Žvėriškas Donatas Motiejūnas NBA čempionams parodė, ką gali

Donatas Motiejūnas lengvai pelnė taškus iš po krepšio, o tada smeigė tritaškį, taip leisdamas „Houston Rockets“ krepšininkams ketvirtajame kėlinyje nutolti nuo NBA čempionų. Paskutinę minutę jis skėlė bloką Klay Thompsonui, o tada atkovojo itin svarbų kamuolį. Galiausiai daug prakaito išliejęs lietuvis atsikvėpė ir suspaudęs kumščius garsiai suriko. „Rockets“ padarė tai, ko tikėjosi mažai sirgalių – NBA atkrintamųjų rungtynėse palaužė NBA čempionus.

D.Motiejūnas sužaidė galingai.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Warriors“ ir „Rockets“ rungtynės.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

2016-04-22 07:15, atnaujinta 2017-05-28 01:59

„Rockets“ laimėjo 97:96 (31:18, 24:30, 23:24, 19:24)

Žinoma, tai buvo tik vienas mūšis pirmojo etapo kare. „Warriors“ serijoje pirmauja 2:1.

D.Motiejūnas sužaidė geriausias savo rungtynes NBA atkrintamosiose ir šioje dvikovoje užfiksavo dvigubą dviženklį.

Starto penkete rungtynes pradėjęs aukštaūgis žaidė 31 minutę. Jis pelnė 14 taškų (dvitaškiai: 3/8, tritaškiai: 2/3, baudų metimai: 2/2), atkovojo 13 kamuolių (puolime 5), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, keturiskart prasižengė, perėmė du kamuolius, triskart suklydo ir blokavo metimą.

35 taškus prie pergalės pridėjo Jamesas Hardenas, atkovojęs 8 kamuolius ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus. 13 taškų pelnė Dwightas Howardas. Jis atkovojo 13 kamuolių.

„Warriors“ komandoje 22 taškus pelnė Marreese'as Speightsas, o Klay Thompsonas surinko 17 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Karštosios minutės

„Rockets“ jau turėjo progą su S.Curry praradusiais varžovais susiremti ir antrosiose rungtynėse, bet tada patyrė pralaimėjimą. Šįkart „Rockets“ pavyko pasikinkyti sėkmę, bet ši labai spyriojosi.

Likus žaisti 7 minutes „Rockets“ pirmavo tik 81:80.

Bet tada J.Hardenas smeigė tritaškį ir pataikė du baudų metimus, suteikdamas „Rockets“ pranašumą 86:80.

Tada prabilo D.Motiejūnas. Kai jis pelnė penkis taškus iš eilės, pataikydamas tritaškį ir dvitaškį, „Rockets“ pirmavo 91:83.

Hjustono klubas prarado iniciatyvą ir likus žaisti 3 minutes „Warriors“ priartėjo iki 92:93.

Paskutinę minutę „Warriors“ pradėjo jau pirmaudama – 94:93, bet M.Beasley baudų metimais skirtumą persvėrė „Rockets“ naudai – 95:94.

Netrukus K.Thompsonas ruošėsi skriausti „Rockets“ krepšininkus, bet D.Motiejūnas šiam skėlė bloką. O po dar vieno netaiklaus K.Thompsono metimo nusiėkė kamuolį po krepšiu.

„Warriors“ likus žaisti 10,6 sekundės išsiveržė 96:95, bet J.Hardenas pridėjo du taškus – 97:96.

„Warriors“ paprašė pertraukėlės, kai buvo likę žaisti 2,7 sekundės. Po jos sirgaliai stebėjo, kaip D.Greenas praranda kamuolį.

„Rockets“ šventė pergalę.

Kita dvikova sekmadienį 22 val. 30 min. Lietuvos laiku irgi vyks Hjustone.

Rezultatai

„Dallas Mavericks“ – „Oklahoma City Thunder“ 102:131 (21:27, 27:31, 30:39, 24:34)

„Indiana Pacers“ – „Toronto Raptors“ 85:101 (17:24, 19:29, 23:18, 26:30)

„Houston Rockets“ – „Golden State Warriors“ 97:96 (31:18, 24:30, 23:24, 19:24)