Rodney Hoodas po to dar galėjo persverti rezultatą, bet jo tritaškis buvo netikslus.

Jutos komanda Vakaruose lieka aštuntoje vietoje ir prieš „Houston Rockets“ pirmauja pergale.

T.Duncanas tapo trečiuoju žaidėju, reguliariajame sezone laimėjusiu tiek rungtynių. Anksčiau tai pasiekė Kareemas Abdulas-Jabbaras ir Robertas Parishas.

„Spurs“: Kawhi Leonardas 18 (5/10 dvit., 0/4 trit., 8/9 baud., 8 atk. kam.), LaMarcusas Aldridge‘as ir Manu Ginobili po 14.

„Jazz“: Rodney Hoodas 23 (9/13 dvit., 1/6 trit., 2/2 baud.), Shelvinas Mackas ir Joe Inglesas po 13, Gordonas Haywardas 12.