BWBL čempionių titulas – Marijampolės „Sūduvai“

Marijampolės „Sūduva“ iškovojo 22-ojo atvirojo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato nugalėtojų taurę ir aukso medalius. Marijampolietės finale sekmadienį po atkaklios kovos 69:57 (13:11, 17:23, 16:15, 23:8) įveikė nugalėtojų titulą gynusias Baltarusijos vicečempiones „Cmoki-Minsk“ krepšininkes su Giedre Paugaite.

Marijampolės „Sūduva“ iškovojo 22-ojo atvirojo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato nugalėtojų taurę ir aukso medalius.<br>T.Gaubio nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

2016-04-11 09:42, atnaujinta 2017-05-29 17:07

„Sūduva“ laimėjo visas 16 šio BWBL čempionato rungtynių.

Po 17 metų pertraukos Marijampolėje vykusiame BWBL finale vyko permainingai – septynis kartus rezultatas buvo lygus, tiek poat sykių keitėsi pirmaujanti komanda. Pirmąjį kėlinį „Sūduva“ laimėjo 13:11. 17-ąją min. minskietės persvėrė rezultatą 25:24, o po dviejų kėlinių pirmavo 34:30. Nedidelę persvarą „Cmoki-Minsk“ turėjo ir po trečiojo kėlinio (49:46). Ketvirtajame kėlinyje, daugiausiai Ivetos Šalkauskės dėka, marijampolietės šešių minučių atkarpą laimėjo 11:0 ir nebeleido varžovėms priartėti.

„Cmoki-Minsk“ komandoje šį sezoną dar žaidė Gabrielė Gutkauskaitė. Ji dėl kelio traumos BWBL finalinėse varžybose nerungtyniavo.

„Sūduva“: Iveta Šalkauskė 17 tšk. (9 atk. kam., 6 kl.), Neringa Skadaitė 13 (6 rez. perd.), Sandra Baliutavičiūtė 12 (11 atk. kam.), Laura Svarytė 12, Andra Gabalytė 10.

„Cmoki-Minsk“: Giedrė Paugaitė 10 (9 atk. kam.), Amber Jones 10, Volha Ziuzkova 9 (5 rez. perd., 5 kl.), Viktorija Pankova 7.

„Labai džiaugiuosi savo komandos pergale. Sveikinu merginas. Jos žaidė susitelkusios bei parodė tvirtą charakterį, ypač paskutinėmis rungtynių minutėmis“, – po finalo sakė „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Rimvydas Samulėnas.

Bronzos medalius pelnė antrus metus iš eilės BWBL finalinėse varžybose dalyvavusi Kokšetau „Okžetpes“ komanda. Kazachstano čempionės rungtynėse dėl trečiosios vietos sekmadienį 84:77 (21:26, 17:16, 23:17, 23:18) nugalėjo Ukrainos taurės laimėtojas Odesos „Interchim“ (Ukraina) krepšininkes.

27-ąją min. „Interchim“ pirmavo dešimčia taškų (59:49). Po to „Okžetpes“ spurtavo 15-0 ir įgijo penkių taškų persvarą (64:59). Likus žaisti tris minutes, viešnios iš Kazachstano padidino persvarą iki vienuolikos taškų (79:68) ir nebeišleido pergalės iš savo rankų.

„Okžetpes“: Alina Jagupova 44 (9 atk. kam., 51 naud. b.), Liudmyla Naumenko 12 (7 atk. kam., 24 naud. b.), Sanja Orozovič 10, Marija Kovtun 10 (11 atk. kam., 21 naud. b.);

„Interchim“: Arina Bilotserkivska 35 (6 atk. kam., 43 naud. b.), Natalija Kolotovska 22.

Pusfinalyje šeštadienį „Sūduva“ 75:69 nugalėjo „Interchim“ ekipą, o „Cmoki-Minsk“ 77:70 įveikė „Okžetpes“ krepšininkes.

Naudingiausia finalo ketverto turnyro žaidėja pripažinta „Sūduvos“ vidurio puolėja Iveta Šalkauskė.

Į simbolinį geriausių turnyro žaidėjų penketą taip pat pateko Alina Jagupova („Okžetpes“), Arina Bilocerkivska („Interchim“), Giedrė Paugaitė bei Amber Jones (abi – „Cmoki-Minsk“). Turnyro Mis išrinkta Laura Svarytė („Sūduva“).

BWBL čempionatai vyksta nuo 1994 metų. Lietuvos klubų sąskaitoje – jau 18 BWBL čempionų titulų. Dukart čempionėmis yra tapusios Baltarusijos komandos, sykį – Latvijos atstovės.

22-osiose BWBL pirmenybėse dalyvavo 11 komandų iš penkių šalių.