Šiauliuose – šventė: krepšininkai klasiškai triumfavo BBL

„Šiaulių“ krepšininkai neužleido Baltijos krepšinio lygos (BBL) sosto. Trečiadienį Gedimino Petrausko auklėtiniai jau trečiąjį sezoną iš eilės virš galvų kėlė BBL trofėjų, bet prieš siautulingą džiaugsmą privertė pasinervinti aistruolius.

„Šiauliai“ – vėl BBL čempionai.<br>G.Šiupario nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (77)

Apr 6, 2016, 6:23 PM, atnaujinta May 30, 2017, 6:36 AM

„Šiauliai“ savo aikštėje 102:76 (20:21, 28:27, 28:8, 26:20) sutriuškino Tartu „Rock“ krepšininkus. Lietuvos klubui buvo būtina laimėti septynių taškų skirtumu ir per pirmuosius du kėlinius „Šiauliai“ nė iš tolo nerodė, kad ketina tai padaryti. „Rock“ krepšininkai nuolat buvo arti ir netgi pirmavo, bet po pertraukos šeimininkai parodė charakterį.

„Šiauliai“ trečiąjį kėlinį laimėjo 28:8 ir galiausiai sutrypė varžovus, kurie taip ir nesuvokė, kas nutiko ir kodėl jų žaidimas subyrėjo.

„Šiauliai“ Estijoje mačą pralaimėjo 74:81.

Statistika.

„Šiauliai“: R.Giedraitis 23, C.Ayersas 20, A.Marei 15 (15 atk. kam.), D.Dudzinskis 10

„Rock“: R.Hallikas 17, E.Žabas 13, K.Petrukonis (10 atk. kam.) ir G.Dorbekas po 12.

Pergalės. Užpernai „Šiauliai“ finale 62:57 ir 78:66 nugalėjo „Pirenų“ komandą, o pernai pranoko „Ventspils“ krepšininkus. Pirmąsias rungtynes „Šiauliai“ pralaimėjo 68:70, bet atsakomosiose rungtynėse šventė pergalę 88:80.

Istorija. Šis BBL sezonas yra dvyliktasis. Per praėjusius vienuolika turnyrų mūsų šalies klubai triumfavo net dešimt kartų, o Lietuvos dominavimas buvo nutrauktas tik kartą, kai į viršūnę įkopė „Ventspils“ komanda iš Latvijos. Pirmuosius aštuonis sezonus Lietuvos krepšinio aistruoliams visai nereikėjo jaudintis, kad čempionų laurai gali iškeliauti į Latviją, Estiją ar kurią nors kitą šalį, kurių komandos epizodiškai irgi dalyvavo Baltijos valstybių turnyre.

BBL varžybose madas tuo metu diktavo du galingiausi Lietuvos klubai „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“. Per aštuonis sezonus (nuo 2005 iki 2012 metų) jie net septynis kartus susitiko Baltijos lygos finale.

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys. „Šiauliai“ – Tartu „Rock“ 102:76 (20:21, 28:27, 28:8, 26:20)

„Rock“ krepšininkai atrodė visiškai palūžę. „Šiauliai“ toliau didino pranašumą ir įpusėjus kėliniui pirmavo 86:66. „Rock“ komanda dar mėgino priešintis, bet sulig kiekviena minute „Šiaulių“ arenoje sirgaliai vis labiau spirgėjo švęsti pergalę.

Galiausiai „Šiauliai“ tai ir padarė, jau trečiąjį kartą iš eilės tapdami BBL čempionais.

Trečiasis kėlinys. „Šiauliai“ – Tartu „Rock“ 76:56 (20:21, 28:27, 28:8)

„Šiauliai“ iškart ėmėsi darbo ir spurtavo 5:0. Kai R.Giedraitis pataikė tritaškį, „Šiauliai“ pirmavo 53:48. Sužaidus tris minutes šeimininkai jau turėjo aštuonių taškų pranašumą – 58:50.

„Šiaulių“ krepšininkai po pertraukos žaidė visiškai kitaip. Šeimininkai po septynių minučių žaidimo pirmavo 66:55.

G.Petrausko auklėtiniai žaidė žvėriškai, o „Rock“ ekipa nesuprato, kas vyksta. Per paskutinę minutę „Šiauliai“ jau skaičiavo 20 taškų skirtumą – 76:56.

Antrasis kėlinys. „Šiauliai“ – Tartu „Rock“ 48:48 (20:21, 28:27)

„Šiauliai“ antrąjį kėlinį pradėjo išlygindami rezultatą, bet „Rock“ atsakė dviem taškais su pražanga ir išsiveržė 24:21. Sužaidus dvi minutes E.Žabas smeigė tritaškį ir estų klubas pirmavo 27:23. Bet tuomet „Šiauliai“ spurtavo. A.Marei pelnė du taškus su pražanga, o M.Scottas smeigė tritaškį ir šeimininkai pirmavo 28:27.

„Šiauliams“ teko svarbiausią darbą pasilikti antrajai rungtynių pusei. „Rock“ krepšininkai neleido šeimininkams susikrauti jokio pranašumo ir į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant lygiam rezultatui – 48:48.

Pirmasis kėlinys. „Šiauliai“ – Tartu „Rock“ 20:21.

Komandos iškart kibo viena kitai į atlapus ir nė vienai toli išsiveržti nepavyko. Sužaidus beveik penkias minutes po G.Dorbeko tritaškio „Rock“ komanda pirmavo 11:7.

„Šiauliams“ ne kartą pavyko būti visiškai šalia varžovų. Paskutinę minutę jie pradėjo atsilikdami 17:21, bet tada M.Scottas pataikė tris baudų metimus ir skirtumas sumažėjo iki 20:21. „Šiauliai“ dar turėjo progą persverti rezultatą, bet K.Guščiko dvitaškis buvo netaiklus.

Starto sudėtys.

„Šiauliai“: M.Scottas, R.Giedraitis, D.Dudzinskis, C.Ayersas, A.Marei.

„Rock“: G.Dorbekas, T.Sokkas, J.Taltsas, T.Kurbas, K.Petrukonis.

***

Bronza. Trečiąją vietą užėmė Panevėžio „Lietkabelio“ komanda. Ji antradienį 86:64 namuose nugalėjo „Valmiera“ komandą. Išvykoje „Valmiera“ laimėjo 90:74.

Pralaimėjimas. Pirmąsias finalo rungtynes Tartu „Rock“ krepšininkams Estijoje „Šiauliai“ pralaimėjo 74:81, bet skirtumas nėra itin pavojingas, o ekipą įkvepia ir praėjusio sezono istorija, kuomet ekipa irgi pralaimėjo pirmąsias rungtynes.

Sostas. 2012 metais BBL paliko Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Sostą iškart užėmė „Ventspils“ krepšininkai, bet po jų triumfo 2013 metais lietuviškąją estafetę perėmė „Šiauliai“.

Pergalės. Užpernai „Šiauliai“ finale 62:57 ir 78:66 nugalėjo „Pirenų“ komandą, o pernai pranoko „Ventspils“ krepšininkus. Pirmąsias rungtynes „Šiauliai“ pralaimėjo 68:70, bet atsakomosiose rungtynėse šventė pergalę 88:80.

Istorija. Šis BBL sezonas yra dvyliktasis. Per praėjusius vienuolika turnyrų mūsų šalies klubai triumfavo net dešimt kartų, o Lietuvos dominavimas buvo nutrauktas tik kartą, kai į viršūnę įkopė „Ventspils“ komanda iš Latvijos. Pirmuosius aštuonis sezonus Lietuvos krepšinio aistruoliams visai nereikėjo jaudintis, kad čempionų laurai gali iškeliauti į Latviją, Estiją ar kurią nors kitą šalį, kurių komandos epizodiškai irgi dalyvavo Baltijos valstybių turnyre.

Gyvai: UŽT komentarai apie pokyčius ūkio sektoriuje, darbo rinkoje